دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره سوم

  • ناشر: فصلنامه پژوهش های حقوقی قانون یار
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره سوم

فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره سوم منتشر شد. بررسی و تفسیر خیار تخلف از شرط، اوصاف و شرایط اجرای اسناد رهنی، بررسی حقوقی کمیسیون ماده قانون زمین شهری و تضمینات حمایت از مالکیت فکری در قانون، از جمله عناوین این شماره هستند.

هدف از این پژوهش بررسی خیار تخلف از شرط است که مطابق با ماده 234 قانون مدنی: «شرط بر سه قسم است:1- شرط صفت، 2- شرط نتیجه، 3- شرط فعل اثباتا یا نفیا.

شرط صفت عبارت است از شرط راجعه به کیفیت یا کمیت مورد معامله. شرط نتیجه آن است که تحقق امری در خارج، شرط شود. و شرط فعل آن است که اقدام به فعلی بر یکی از متعاملین یا بر شخص خارجی شرط شود». بنابراین طبق این ماده وقتی طرفین قرارداد شروطی را ضمن عقد بیان می‌کنند، اگر از تعهدی که در قرارداد ذکر کرده‌اند تخلف کنند و تعهد خود را بر شرطی که در عقد بیان کردند، زیر پا گذاشتند، خیار تخلف از شرط را برای شخصی که شرط به نفع او شده است را باعث می‌شود. یعنی خیار تخلف از شرط حق فسخی است که ناشی از شرط و تراضی اراده است. منظور از تخلف از شرط صفت، صفات و اوصافی است که جنبه فرعی و غیر جوهری دارند، به قول مشهور فقها، تخلف از شروط اساسی و جوهری موجب بطلان عقد می‌شود، نه شروط فرعی. در مورد نتیجه و حکم تخلف از شرط فعل می‌توانیم بگوییم که قول مشهور فقها در مورد تخلف از شرط فعل آن است که در صورت تخلف و امتناع مشروط علیه از وفای به شرط، مشروط له حق دارد اجبار او را به انجام شرط بخواهد و در صورت تعذر اجبار مشروطه علیه، مشروط له حق فسخ عقد اصلی را پیدا خواهد کرد.

فصلنامه قانون یار با گستره سراسری در طول سال، چهار نوبت در چهار فصل سال فراخوان چاپ مقالات پژوهشگران و محققین رشته حقوق، فقه و مبانی علوم اسلامی و علوم سیاسی اعلام و منتشر می‌کند و محورهای مقالات به شرح زیر می‌باشد:

1. فقه و حقوق خصوصی 2. حقوق جزا و جرم شناسی در تمامی موضوعات روز و جدید 3. حقوق بین‌الملل 4. حقوق عمومی 5. حقوق نفت و گاز و تجارت بین‌المللی 6. حقوق زن و حقوق بشر 7. علوم سیاسی 8. کلیه گرایش‌های رشته‌های فقه و مبانی اسلامی

 ۳۴۵ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2588-6452 

چاپ ۱۳۹۷: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی و تفسیر خیار تخلف از شرط
اوصاف و شرایط اجرای اسناد رهنی
بررسی حقوقی کمیسیون ماده قانون زمین شهری
تضمینات حمایت از مالکیت فکری در قانون
جایگاه و اهمیت و کاربرد رویه قضایی در آرای دیوان عدالت اداری
بررسی و جایگاه حقوق بشر در جهان اسلام
آسیب شناسی ارتکاب جرم در بین نوجوانان و راهکارهای پیشگیری از آن در جامعه
بررسی و شناخت سیاست‌های کلی کشور در حقوق اساسی
رویکرد و نقش انگلیس در فرجام اتحادیه اروپا از دیدگاه حقوق بین‌الملل
بررسی حقوقی انتقال ضمان معاوضی در حقوق موضوعه ایران
بررسی حقوقی فسخ نکاح و طلاق صغار در قانون مدنی ایران
بررسی جرایم منافی عفت سایبری در حقوق انگلستان
نگرشی بر استقلال قوه مقننه در تعامل با نهادهای سیاسی حاکم در جمهوری اسلامی ایران
بررسی مسئولیت مدنی در جامعه ورزشی در حقوق موضوعه ایران
نقش استصحاب در تفسیر قرارداد
بررسی فقهی و حقوقی اصل احتیاط یا اشتغال
جایگاه امضاى دیجیتالى در ثبت اسناد به شیوه الکترونیکى

راهنمای دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره سوم

برای دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره سوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره سوم