دانلود کتاب کمی از کابوس های من

دانلود کتاب کمی از کابوس های من
بزرگنمایی
  • از:
  • (۱۸)
  • چاپ ۱۳۸۶: ۳۵۰۰ تومان
  • رایگان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب کمی از کابوس های من

اسماعیل زرعی در «کمی از کابوس‌های من» چینش‌ِ داستان‌ها را به‌گونه‌ای ترتیب داد که هر خواننده‌ای با هر نوع ذوق و سلیقه‌ و هر مقدار معلومات‌ِ ادبی، دست‌کم از یک یا دو داستان‌ِ این کتاب لذت ببرد. به همین خاطر او از بین سال‌های 1369 تا 1384 منتخبی از قصه‌هایی را فراهم کرد که از لحاظ‌ِ ساختاری برخی پیچیده و دیریاب و تعدادی ساده و قابل فهم برای همه است. در واقع‌، او «کمی از کابوس‌های من» را تبدیل به نمایشگاهی از انواع سبک‌های ادبی کرد که می‌توان در آن نمونه‌های متعددی از داستان‌های سوررئال‌، جریان سیال‌ِ ذهن‌، رئالیسم و گونه‌های متنوع‌ِ آن را در کنار یکدیگر دید. احساس‌ِ نهادینه شده‌ی عدم‌ امنیت‌، سرگردانی‌های دایمی‌، جنایت‌های ناخواسته‌، عشق‌های جنون‌آمیز‌، شکست‌های مکرر‌ِ روحی‌، خیانت‌، فقر‌، اسارت‌، خودبینی مفرط‌‌، و تعلیق‌ِ برخی انسان‌ها در اوهامی همیشگی‌، مضمون‌ِ داستان‌های مجموعه‌ی «کمی از کابوس‌های من» را تشکیل می‌دهد.

نویسنده در این کتاب کوشیده است از زوایای گوناگون و بشکلی همه جانبه تأثیر‌ِ عمیق و درونی شده‌‌ی نابسامانی‌های جامعه بر شخص و‌ همچنین کلنجارهای مخرب‌ِ روحی‌ِ برآمده از ناسازگاری و تضاد‌ِ خواسته‌ها و آرزوهای شخصیت‌های داستان‌هایش با واقعیت‌ِ موجود را به ‌تصویر بکشد. او‌، درون و بیرون‌ِ انسان‌های دردمند را توأماً بر صفحه‌ی کاغذ نقش زده است.

ادامه
فهرست مطالب

مجازات
دقایق‌ِ‌ِ دردناک‌ِ دیوانگی
شاهکار
ظهرِ سرخ، ظهرِ خاکستری
درهای شیشه خور
کارتِ ورود به زندگی
تشنگی
شعله
لولا
ساک دستی
شاوشمه‌کی
شالی
اپیدمی
گرگ‌ها و گوزن‌ها
بازنده
بختک
مترسکی بر جالیز اوهام
داستانی به اندازه‌ی یک کف‌ِ دست،
نگاهی به اندازه‌ی یک دنیا.
... و سرانجام، این چنین.

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

رحیم عظیمی
۱۳۹۶/۶/۲
بیشترشبیه هذیان بود!! عجب! شایدنویسنده اش فکرکرده صدساله دیگه با این جملات بی سروته مشهورمی شه!!اینهمه داستان میشه درمورد تمام اشیانوشت! اگه کسی منظور و مفهوم این داستانها را فهمید بماهم بگه!! یاخودنویسنده توضیح بده اصلاچی نوشته؟؟
پریوش میرزایی
۱۳۹۶/۳/۱۸
زیاد جالب نبود.
رها احمدی
۱۳۹۵/۷/۲۹
جالب نبود اصلا...
مهدی کریمی
۱۳۹۵/۳/۷
عالیه
مهدی کریمی
۱۳۹۵/۳/۷
عایه
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه