دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره هشتم

  • ناشر: فصلنامه پژوهش های حقوقی قانون یار
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره هشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره هشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره هشتم

فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره هشتم، منتشر شد. ابعاد حقوقی قرارداد باز در نظام کنونی و بررسی قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از مجله می‌خوانید.

دانش فنی به عنوان یکی از زاییده‌های فکری که بر اساس تفکر و تلاش‌های بسیار زیادی ساخته و پرداخته می‌شود و فقط در ذهن آن شخص است، دیگران از آن اطلاع نداشته و صاحب دانش فنی نیز تمایلی به افشای آن ندارد. اما با این حال لازم می‌داند که برای استفاده و انتفاع از این دانش با دیگران به نقل و انتقال برخیزد. در صورتی که دانش فنی به صورت لیسانس به دیگری عرضه شود، او مالک دانش فنی نمی‌شود و صرفاً حق انتفاع و استفاده از آن را دارد اما در واگذاری دانش فنی است که منتقل الیه به نحوی مالک دانش فنی می‌شود و به تبع دارای حق انتفاع و بهره از آن می‌شود.

مسایل و فرضیاتی که در این باب ایجاد می‌شوند این است که دانش فنی از نظر حقوقی چه وضع و ماهیتی دارد و در چه قالبی امکان انتقال و واگذاری آن وجود داشته و نیز حقوق مالکیت فکری تا چه حد از این دانش حمایت نموده و چه ساز و کارهایی را ارائه می‌دهد. در نهایت آنچه مسلم است این خواهد بود که دانش فنی به عنوان یک امتیاز از حمایت حقوق مالکیت فکری برخوردار بده و انتقال آن به غیر محترم شمرده می‌شود.

 ۱۵۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2588-6452 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

ماهیت حقوقی حاکم بر قراردادهای دانش فنی
واکاوی نیم رخ جنایی ایران در قبال موانع مسئولیت کیفری در تطبیق با حقوق کیفری انگلستان
بررسی قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی
ابعاد حقوقی قرارداد باز در نظام کنونی
ماهیت حقوقی و مسئولیت کیفری اعمال مجرمانه مجانین و دیوانگان

راهنمای دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره هشتم

برای دانلود فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره هشتم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه الکترونیکی پژوهش‌های حقوقی قانون یار - شماره هشتم