دانلود کتاب لینوکس و امنیت

دانلود کتاب لینوکس و امنیت
بزرگنمایی
  • از:
  • (۰)
  • چاپ ۱۳۹۵: ۱۷۰۰۰ تومان
  • قیمت: ۸۰۰۰ تومان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب لینوکس و امنیت

کتاب لینوکس و امنیت، نوشتۀ فاطمه صالح احمدی، ابتدا مروری بر تاریخچه سیستم عامل دارد، سپس به معرفی سیستم عامل لینوکس و انواع نسخه‌های آن و امنیت لینوکس می‌پردازد.

با توجه به کمبودهای موجود در دانشگاه‌­ها و مراکز آموزشی از نظر وجود محتوای علمی و عملی در رشته رایانه و نیازهای موجود، این کتاب براساس اطلاعات روز در زمینه سیستم عامل لینوکس و ملاحظات امنیتی آن، با زبانی ساده و ارائه مطالب بصورت عملی و کاربردی برای کاربران IT، دانشجویان رشته کامپیوتر و همچنین دانش‌آموزان علاقمند حاضر در مراکز فنی و حرفه‌ای تهیه و تنظیم شده‌است و با بهره‌گیری از مثال‌ها و تمرینات تصویری، امید است بتواند نیاز این عزیزان را برطرف نماید..

کتاب لینوکس و امنیت، در آستانه تحول بنیادین علمی و اقتصادی برای رسیدن به خود باوری و شکوفا شدن استعدادهای رهپویان علم، دانشجویان، مهندسین و کاربرانIT،و همچنین در عرصه تکنولوژی و کاربرد فنآوری یکی از نیازهای یادگیری علمم کامپیوتر به حساب می‌آید.

براساس نظریه Gene Spafford 1989، تنها سیتم ایمن، سیستمی است که خاموش باشد، غل وزنجیر شده باشد در اتاقی نگهداری شود در حالیکه یک عده گارد از آن محافظت نمایند. با توسعه سریع  سیستم‌های ارتباط عمومی، توجه افراد به امنیت و قابلیت اعتماد سیستم عامل‌ها دوچندان شده است. دراین کتاب به مفاهیم پایه سیستم عامل، انواع سیستم عامل بطور عام و لینوکس به طور خاص پرداخته، موارد امنیتی آن به چالش گذاشته شد و راهبردهایی عملی جهت رفع نواقص امنیتی آن برشمرده گردید.

ادامه
فهرست مطالب

مقدمه مؤلف
فصل اول:مفاهیم پایه سیستم عامل
فصل دوم:محیط کارسیستم عامل لینوکس
فصل سوم:امنیت در لینوکس
نتیجه گیری
منابع

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه