دانلود رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ

  • از: معصومه پاکروان
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۴۷ رای
  • برای دانلود قانونی رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ

کاساندان، کاسادان یا کَساندان همسر کوروش بزرگ، از تبار هخامنشی بود. کاساندان ملکه ۲۸ کشور آسیایی بوده حتی  با اینکه با توجه به نظام مردسالاری در ایران باستان او به عنوان یک زن درباری حق دخالت در امور سیاسی را نداشته اما همواره در کنار همسرش کوروش بزرگ پادشاهی می‌کرد. او قدرتمندترین زن دربار هخامنشیان بود.. او خواهر اوتاناس و دختر فرناسپ هخامنشی بود. حاصل ازدواج او و کوروش ۵ فرزند بود؛ کمبوجیه، بردیا، آتوسا، آرتیستون و رکسانا. کوروش او را بسیار دوست می‌داشت و هنگامی که او درگذشت دستور داد تا تمام اتباع شاهنشاهی برای او عزاداری بزرگی برپا کنند. وقتی همسر پادشاه فوت کرد، در بابل از ۲۷ آدار تا ۳ نیسان(۲۱-۲۶ مارس) عزاداری عمومی برپا شد.

از متن کتاب:

چشمانش از شدت گریه متورم شده و شانه‌هایش می‌لرزید. حرف‌های هیچ‌کس نمی‌توانست غمی را که در دلش رخنه کرده بود و یک‌لحظه هم رهایش نمی‌کرد را کم کرده و به او آرامش بدهد. به‌این‌سو آن‌سو می‌رفت و هرلحظه چهره‌ی مارتا و میران را به یاد می‌آورد که خانه‌ی عشقشان به‌خاطر احساس او ویران شده بود. هزار بار خودش را نکوهش کرده بود و از خود پرسیده بود که آیا این کار ارزشش را داشت؟

کاساندان در این ماجرا خودش را مقصر می‌دانست و سرزنش می‌کرد ولی همه‌ی ناراحتی‌اش از این بود که زمان را داشت از دست می‌داد و او برای بامداد فردا نمی‌توانست کاری کند تا جلوی دستور مرگ آن دو را بگیرد.

بینی‌اش را بالا کشید و سرش را بالا گرفت و چشم از پنجره برداشت. آذربانو مثل همیشه در کنارش بود. او با دستمالی اشک‌های کاساندان را از روی گونه‌اش پاک کرد و با صدایی آرام گفت:

ـ گریه نکنید بانوی من!

سپس مکثی کرد و به بانوی جوانی که از کودکی‌اش تا به حال او را هم‌چون فرزند خود دوست داشت خیره شد و با لحنی مهربان‌تر ادامه داد:

ـ حتماً مارتا هم راضی نیست شما به خاطر او این‌چنین اشک بریزید!

کاساندان با اخم به او خیره شد و با صدایی پر از بغض گفت:

ـ چه می‌گویی آذربانو؟! این اشک‌ها تنها کاری است در مرگ آن‌ها از من برمی‌آید. ای‌کاش اهورامزاد ما را کمک کند! نمی‌دانم چه کنم؟ عقلم به جایی نمی‌رسد.

کاساندان از جا برخاست و درحالی‌که نفسش به سختی بالا می‌آمد رو به آذربانو کرد و ادامه داد:

ـ ای کاش کسی پیدا می‌شد که می‌توانست به قصر آستیاگ برود و با جرأت به او بگوید که از کشتن مارتا و میران صرف‌نظر کند! کاش یک‌نفر در این شهر بود که در مقابل ظلم او می‌ایستاد! آخر چگونه می‌تواند تا این‌اندازه بی‌رحم باشد؟

 ۴۴۸ صفحه، ۹۲۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8137-08-5 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ

برای دانلود رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ

نظرات رمان کاساندان: تنها همسر کوروش کبیر طبق کتب مستند تاریخ

محمد تیرگریان
۱۳۹۹/۱۱/۲
واقعا متاسفم برای نویسنده کتاب... ایشون حتی زحمت ندادن که مطالعه تاریخی کنند... شهبانو کاساندان از شاهدختان هخامنشی بود که در این کتاب ه شکل عجیبی اون رو یک مادی محسوب کردن... بعدشم کموجیه فرزند اول کوروش و کاساندان در ۵۵۸ قبل از میلاد به دنیا اومده و کوروش در سال ۵۵۰ حکومت ماد رو سرنگون کرده حالا چطوریه وقتی تو کتاب از جنگ پارس و ماد میگه هنوز این دو با هم ازواج نکردن؟ هارپاگ از یاران وفادار کوروش میشه بعد از فتح ماد ولی تو کتاب اومده قبل از جنگ کشته میشه... تازشم هارپاگ یونانی نبوده بلکه از مردم لیدی بوده... فتح ماد بدون خونریزی انجام میشه و توسط سرداران ماد از جمله هارپاک که به کوروش تسلیم میشه... تازشم قبل دوران ساسانی نامی به اسم سرزمین ایران وجود نداشته بلکه اسم قدیم ایران آریانا بوده... لطفا وقتی آگاهی تاریخی ندارین در راجع به بزرگان سرزمینمون کتاب ننویسید کسی مجبورتون نکرده... با تشکر
تهمينه مهدوي
۱۳۹۷/۷/۱۶
این کتاب بر طبق کدوم مستندات تاریخی نوشته شده که این همه اشتباه تاریخی داره؟؟
هارپاگ ایرانی بوده نه یونانی. اصلا در زمان مادها یونان و ایران پیوندی با هم نداشتن. اصلا این که مقامی مثل نخست وزیر، از کشور دشمن انتخاب بشه به اندازه‌ی کافی خنده دار هست.
فرناسپ ماد نبوده از بزرگان پارس بوده.
نام پدر
آستیاگ، جمشید نیست. هووخشتره هست
ساخت تخت جمشید در زمان داریوش بزرگ (سومین شاه هخامنشی) آغاز شد. اما در کتاب گفته شده که در زمان پدر آستیاگ بوده: /
این‌ها فقط اشتباه‌های تاریخی فصل ١ هست. دیگه خودتون درباره‌ی بقیه ش داوری کنید.
میدونم که برای نوشتن رمان-تاریخ گاهی باید رخدادها رو با قلم متفاوتی نوشت و بهشون جنبه‌ی داستانی داد اما کاری که در این کتاب انجام شده، تغییر واقعیت‌های تاریخی هست که کمکی هم به فضای داستانی نمیکنه. امیدوارم نویسنده‌ی محترم توضیح قانع کننده‌ای درباره‌ی این تحریف تاریخ داشته باشن
maryam asadi
۱۳۹۷/۷/۷
راستش مطالب جالبی در این کتاب هستش که باعث میشه کتاب رو دنبال کرد داستان شروع قوی داره منتها اینکه بعد از گذشت حدود پنجاه صفحه من خیلی از صفحه هارو روزنامه وار میخوندم یا رد میکردم چون خیلی حالت کسل کننده تر داشت و داستان این حس روبه من میده که انگار یه عشق قرن بیست و یک و سعی داشتین در صدهای قبل و میلاد جا بدین که یکم حس ناخوشایندی رو منتقل میکنه، داستان به فضا سازی بیشتری نیاز داره اینکه همیشه نباید همع حرف‌ها زده بشه یه جاهایی انگار نویسنده سعی داره فقط تیتر وار یک سری مسائل رو بیا کنه و قطعا اگر فقط برای دونستن وقایع تاریخی نبود قطعا همون ده صفحه اول بی‌خیال داستان می‌شدم... البته میدونم ک نباید به این تندی نقد می‌کردم ولی از نویسنده انتظار داشتم متن کمی پخته تر باشه چون این حسو دارم که این کتابو یک دختر ده پونزده ساله نوشته...
مشاهد همه نظرات (۳۶)