دانلود نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 11

  • ناشر: موسسه مدیریت دانش شباک
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 11 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 11 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 11

نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 11، به بررسی چون و چراهای فرهنگی در ساختار معماری عمارت خسرو آباد سنندج و تغییرات بنیادی در آسیب‌شناسی مبانی ساختارشکنی معماری ایران می‌پردازد.

عمارت خسروآباد شهر سنندج به عنوان یکی از مهم‌ترین عمارت‌ها در غرب کشور از اهمیت به سزایی برخوردار است، این عمارت دارای ساختار منحصر به فردی‌ است که آن را از بسیاری جهات در غرب کشور شاخص نموده است. از زمان شکل‌گیری این عمارت تا‌کنون، جهانگردان، مورخان و محققان زیادی در رابطه با ساختار معماری آن مباحثی را مطرح نموده‌اند، اما متاسفانه در رابطه با مسائل فرهنگی حاکم بر شکل‌گیری ساختار معماری این عمارت تا‌کنون در هیچ جایی سخنی به میان نیامده است. آنچه در این میان غیر قابل انکار است، تاثیراتی است که فرهنگ مردمان این دیار بر شکل‌گیری فضاهای این عمارت داشته‌اند، که هر یک به نوبه‌ی خود بسیار حائز اهمیت است. پژوهش پیشرو با بهره‌گیری از روش توصیفی، تحلیلی و استناد به منابع کتابخانه‌ای موجود و همچنین بازدیدهای میدانی نگارندگان از عمارت مذکور به بررسی ساختار معماری آن از لحاظ فرهنگی پرداخته است. نتایج حاصل از پژوهش حاکی از آن است، اگر چه عوامل شکل‌گیری این بنا می‌تواند شرایط جغرافیایی و اقلیمی حاکم بر منطقه باشد، اما تاثیرات فرهنگی زیادی را می‌توان در داخل بنا مشاهده نمود که هر کدام می‌توانند از عوامل اصلی شکل دهنده این عمارت باشند.

فهرست مطالب

عمارت خسرو آباد نگین معماری کردستان؛ بررسی چون و چراهای فرهنگی در ساختار معماری عمارت خسرو آباد سنندج
تغییرات بنیادی در آسیب شناسی مبانی ساختارشکنی معماری ایران
نقش مدیریت شهری در مناطق حاشیه‌نشین با تاکید بر ایران
ارزیابی زیست‌محیطی سد کهیر با رویکرد فازی؛ مطالعه موردی: چابهار
گزینش سازه‌ای مطلوب درهماهنگی با فضای حسی معماری

دسته مجله،
 ۵۹ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2476-3667 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 11

برای دانلود نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 11 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود نشریه‌ علمی تخصصی شباک - شماره 11