دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 22

  • ناشر: پژوهش های نوین علوم مهندسی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 22 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 22 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 22

فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 22، منتشر شد. این شماره به بررسی طراحی بهینه ریزشبکه تحت مد عملکرد جزیره‌ای با هدف بهبود قابلیت اطمینان و کاهش هزینه در شرایط مختلف جوی با استفاده از الگوریتم ژنتیک رتبه‌بندی نامغلوب، می‌پردازد.

بهره‌وری انرژی بخشی جدایی ناپذیر از عملیات یک کارخانه صنعتی است. اپراتور کارخانه تمایل به حداکثر رساندن سطح تولید (و در نتیجه درآمد حاصل از آن) در حالی که مصرف انرژی، وقفه در تولید، زباله‌های مواد و هزینه‌ها حداقل باشد را دارد. این‌ها به عنوان توابع هدف متضاد عمل می‌کنند بدین معنا که بهینه‌سازی یک هدف می‌تواند منجر به راه‌حل‌های غیربهینه برای یک یا چندین هدف دیگر شود. در این مقاله یک مدل‌سازی ریاضیاتی جدید برای مسئله مدیریت انرژی یک کاخانه صنعتی در حضور منابع تولیدی نظیر فتوولتاییک PV و منابع ذخیره‌ساز الکتروشیمیای شامل الکترولایزر، تانک هیدروژن و پیل سوختی و مشارکت طرف تقاضا به صورت پاسخ بار DR انجام می‌شود. توابع هدف شامل درآمدها و هزینه‌های تولید کالا برای کارخانه صنعتی و قیود فنی شامل تعادل توان برای ایستگاه‌های کاری، تعادل توان برای قدرت دسترس‌پذیر از طریق PV، حد بالا برای قدرت دسترس‌پذیر از طریق شبکه، محدوده عملکرد ذخیره‌ساز الکتروشیمیایی پیل سوختی، وابستگی تولید در ایستگاه‌های کاری و مرتبه ناکاملی محصول کارخانه و غیره در نظر گرفته شده است. کدسازی مسئله مذکور درون الگوریتم هوشمند چندین هدفه گرگ خاکستری MOGWO و حل آن تشریح می‌گردد. مطالعات شبیه‌سازی و آنالیز نتایج عددی بمنظور اعتبارسنجی مدل پیشنهادی بر روی یک کارخانه مونتاژ ماشین طی چندین سناریو انجام می‌شود و نتایج ارائه می‌گردد.

توسعه پرشتاب و گسترده علوم به ویژه در حوزه فنی و مهندسی، انجام اقدامات علمی برای معرفی دستاوردهای علمی را بیش از پیش ضروری کرده است. توسعه پایدار ایران اسلامی، مستلزم ایجاد زیرساخت‌های علمی به ویژه در حوزه علوم مهندسی است. موسسه مدیریت دانش شباک با همکاری اساتید برجسته دانشگاهی با هدف معرفی پژوهش‌های علوم مهندسی و ایجاد فرصتی برای تبادل مطالعات و تجارب در این حوزه، نشریه پژوهش‌های نوین علوم مهندسی را منتشر می‌کند.

 ۷۱ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2538-3809 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مدیریت هاب صنعتی با استفاده از الگوریتم چند هدفه گرگ خاکستری MOGWO
بهبود فرآیندکار در بین کارکنان بانک صادرات با سنجش رابطه آن و نیازهای شغلی کارکنان با توجه به اهداف کلان بانک صادرات (سرپرستی شمال تهران)
بهینه‌سازی پارامترهای فرآیند ماشینکاری تخلیه الکتریکی (EDM) در ماشینکاری کاربید تنگستن - کبالت (WC/6%Co) با الگوریتم MOPSO
طراحی بهینه ریزشبکه تحت مد عملکرد جزیره‌ای با هدف بهبود قابلیت اطمینان و کاهش هزینه در شرایط مختلف جوی با استفاده از الگوریتم ژنتیک رتبه‌بندی نامغلوب
مدل سازی ریاضی راکتور لوله‌ی با ترکیب پلاسما در فرآیند تولید آمونیاک

راهنمای دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 22

برای دانلود فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 22 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 22

نظرات فصلنامه‌ پژوهش‌های نوین علوم مهندسی - شماره 22

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.