دانلود کتاب مسائل اساسی مارکسیسم و مقالات فلسفی دیگر


خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مسائل اساسی مارکسیسم و مقالات فلسفی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان
 ۳۲۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-93644-6-3 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۸۰۰۰ تومان قیمت الکترونیکی: ۶۵۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

معرفی کتاب مسائل اساسی مارکسیسم و مقالات فلسفی دیگر

گئورکی پلخانف، پایه‌گذار جنبش سوسیال دموکراسی کارگری روسیه و یکی از متتفکران و نظریه‌پردازان مارکسیسم در جهان است. وی در سال‌های پایانی سده نوزدهم و اوایل قرن بیستم آغاز برجسته‌ای از خود در زمینه فلسفه تاریخ و تاریخ فلسفه به جای گذاشت. پلخانف نظریه ماتریالیستی نقش توده‌های مردم، نقش شخصیت در تاریخ، هم کنشی زیربنا و روبنا، و تاثیر متقابل ایدئولوژی بر تحولات اجتماعی را گسترش داده آنها را به زبان ساده باز می‌گوید.

در این کتاب ترجمه شش مقاله از پلخانف فراهم آمده که از این قرارند: مسائل اساسی مارکسیسم، چند کلمه‌ای در دفاع از ماتریالیسم اقتصادی، در تبیین ماتریالیستی تاریخ، تذکراتی چند پیرامون تاریخ, و سیری در فلسفه تاریخ. گفتنی است پلخانف در حاشیه رساله مسائل اساسی مارکسیسم نوشت که  لنین و هواداران بلشویک وی زیر تاثیر اندیشه‌های ضد سرمایه‌داری توخالی نیچه، خواهان استقرار سوسیالیسم در روسیه عقب مانده شده‌اند. پلخانف پس از انقلاب فوریه 1917نیز بر این باور بود که این انقلاب، انقلابی بورژوایی است که باید دوره طولانی از تکامل سرمایه‌داری را بگذارند، از این رو، وی نسبت به انقلاب سوسیالیستی اکتبر رویکردی منفی پیش گرفته و آن را چونان نقض تمامی فوانین تاریخ تلقی کرد.

فهرست مطالب

پیشگفتار
مسائل اساسی مارکسیسم
چند کلمه ای در دفاع از ماتریالیسم اقتصادی
در تبیین ماتریالیسمی تاریخ
تذکراتی چند پیرامون تاریخ
نقش شخصیت در تاریخ
سیری در تحول فلسفۀ تاریخ
توضیحات

راهنمای دانلود کتاب مسائل اساسی مارکسیسم و مقالات فلسفی دیگر

برای دانلود کتاب مسائل اساسی مارکسیسم و مقالات فلسفی دیگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب مسائل اساسی مارکسیسم و مقالات فلسفی دیگر
Hemmat . n
۱۳۹۴/۱۲/۲۵
مارکسیسم یک فلسفه و یک مکتب اقتصادی اجتماعی است که در آغاز توسط مارکس وبر پایه دو اصل ماتریالسم تاریخی فویر باخ و دیالکتیک هگل در قرن ۱۹ بنا نهاده شد اما بعدها در سوسیالیسم راه خود را به نقد ادامه و بیشتر...
Qasimi Nezhad
۱۳۹۶/۲/۱۰
دل چسپ بود
پرهام میرزایی
۱۳۹۵/۶/۴
هستی موضوع است .تفکر محمول
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)