دانلود رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ

  • از: معصومه پاکروان
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۴۳ رای
  • برای دانلود قانونی رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ

کاساندان، کاسادان یا کَساندان همسر کوروش بزرگ، از تبار هخامنشی بود. کاساندان ملکه ۲۸ کشور آسیایی بوده حتی  با اینکه با توجه به نظام مردسالاری در ایران باستان او به عنوان یک زن درباری حق دخالت در امور سیاسی را نداشته اما همواره در کنار همسرش کوروش بزرگ پادشاهی می‌کرد. او قدرتمندترین زن دربار هخامنشیان بود.. او خواهر اوتاناس و دختر فرناسپ هخامنشی بود. حاصل ازدواج او و کوروش ۵ فرزند بود؛ کمبوجیه، بردیا، آتوسا، آرتیستون و رکسانا. کوروش او را بسیار دوست می‌داشت و هنگامی که او درگذشت دستور داد تا تمام اتباع شاهنشاهی برای او عزاداری بزرگی برپا کنند. وقتی همسر پادشاه فوت کرد، در بابل از ۲۷ آدار تا ۳ نیسان(۲۱-۲۶ مارس) عزاداری عمومی برپا شد.

از متن کتاب:

چشمانش از شدت گریه متورم شده و شانه‌هایش می‌لرزید. حرف‌های هیچ‌کس نمی‌توانست غمی را که در دلش رخنه کرده بود و یک‌لحظه هم رهایش نمی‌کرد را کم کرده و به او آرامش بدهد. به‌این‌سو آن‌سو می‌رفت و هرلحظه چهره‌ی مارتا و میران را به یاد می‌آورد که خانه‌ی عشقشان به‌خاطر احساس او ویران شده بود. هزار بار خودش را نکوهش کرده بود و از خود پرسیده بود که آیا این کار ارزشش را داشت؟

کاساندان در این ماجرا خودش را مقصر می‌دانست و سرزنش می‌کرد ولی همه‌ی ناراحتی‌اش از این بود که زمان را داشت از دست می‌داد و او برای بامداد فردا نمی‌توانست کاری کند تا جلوی دستور مرگ آن دو را بگیرد.

بینی‌اش را بالا کشید و سرش را بالا گرفت و چشم از پنجره برداشت. آذربانو مثل همیشه در کنارش بود. او با دستمالی اشک‌های کاساندان را از روی گونه‌اش پاک کرد و با صدایی آرام گفت:

ـ گریه نکنید بانوی من!

سپس مکثی کرد و به بانوی جوانی که از کودکی‌اش تا به حال او را هم‌چون فرزند خود دوست داشت خیره شد و با لحنی مهربان‌تر ادامه داد:

ـ حتماً مارتا هم راضی نیست شما به خاطر او این‌چنین اشک بریزید!

کاساندان با اخم به او خیره شد و با صدایی پر از بغض گفت:

ـ چه می‌گویی آذربانو؟! این اشک‌ها تنها کاری است در مرگ آن‌ها از من برمی‌آید. ای‌کاش اهورامزاد ما را کمک کند! نمی‌دانم چه کنم؟ عقلم به جایی نمی‌رسد.

کاساندان از جا برخاست و درحالی‌که نفسش به سختی بالا می‌آمد رو به آذربانو کرد و ادامه داد:

ـ ای کاش کسی پیدا می‌شد که می‌توانست به قصر آستیاگ برود و با جرأت به او بگوید که از کشتن مارتا و میران صرف‌نظر کند! کاش یک‌نفر در این شهر بود که در مقابل ظلم او می‌ایستاد! آخر چگونه می‌تواند تا این‌اندازه بی‌رحم باشد؟

 ۴۴۸ صفحه، ۹۲۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8137-08-5 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ

برای دانلود رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ
پرویز وکیل فرجی
۱۳۹۵/۱/۲۶
باسپاس متاسفم که تاامروز نام همسر بزرگمردتاریخ کوروش بزرگ را نمیدانستم کاساندان است. بنظرم شاهان قبلی هم مانع شناخت کامل مردم باتاریخ هخامنشیان بویژه خاندان کوروش میشدند که غالب مردم ایران اطلاع کامل از شکوه وارزش‌های آن دوره ازتاریخ کشورخودندارند.
مستانه نادری
۱۳۹۷/۳/۲
داستان تا قبل از جنگ خیلی قشنگه ولی از وسطای کتاب که وارد داستان جنگ میشه یکم خسته کننده هست چون تصور اون آرایش نظامی یکم سخته واسه ما
شیرین حسین زاده
۱۳۹۶/۵/۲۱
کتاب خوبی بود نمیشه گفت عالی ولی خوب و جالب بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۶)