دانلود کتاب خطوط تولید آرد


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب خطوط تولید آرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خطوط تولید آرد

این کتاب به منظور آشنایی بیشتر فارغ التحصیلان و مسئولین فنی جدید، در مدیریت نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طرح تالیف مجموعه کتب خطوط تولید پیشنهاد گردید تا با همکاری کارشناسان و بازرسان مدیریت و مسئولین فنی واحد های تولیدی، تهیه و با حمایت مالی حوزه معاونت و مدیران عامل کارخانجات چاپ گردد.

غلات مهم ترین منبع غذایی انسان می باشند. حدود 70-65 درصد از کربو هیدرات ها، پروتئین هاو همچنین قسمت زیادی از ویتامین های گروه "ب" (تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین)، گروه "ای"و عناصر کم مقدار در رژیم غذایی انسان از طریق غلات و فرآورده های آن تامین می شود. گندم مهم ترین غله جهان، به طور متوسط عمر آن ده هزار سال برآورد می شود.

 گندم به لحاظ ژنتیکی به گونه‌های دیپلوئید، تتراپلوئید و هگزاپلوئید تقسیم می شود. گندم را ازنظرسختی ونرمی به گندم سخت، نیمه سخت و نرم و از نظرشیشه ای و آردی بودن به گندم شیشه‌ای، نیمه شیشه‌ای و آردی و از نظر رنگ به گندم قرمز، سفید و کهربایی و از نظر فصل کشت به گندم بهاره و پاییزه و ازنظرآبیاری به گندم آبی و دیمی طبقه بندی می نمایند.

گلوتن مهم ترین و منحصر به فردترین پروتئین گندم که فقط در این غله موجود است از دو قسمت گلیادین و گلوتنین تشکیل شده گلوتن توده‌ای الاستیک است که به راحتی از شستشوی خمیر در زیر آب بدست می آید، گلوتنین عامل چسبندگی خمیر و گلیادین عامل کشندگی خمیر می باشد پیوند های دی سولفیدی عامل اتصالات گلوتن را فراهم می آورند.

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
تکنولوژی تولید آرد
نام و ترتیب نصب دستگاه ها
تجهیزات خطوط تولید
آفات و بیماری های
گندم و آرد
ضدعفونی
تجهیزات کنترل کیفیت
ضوابط اختصاصی فنی و بهره برداری
لوازم آزمایشگاهی
منابع ومواخذ

 ۱۲۳ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8923-97-1 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۰۰۰۰ تومان قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب خطوط تولید آرد

برای دانلود کتاب خطوط تولید آرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب خطوط تولید آرد
الهام محمدزاده
۱۳۹۵/۱۲/۱۷
ضمن عرض خسته نباشید، این مطالب برای کسی که فقط میخواهد، یه چیزی راجع به کارخانه آرد بدونه، بد نیست ولی برای کسی که قصد دارد بصورت حرفه ای در صنعت آرد سازی مشغول بشه، خیلی ابتدایی هست. خواهش میکنم بعنوان مثال دستگاه ها رو از چند زاویه نشان دهید و قطعات دستگاه و نقشه جامع یک کارخانه ارد و... ممنون
Nazi Khoob
۱۳۹۶/۹/۲۰
عالیه
مهدی خلیلی
۱۳۹۶/۵/۲۵
جامع و کامل
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)