دانلود کتاب چهار اثر برگزیده


خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چهار اثر برگزیده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان
 ۲۰۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7436-06-6 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۲۵۰۰ تومان قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

معرفی کتاب چهار اثر برگزیده

کتاب چهار اثر برگزیده شامل چهار داستان کوتاه برگزیده از آندره ژید، نویسنده فرانسوی برنده جایزه نوبل ادبیات به نام‌های سرگذشت تزه، پرومته، درخت سیزدهم و بازگشت پسر گمشده است.

آندره ژید (Andre Gide) از نویسندگان اخیر فرانسه بود که روحى مضطرب و طبعى حساس و افکارى بلند داشت. به سال 1869 در پاریس به دنیا آمد.

آثار ژید همه کم‌حجم و موحز اما شیرین و پرمغز مى‌باشد. بعضى از آن‌ها مانند «دفترچه آندره ولتر» و «درتنک» و «آهنگ روستایى» و «سکه‌سازان» پدیده‌ى فکر خود او است و بعضی دیگر چون «اودیپ» و «پرومته» و «سرگذشت تزه» اقتباس از اساطیر قدیم یونان مى‌باشد. ژید به واسطه آثار گران‌بهایى که منتشر کرده بود مورد توجه محافل ادبى جهان قرار گرفت و برنده‌ى جایزه نوبل شد.

در بخشی از کتاب چهار اثر برگزیده (Prometheus Illbound) می‌خوانیم:

من از جوان‌هاى هم‌سال و هم‌قد خود جسورتر و بى باک‌تر بودم. بیشتر چیزى که مرا به ماجراجویى وا مى‌داشت و این حس را در درونم بر مى‌انگیخت شجاعت‌هاى پسرخاله‌ام هرکول بود. من مى‌خواستم هر قدمى که او برداشته است بردارم و افتخاراتى که نصیبش شده است، به دست آورم. هنگامى که تصمیم گرفتم از تریزن مسقط‌الرأسم حرکت بکنم و به آتن نزد پدرم بروم، پدرى که تا آن وقت او را ندیده بودم، به نصایح و سفارش‌هایى که پیرمردان و صاحبان خرد و تجربه به من کردند گوش ندادم. مثلاً مى‌گفتند مسافرت با کشتى بهتر و اولى است، براى اینکه: راه دریا امن‌تر و خطرش بسیار کمتر است. در صورتى که من براى همین ناامنى‌ها و خطرها راه خشکى را بیشتر دوست داشتم. چون در پیچ‌و‌خم‌هاى آن پیش آمدهایى رخ مى‌داد که مى‌توانستم زور و بازوى خود را بیازمایم.

فهرست مطالب

مختصرى از زندگى آندره ژید
سرگذشت تزه
پرومته
درخت سیزدهم
بازگشت پسر گمشده

راهنمای دانلود کتاب چهار اثر برگزیده

برای دانلود کتاب چهار اثر برگزیده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب چهار اثر برگزیده