دانلود کتاب تاملات: راهی به سوی آرامش و دل‌آسودگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاملات: راهی به سوی آرامش و دل‌آسودگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاملات: راهی به سوی آرامش و دل‌آسودگی

کتاب تاملات: راهی به سوی آرامش و دل‌آسودگی، اثر مادر ترزا و ترجمه‌ی مسیحا برزگر است. هنگام خواندن این کتاب، پنجره‌هاى قلب خویش را به روى هواى تازه‌ى خدا باز کنید. نسیم لطف او زنگارها را از روى آیینه‌ى دلتان مى‌زداید. آنگاه دل پاک و شفاف شما، تجلى خوب خدا و تمامى جهان را در خود مى‌تاباند.

در زمانه‌اى که ارزش‌ها جابجا شده‌اند، ما به یاد و یادآورانى نیازمندیم که اهمیت ایمان را به ما گوشزد کنند و به ما یادآور شوند که دل‌آسودگى نتیجه‌ى ایمان است. پیام او ساده است، اما بسیارى از ما متوجه آن نمى‌شویم. ایمان، به میزان زیادى زیر فشار دنیاى امروز است. باوجود این، ایمان است که توان‌مان مى‌بخشد تا بر دشوارى‌ها چیره شویم، زیرا مهر و بخشش الهى تمامى ندارد. ما از خلال ایمان خود درمى‌یابیم که در مواجهه با دشوارى‌هایمان تنها نیستیم. خدا هست، جاى نگرانى نیست.

هر کس مادر ترزا را مى‌دید، بى‌درنگ تحت‌تأثیر عشق او به خدا و آرامش او قرار مى‌گرفت. درواقع، خواستِ تجربه‌ى چنین آرامشى، بسیارى را به سوى او مى‌کشاند. اگر از مادر ترزا درباره‌ى آرامشش پرسش مى‌کردند، بى‌تردید، مى‌گفت که خاستگاه این آرامش، خود او نیست، بلکه خداست. با کتاب تاملات: راهی به سوی آرامش و دل‌آسودگی، ما نیز به همان راه دل‌آسودگى گام مى‌گذاریم که او رهرواَش بود.

مادر ترزا پنجاه سال از زندگى خویش را صرف خدمت به فقیرترین مردمان کرد. او در زاغه‌هاى کلکته مشاهده کرد که عشق الهى چگونه زندگى‌ها را دگرگون مى‌کند. جایى که همگان درد و رنج مى‌بینند، مادر ترزا وقار و شرافت مى‌دید. درواقع، این فقیران‌اند که پرستندگان کالا و مصرف نمى‌شوند و آن‌قدر آزادگى دارند که جوینده‌ى راه حق باشند.

هر کدام از ما مى‌توانیم از دل‌آسودگى بهره‌مند باشیم. شاید براى کسانى که غرق دنیاى پر اضطراب کنونى‌اند، دست یافتن به این دل‌آسودگى، ناممکن جلوه کند. اما این کتاب، راهنمایى‌ست براى رسیدن به این دل‌آسودگى. راه ایمان، با تأملى ژرف و خاموش، و نیز نیایش آغاز مى‌شود. نیایش، ما را از دغدغه‌هاى دنیوى مى‌رهاند و به ما یادآور مى‌شود که خداوند در لحظه به لحظه‌ى زندگى ما حضور دارد. آنگاه که، به واسطه‌ى نیایش، عشق الهى را دریافت مى‌کنیم، مى‌توانیم، به واسطه‌ى خدمت، این عشق را با دیگران سهیم شویم.

خداوند از ما نمى‌خواهد که به همان شیوه‌ى مادر ترزا خدمت کنیم، اما از ما مى‌خواهد که به شیوه‌ى خود خدمت کنیم و هیچ روزى از زندگى‌مان را بى‌خدمت سپرى نکنیم. حجم خدمت ما مهم نیست، بلکه مهم آن است که خدمت ما به رایحه‌ى عشق آغشته باشد. کوچک‌ترین کار ما که عاشقانه انجام شود، ما را به دل‌آسودگى و آرامشِ پایدار مى‌رساند.

مخاطب پیام ساده‌ى کتاب تاملات: راهی به سوی آرامش و دل‌آسودگی بى‌پیرایه و کم‌حجم، همگان‌اند. این پیام ساده، از مرزهاى نژادى و فرهنگى و عقیدتى مى‌گذرد. این پیام ساده، دست ما را مى‌گیرد و ما را به راه دل‌آسودگى و آرامش هدایت مى‌کند.

 ۱۰۴ صفحه، ۷۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-118-058-3 

چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب تاملات: راهی به سوی آرامش و دل‌آسودگی

برای دانلود کتاب تاملات: راهی به سوی آرامش و دل‌آسودگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاملات: راهی به سوی آرامش و دل‌آسودگی
مریم حسنی پور
۱۳۹۷/۹/۲۷
این کتاب روحیه من رو تازه کرد و راه من رو روشن کرد و دلمو آروم خیلی از مترجم عزیز متشکرم
محسن دینارونی
۱۳۹۷/۱/۱۷
20
کاربر د
۱۳۹۶/۷/۱۰
کتاب کوچک زیبایی است
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)