دانلود کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد 2

دانلود کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد 2
بزرگنمایی
  • از:
  • (۰)
  • چاپ ۱۳۹۶: ۱۳۰۰۰ تومان
  • قیمت: ۳۵۰۰ تومان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد 2

کتاب قصه ضرب المثل‌ها مشتمل بر چندین مثل کاربری و جذاب برای بچه‌هاست که به ریشه و داستان هر یک از مثل‌ها می‌پردازد.
«مَثَل» جمله‌ای مختصر و مشتمل بر تشبیه یا مضمونی حکیمانه است که به دلیل روان بودنِ لفظ و آشکاری معنا همیشه جالب و جذاب بوده است.
 کاربرد مَثَل زمانی است که گوینده قصد دارد برای ادعای خود دلیلی بیاورد تا بتواند مُهر تأییدی بر گفته‌های خود بزند. امثال، جنبه‌ها و ویژگی‌های گوناگونی دارند که در حقیقت نوعی تقسیم بندی را برای آن‌ها پدید می‌آورد. بعضی مثل‌ها در میان عوام کاربرد دارد و بعضی دیگر، بیشتر مورد استفاده‌ی قشر تحصیل کرده است. نوع اوّل را معمولاً، عوام از میان زندگی روزمرّه‌ی خودشان استخراج کرده تا بتوانند با چند کلمه، طرف مقابل را مُجاب نمایند یا او را تشویق و تحذیر نمایند. این نوع امثال کاملاً رنگ و بوی زندگی عامیانه را دارند.
نوع دوم امّا در آثار برجسته‌ی ادبی پدید می‌آید و از آرایه‌های کلامیِ تشبیه، سجع، ایهام و ... مخصوصاً ایجاز بهره می‌گیرند. مسأله‌ی اساسی در فرهنگ عامّه ویژگی اجتماعی آن است نه ویژگی هنری؛ چرا که اعتبار ادبیّات عامیانه به جنبه‌های هنری و زیبایی شناسی آن نیست بلکه اعتبارش را از پیوند با جامعه و واقعیّت اخذ می‌کند و اساساً ادب عامّه چون ادامه‌ی کار و فعّالیت زندگی مردم است پس معمولاً جنبه‌ی تجمّلی ندارد؛ ساده و بی پیرایه است؛ چون به جز بیان مطلب، غرض دیگری ندارد و برای همین دانستن و یادگرفتن "مثل" برای بچه‌ها جالب و واجب است.

کتاب قصه ضرب المثل‌ها - جلد 2 تالیف نگار شادلو مناسب گروه سنی «ج» و «د» است که توسط انتشارات وزرا منتشر شده است.

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه