دانلود کتاب رنج و عشق

دانلود کتاب رنج و عشق
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب رنج و عشق

کتاب رنج و عشق اثر خوان - داوید نازیو درباره تجربه درد در روان‌کاوی است. واقعیت تکان‌دهنده این است که در نوشته‌های روان‌کاوانه فروید و لاکان هیچ درمان اختصاصی برای درد وجود ندارد، با اینکه درد روانی موضوع محوری و حتی علت وجودی روان‌کاوی است. از این جهت، دستاورد نازیو در کتاب رنج و عشق خلا بزرگی را در پژوهش‌های روان‌کاوانه می‌زداید و نقش مهمی در فهم ما از روان بشر ایفا می‌کند. او درون‌مایه درد را با اصطلاحات روان‌کاوانه که طی بیش از سه دهه تجربه درمانی وضع کرده شرح می‌دهد.

دکتر نازیو تاملات خود را با روایت یک نمونه بااحساس آغاز می‌کند: درباره یکی از بیمارانش، زن جوانی به نام کلمنس، که نوزادش را درست چند روز پس از زایمان از دست داده است. جنبه چشمگیر این نمونه به نازیو امکان می‌دهد که بارزترین ویژگی درد را معرفی کند: درهم‌تنیدگی تن و روان بر اثر درد، فروپاشی اگو به هنگام اندوه (به همراه ایجاد رکود در تصویر ذهنی)، حضور متجاوز و کوبنده درد و محدودیت‌های حس و معنا.

تن او تجسم کامل اگوی تخلیه‌شده فردی دردمند بود، اگویی که فرو پاشیده و گرفتار خاطره روشن نوزاد از دست‌رفته است... درد روانی اثر نهایی و آخرین انقباض اگوی به جان آمده است که برای فرو نرفتن در نیستی منجمد می‌شود.

ادامه
فهرست مطالب

مقدمه مترجمان انگلیسی
فصل اول: کلمنس یا تجربه درد
فصل دوم: آستانه
فصل سوم: درد روانی، درد عشق
فصل چهارم: مجمع‌الجزایر درد
فصل پنجم: درد جسمانی: برداشت روان‌کاوانه
فصل ششم: درس‌هایی در باب درد
فصل هفتم: گزیده‌هایی از فروید و لاکان درباره درد روانی
فصل هشتم: گزیده‌هایی از فروید درباره درد جسمانی
یادداشت‌ها

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

amirhosein sarbandy
۱۳۹۵/۱۲/۲۸
خوب بود
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه