دانلود نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 19


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 19 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 19

نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 19، منتشر شد. تحلیل مردم‌شناختی مراسم مذهبی الله الله حسینه وینا (مراسم احرام بستن) در شهرستان مراغه و بررسی جملات مرکب در دستور زبان فارسی و عربی، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از مجله می‌خوانید.

برگزاری مراسم گوناگون اجتماعی شامل سوگواری، جشن‌ها و اعیاد از مهم‌ترین خصوصیات جوامع انسانی است که اجرای آن‌ها از زمان‌های کهن تا به امروز استمرار داشته است. در همه جهان به خاطر مناسبت‌های خاص، روزها و ماه‌هایی از سال را برای انجام آداب‌ورسوم معین اختصاص می‌دهند. بررسی و شناخت مراسم سوگواری اعم از مذهبی، ملی یا خانوادگی در شمار فرهنگ‌ عامه محسوب می‌شود که یکی از زمینه‌های پژوهش در علم مردم‌شناسی است. اجرای مراسم و آیین‌های مذهبی، میراث اجتماعی جامعه را ابقا می‌کند و ضمن غنی‌سازی فرهنگ و همبستگی ارزش‌های پایدار، آن را به نسل‌های آینده انتقال می‌دهد. یکی از مراسمی که در پیوند و همبستگی اجتماعی شیعیان و به خصوص ایرانیان نقش اساسی را ایفا می‌کند، مراسم ماه محرم می‌باشد. آداب‌ورسوم حاکم بر عزاداری‌های مذهبی سالار شهیدان یکی از دیدنی‌ترین و عرفانی‌ترین مراسم شهرستان مراغه محسوب می‌شود

از مهمترین این مراسم، آیین احرام‌بندی یا آئین الله الله حسینا واینا است که در صبح روز عاشورا با حضور خیل عظیم هزاران نفر از عزاداران برگزار می‌شود. در این راستا، هدف از پژوهش حاضر که به روش کتابخانه‌ای و میدانی صورت گرفت است، بررسی و مطالعه مردم شناختی مراسم آئین مذهبی و سنتی الله الله حسینا واینا در این شهرستان می‌باشد.

 ۶۲ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2538-6298 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

تحلیل مردم‌شناختی مراسم مذهبی الله الله حسینه وینا (مراسم احرام بستن) در شهرستان مراغه
بررسی جملات مرکب در دستور زبان فارسی و عربی
درآمدی بر هندسه نظری در معماری
سنجش نگرش دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستانی پیرامون عوامل مؤثر بر استفاده از کتابخانه‌های مدارس در منطقه باوی از شهرستان اهواز
جایگاه قوم بختیاری در انقلاب مشروطه

راهنمای دانلود نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 19

برای دانلود نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 19 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  نشریه علمی - تخصصی پژوهش در هنر و علوم انسانی - شماره 19