دانلود کتاب معرفت شناسی و فلسفه علم‎

  • از: محمود رضاقلی
  • ۴۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب معرفت شناسی و فلسفه علم‎ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب معرفت شناسی و فلسفه علم‎ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

افزودن به کتابخانه
 ۳۰۰ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

معرفی کتاب معرفت شناسی و فلسفه علم‎

فهم و ارزیابی بینشها، مواضع و روش های گوناگون سیاسی و اجتماعی موجود بدون شناخت و فهم مبانی معرفت شناختی و فلسفی آنها در یک نگرش سیستمی، و سنجش انتقادی و مقایسه ای آنها، ممکن نیست. کما اینکه تولید نظریه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کارآمد و راهگشا نیز نیازمند روش درست شناسایی و فلسفه ای واقع بینانه می باشد. در راستای پاسخگویی به این ضرورت، مجموعه پژوهشی "فلسفه تطبیقی" را، که شامل چهار دفتر در زمینه های معرفت شناسی، هستی شناسی، جامعه شناسی و انسان شناسی است، در دست نگارش دارم که هم اکنون نخستین دفتر آن بنام "معرفت شناسی و فلسفه علم" به نشر اینترنتی می رسد. معرفت شناسی مقدمه ضروری کلیه مباحث علمی و فلسفی است؛ تا هنگامی که کارکرد ذهن در شناخت محیط پیرامون خود را درست نشناسیم نه می توانیم فلسفه ای واقع بینانه داشته باشیم و نه به سنجش و ارزیابی واقع بینانه نظریه ها توانا گردیم. این کتاب می کوشد راه پژوهش نظری را در حوزه های گوناگون معارف بشری هموار کند؛ معرفت شناسی از روش ها و منابع و مراحل شناخت هستی و روند دریافت حقیقت سخن می گوید و راه تحقیق و تفکر صحیح علمی و فلسفی را می گشاید؛ فلسفه علم نیز ساماندهی شناخت ها و تکمله ای ضروری بر معرفت شناسی است که از فلسفه وجودی، ماهیت، کلیات، تاریخچه و روش شناسی ویژه علوم و معارف بشری بحث می کند. پیش از نقد و ارزیابی جهان بینی های گوناگون و بینشهای سیاسی و اجتماعی باید دید آگاهی های انسان درباره جهان پیرامون چگونه بدست آمده و تحول نموده است. معرفت شناسی به سنجش انتقادی دیدگاه های موجود فلسفی و اجتماعی کمک می کند و به فرد منتقد نشان می دهد که هر کدام از این دیدگاه ها چگونه و در چه مرحله ای از پروسه شناخت شکل گرفته اند؛ فلسفه علم نیز رابطه متقابل این دیدگاه ها با علوم و معارف بشری و روش های آنها را کشف می کند. در این کتاب همچنین فلسفه معارف بشری، اصول فلسفی شناخت، دیالکتیک و مبانی معرفت شناختی قرآن و نهج البلاغه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

راهنمای دانلود کتاب معرفت شناسی و فلسفه علم‎

برای دانلود کتاب معرفت شناسی و فلسفه علم‎ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب معرفت شناسی و فلسفه علم‎
Ghazale Safari
۱۳۹۶/۷/۲۲
خیلی خوب فقط کاش میشد دانلود کرد چون جزو کتاب درسیمه و خوندن تو گوشی مشکله
محمد موسوی
۱۳۹۴/۹/۲۷
جالبه این آقای رضاقلی، فارغ التحصیل اقتصاد و مدیریت و بهداشت کار هست. در جستجوها هم یکسره در مورد همین رشته ها مقاله نوشته. اصلا در این حوزه ای که مربوط ره این کتاب هست در رزومه اش چیزی منتشر نشده. به عزیزان سفارش می‌کنم که با دقت نظر بیشتری مطالعه کنند و از کنار این موضوع ساده نگذرند.
Fatemeh poorkhalil
۱۳۹۴/۷/۳۰
ای کاش با یه فرمت دیگه ای نوشته میشد واقعا نوشته ها انقدر. ریزن که من با تمایل زیادی که به خوندن این کتاب داشتم متاسفانه . نتونستم بخونمش

کتابراه:
کاربر گرامی لطفا از بزرگنمایی اندروید استفاده نمایید. در کتاب های pdf قابلیت بزرگنمایی فعال می باشد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۱)
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه