دانلود کتاب یادداشت‌های کشتیرانی


خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب یادداشت‌های کشتیرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان
 ۵۰۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-376-045-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۳۵۰۰۰ تومان قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

معرفی کتاب یادداشت‌های کشتیرانی

کتاب یادداشت‌های کشتیرانی اثر آنی پرولکس، رمان مدرن و جذابی است که جهان امروز ادبیات جهان و تحولات آن را به خوبی نشان می‌دهد.

این کتاب داستانی جذاب و زیبا دارد، ماجرای مرد ساده‌دلی که تا حدی هم کودن می‌نماید، حاصل ازدواجش دو دختر ذهنی همانند پدر دارند، با یک زندگی فروپاشیده، عمه‌ به یاری‌اش می‌آید و مرد به شهر زادگاه خود برمی‌گردد. شگفت آنکه خبرنگار روزنامهٔ محلی می‌شود و ماجرای زیبا و عاطفی نیز او را درگیر خود می‌کند.

یادداشت‌های کشتیرانی (The Shipping News) کتابی است که جزو آثار موفق ادبی سال‌های اخیر قلمداد شده و برندۀ جوایز پولیتزر 1994، کتاب سال آمریکا 1993، ادبیات داستانی آیریش تایمز 1993 و جایزه هارتلند شیکاگوتریبیون 1994 شده است.

دربارۀ سبک و محتوای کتاب گفتنی است که، نویسنده برهه‌ای از زندگی شخصیتی با نام خانوادگی کویل را به‌صورت سوم شخص و در سبک واقع‌گرا روایت می‌کند. کویل نماینده تمام انسان‌ها سرخورده از محیط خانوادگی و اجتماعی خویش است که وارد جامعه می‌شوند، کسانی که هرگز حتی فرصت شناخت خود را هم نمی‌یابند چه رسد به محیط پیرامونی و اتفاقاتی که در عصر جدید با سرعت بسیاری در حال بروز و افول هستند. کسانی که همه چیز، حتی تحقیر و فقر و بدبختی و خیانت و... را امری طبیعی و حق خود می‌دانند و درصدد مطالبه حقوق خود برنمی‌آیند زیرا اصلاً از وجود آنها مطلع نیستند. در واقع اگر کویل در اواخر داستان به شناخت نسبی خود و پیرامونش دست می‌یابد نه به دلیل پرسشگری و اراده بر دانایی و توانایی از جانب خود بلکه دست حوادث و قضایاست که او را به این سمت و سو می‌کشاند. زبان طنز کتاب که از سوی نویسنده بسیار به هنگام و درست به‌کار گرفته شده بر جذابیت داستان افزوده و فضاهایی متفاوت از آنچه خواننده انتظار دارد به او عرضه می‌کند. اما رمان "یادداشت‌های کشتیرانی" روایت ساده غم و شادی صرف نیست، رمانی است که در آن توصیفات و تشبیهات اشخاص و مناظر و اتفاقات به‌گونه‌ای کاملاً متفاوت از آن‌چه که در سایر روایت‌ها شاهد هستیم انجام می‌گیرد و ذهن خواننده را به وجوه دیگری از این آرایه‌ها سوق می‌دهد.

ادنا آنی پرولکس که اغلب با نام آنی پرولکس (Annie Proulx) شناخته می‌شود، نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی متولد 1935 است. او تاکنون بیست جایزه معتبر ادبی برای آثار خود دریافت کرده است. پرولکس بیشتر شهرت خود را مدیون کتاب حاضر با عنوان انگلیسی (The Shipping News) و داستان کوتاه کوهستان بروکبک (Brokeback Mountain) می‌باشد که داستان اخیر علاوه بر اینکه جایزه ادبی اُ.هنری را برای نویسنده به ارمغان آورد، فیلم اقتباس شده از آن نیز در سه بخش برنده جایزه اسکار (از جمله فیلمنامه) و در پنج بخش نیز نامزد جایزه اسکار گردید.

نویسنده خود گفته ساکن وایومینگ است اما بیشتر وقت خود را صرف سفر می‌کند، چنانکه برای نوشتن این رمان شش ماه را در منطقه‌ای که بیشترین سیر داستان در آن روی می‌دهد، نیوفاندلند گذرانده است.

فهرست مطالب

مقدمه
1. کویل
2. گره‌ی عشق
3. گره خِفت
4. کشتی شکسته
5. گره کُنده‌ای
6. در میان کشتی‌ها
7. گمی برد
8. خِفت لغزنده
9. گره پهلوگیری
10. وُیاژ ناتبیم
11. سنجاق‌سینه‌ای از موی انسان
12. موج پسِ قایق
13. حلقه هلندی
14. ویوی
15. مغازه پیراهن‌دوزی مبل
16. آشپزخانه بیتی
17. یادداشت‌های کشتیرانی
18. پای لابستر
19. خداحافظ رفیق
20. جزیره گِیز
21. دریانوردی شاعرانه
23. شرارت
24. توت‌چینی
25. نفت
26. رو به موت
27. دفتر روزنامه
28. بندهای اسکیت‌باز
29. آلوین یارک
30. خورشید پشت ابر
31. گاهی از دستش می‌دهی
32. ابلیس پشمالو
33. قوم و خویش
34. لباس پوشاندن
35. روز کاری
36. روپوش بازدارنده
37. قلاب‌سنگ
38. رویای سورتمه‌چی
39. قالپاق‌های براق

راهنمای دانلود کتاب یادداشت‌های کشتیرانی

برای دانلود کتاب یادداشت‌های کشتیرانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب یادداشت‌های کشتیرانی
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید!
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه