دانلود رمان زندانى قلعه قهقهه

  • از: حمزه سردادور
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۶۸ رای
  • برای دانلود قانونی رمان زندانى قلعه قهقهه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان زندانى قلعه قهقهه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان زندانى قلعه قهقهه

حمزه سردادور از پاورقی‌نویسان قدیمی ایرانی است که رمان‌های تاریخی فراوانی از وی در چند دهه اخیر به بازار کتاب راه یافته است و تجدید چاپ‌های متعدد این آثار نشانگر محبوبیت و عامه‌پسندی آن‌ها است. سردادور در سال ۱۲۷۵ هجری شمسی در تبریز به دنیا آمد؛ از دهه بیست تا اواخر دهه چهل در مجله «اطلاعات هفتگی» پاورقی نوشت و از عوامل جذابیت و فروش آن مجله، یکی نیز داستان‌های پرآب‌و‌تاب سردادور بود که پس از پایان چاپ آن‌ها در مجله، به شکل کتاب نیز در اختیار مخاطبین قرار می‌گرفت. برخی از این آثار عبارتند از: زندانی قلعه قهقه، از صید ماهی تا پادشاهی، در پس پرده، مه‌لقا، آزاد زنان، کیمیاگران، دختر قهرمان، افسانه‌ی قاجار، بانوی سربدار و..

زندانی قلعه قهقهه یکی از مهم‌ترین رمان‌های تاریخی و بسیار پرهیجان و خواندنی از شاهکارهای نویسنده‌ای زبده‌دست و توانا به نام حمزه سردادور است. «قلعه‌ی قهقهه»، زندانی در زمان شاه اسماعیل بود که شاهزادگان و امرای عالی مقامی که مورد خشم پادشاه قرار می‌گرفتند، به آنجا فرستاده می‌شدند. این داستان پرفراز و نشیب، روایت‌گر سرگذشت قهرمانی‌های «شاه اسماعیل دوم» است که در این قلعه کمی‌ کمتر از 20 سال زندانی بود. این داستان از جایی شروع می‌شود که «مرادبیک»، نایب‌الحکومه‌ی قلعه قهقهه است. او که مردی تندخو است، زنی زیبا با نام «قمر سلطان» و دختری دل‌فریب به نام «گل حرم» دارد. شاهزاده اسماعیل‌میرزا، فرزند دوم شاه طهماسب، به علت حرکات ناپسند در آن قلعه زندانی بود و در عمارت مخصوص خود به سر می‌برد. زمانی که عمارت او در دست تعمیر بود، مرادبیک، شاهزاده را موقتاَ به عمارت خود انتقال داده بود. تنها آرزوی گل‌حرم این بود که با تکیه بر زیبایی‌اش با شاهزاده و ولیعهد ازدواج کرده و ملکه‌ی ایران شود. او در این رویا به سر می‌برد، در حالی که مادر زیبایش با دیدن شاهزاده در قلعه، دلباخته‌ی او شد و نقشه‌هایی برای ربودن قلب او کشید و در این هنگام....

 ۵۵۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴: ۳۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

(آتش زیر خاکستر)
سرقت شمشهاى طلا
کلفت نابکار
افشاى خیانت
عزل حبیب بیک
هرج و مرج در قزوین
نیرنگ پریخان خانم
نقشه قافله سالار با ایمان
ورود گل‌حرم به قزوین
گل‌حرم در حضور اسماعیل
پاداش وفادارى
ازدواج گل با شاه
باز هم توطئه
توطئه علیه شاه
درویش در نقش شاه
تولد ولیعهد
مرگ شاه اسمعیل
پریخان خانم در مسند قدرت
داستان عشق پریخان خانم
حرکت سلطان محمد به سوى قزوین
زندانى شدن پریخان خانم
قتل پریخان خانم
نجات طفل شیرخوار
مهدعلیا در جستجوى گل‌حرم
مادر خبیث و همسر بى‌وجدان
مکافات بدکرداران
خواستگار جدید گل‌حرم
خروج شاه اسمعیل دروغین
پایان کار قلندر
سرانجام گل‌حرم

راهنمای دانلود رمان زندانى قلعه قهقهه

برای دانلود رمان زندانى قلعه قهقهه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان زندانى قلعه قهقهه
سمیه تقی زاده
۱۳۹۷/۷/۲۰
عالی بود
محمد حسین صرفی پور
۱۳۹۷/۴/۲۵
عالی و پر از نکته تاریخی
mohamad falahati
۱۳۹۷/۴/۲۲
کتاب خوبی بود ولی کلا موضوعات داستانهای سردادور تکراریه و همش حول یک دختر پاک میگرده که به عشقش وفاداره مثل بانوی سربدار، این کتاب هم اخرش زیبا تمام شد و اشک منو دراورد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵۱)