دانلود کتاب رویای عمو جان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رویای عمو جان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رویای عمو جان

کتاب رویای عموجان نوشته‌ی فئودور داستایوفسکی، نویسنده مشهور روس است. این داستان درباره زنی به نام «ماریا آلکساندراونا» است که قصد دارد دختر زیبایش به نام «زینا» را به ازدواج مرد ثروتمند ولی پیر و نامتعادلی که به «عمو جان» مشهور است در بیاورد و زمینه بلند پروازی‌های خود را فراهم کند.

فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoyevsky)، نویسندهٔ مشهور و تاثیرگذار اهل روسیه بود. ویژگی منحصر‌به‌فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت‌های داستان است. سوررئالیست‌ها مانیفست خود را بر اساس نوشته‌های داستایوسکی ارائه کردند. اکثر داستان‌های وی همچون شخصیت خودش سرگذشت مردمی است، عصیان زده، بیمار و روان‌پریش. ابتدا، برای امرار معاش، به کار ترجمه پرداخت، و آثاری چون اوژنی گرانده اثر بالزاک و دون کارلوس اثر شیلر را ترجمه کرد.

در بخشی از کتاب رویای عمو جان (My Uncle Dream) می‌خوانیم:

با یک نگاه ابداً شما امیر را پیر نخواهید شمرد، ولى پس از اینکه از فاصله نزدیکى دقیقا او را مشاهده نمایید، خواهید دید که او جسد مرده‌اى بیش نیست که به کمک فنر حرکت مى‌کند. تمام وسایل هنر را به کار برده بودند تا این هیکل مومیایى را به شکل مرد جوانى دربیاورند. کلاه‌گیس عجیب و پاریش و سبیل و ریش کوچک اسپانیولى که با رنگ سیاه عالى‌اى تزیین شده و نصف بیشتر سر و صورتش را مى‌پوشاند. چهره‌اش با مهارت تمام رنگ‌کارى شده و تقریبا فاقد چین و چروک. اما این چین و چروک‌ها کجا هستند؟ معلوم نیست که آیا امیر طبق مد روز لباس پوشیده و یا تصویرى است که از مجله خارج شده است. لباس رسمى بر تن داشت همراه با دستکش و کراوات و جلیقه و پیراهن و غیره، کاملاً تر و تازه و با سلیقه ظریفى انتخاب شده است. امیر کمى مى‌لنگد، ولى با چنان مهارتى اینکار را مى‌کند که گویى این لنگیدن هم از لوازم و ضروریات مد روز است.

 ۲۲۰ صفحه، ۷۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2575-39-8 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۵۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب رویای عمو جان

برای دانلود کتاب رویای عمو جان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رویای عمو جان
علی اصغر کامجو
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
این اثر داستایفسکی کمی از سایر آثارش متفاوت تر بود و بیشتر به افکار پست و حیله گرایانه آدمی مربوط میشد ولی همچنان با اهمیت هست.
این ویژگی هارو میشه توی همه زمان‌ها دید که چجوری آدم‌ها برای منافع دست بیشتر...
مریم حشمتی
۱۳۹۸/۷/۶
اصلا نپسندیدم، از داستایوفسکی توقع خیلی بیشتر از اینها داشتم
الهام تزئین
۱۳۹۹/۱/۲۲
به نظرم این رمان حرف خاصی برای گفتن نداشت. اما در هر صورت؛ ممنونم کتابراه. 😊
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)