دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 4 (جلد دوم)

  • ناشر: نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 4 (جلد دوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 4 (جلد دوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 4 (جلد دوم)

هدف نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 4 (جلد دوم)، بررسی و اولویت‌بندی مؤلفه‌های بازدارنده مشارکت و فعالیت زنان در عرصه محیط زیست کشور است.

تعداد ۸۴ نفر به روش نمونه‌گیری تصادفی ساده، به عنوان نمونه آماری با استفاده از جدول کرجرسی و مورگان انتخاب و از طریق پرسشنامه اقدام به جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات گردید (۸۴=n). پرسشنامه برای سنجش مؤلفه‌های بازدارنده فعالیت و مشارکت زنان طراحی شد که شامل ۱۲ گویه در قالب طیف لیکرت پنج قسمتی بود.

تنوع بسیار گسترده شرایط سرزمین، از نظر آب، هوا، خاک، منابع آب، منطقه، رطوبت، ارتفاع و تجربه‌های نیروهای انسانی در کشاورزی و... همه و همه دلالت بر ظرفیت‌ها و امکانات بالقوه و بالفعل وسیعی دارد که قلب هر کسی را که برای این آب و خاک و این مردم می‌تپد و هیجان می‌آورد و بهره‌برداری از این منابع لایزال خدادادی را برای بهبود شرایط زندگی نسل‌های کنونی و آینده این سرزمین به صورت آرزویی در دسترس ولی مستلزم تلاش فراوان جلوه می‌دهد.

رشد و توسعه پایدار کشاورزی از مهم‌ترین هدف‌های هر دولتی است که تحقق آن طریق تحولات بنیادی همه جانبه در ساختار کشاورزی، مدیریت و بهره‌برداری مطلوب از منابع و امکانات، سازماندهی و هدایت سنجیده فعالیت‌ها در چارچوب برنامه‌ریزی علمی و منطقی امکان‌پذیر خواهد بود. بر همین اساس، بخش کشاورزی و امنیت غذایی در کلیه برنامه‌های توسعه کشور از اولویت ویژه‌ای برخوردار بوده و به عنوان محور و اساس توسعه اقتصادی کشور مورد توجه قرار داشته است. بی شک در دنیای امروز دستیابی به توسعه پایدار در امنیت غذایی بدون در نظر گرفتن توسعه کشاورزی روستایی امکان‌پذیر نیست. بزرگ‌ترین عامل در جهت افزایش درآمد و ارتقاء سطح زندگی روستاییان گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی است. این گونه صنایع به سرمایه‌گذاری چندان نیاز ندارند و می‌تواند سرمایه‌های اندک محلی را جذب نمایند.

موضوع رشد و توسعه پایدار کشاورزی از مباحث مهم در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی است که نگاه بخش وسیعی از صاحبان ادبیات علمی این حوزه را به خود جلب کرده است. در کشور ما، علی‌رغم فعالیت‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر، فقدان تجربیات علمی و پژوهشی که تبیین‌ کننده مفاهیم و مباحث این حوزه باشد، احساس می‌شود.

فهرست مطالب

بررسی مؤلفه‌های بازدارنده مشارکت و فعالیت زنان در عرصه محیط زیست کشور از دیدگاه کارشناسان و فعالان
محصولات ارگانیک ضرورتی برای امنیت غذایی
تاثیر پرتو گاما بر ویژگی‌های مورفولوژیک و آنتاگونیستی قارچ تریکودرما
ارزیابی و بررسی اثرات تخریبی استفاده عشایر از هیزم و چوب‌های جنگلی و تأثیر آن بر محیط‌ زیست و جنگل‌ها و مراتع (مطالعه موردی عشایر حاشیه زاگرس استان خوزستان)
رابطه بین کیفیت زندگی و توسعه پایدار گردشگری در روستای ورکانه همدان
جهان پایدار فردا در گرو آموزش امروز؛ تأکید بر آموزش جهت حفظ محیط زیست و منابع انرژی
بررسی تأثیر پارامترهای دما، زمان و دور همرنی در تولید بیودیزل با استفاده از رآکتور همزن‌دار بچ

 ۵۹ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2588-4255 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 4 (جلد دوم)

برای دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 4 (جلد دوم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 4 (جلد دوم)