دانلود کتاب آشنایی با ام اس


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آشنایی با ام اس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آشنایی با ام اس

کتاب آشنایی با ام اس، به تالیف آیدا قاسمی خانقاهبر، به تعاریفی مانند علل و فراوانی، علائم، نشانه‌ها و اشکال مختلف‌ ام اس پرداخته است.

افراد به ام‌ اس مبتلا نمی‌شوند بلکه، بدن آن را ایجاد می‌کند. به عبارت ساده ام‌ اس وقتی روی می‌دهد که در اطراف رشته‌های عصبی دستگاه مرکزی، ماده مهمی به نام میلین سلول‌های با عنوان اولیگودندروسیت در مغز و نخاع تشکیل می‌شود؛ یکی از ارکان اصلی انتقال تحریکات در سیستم اعصاب مرکزی است. گلبول‌های سفید که نقش دفاعی در بدن دارند، به غلاف میلین (بجای یک عامل بیگانه) حمله و هر بار که این گلبول‌ها به رشته‌های عصبی مربوط به یکی از اندام‌های بدن حمله کند، آن اندام دچار مشکل می‌شود.

اگر صدمه به غشاء میلین اندک باشد، انتقال پیام دچار تغییرات جزیی می‌شود ولی اگر صدمه به میلین زیاد باشد هرگز تمام تحریکات ایجاد شده قادر به انتقال نیست و سیستم عصب مرکزی هم دچار صدمه می‌شود. مولتیپل‌اسکلروزیس (سفت شدن چند بافت) یک بیماری مزمن التهابی اغلب پیشرونده سیستم اعصاب مرکزی (مغز و نخاع) است. ام‌ اس را می‌توان در زبان فارسی فلج چندگانه نامید. این بیماری می‌تواند هر قسمتی از دستگاه عصب مرکزی شامل نیم‌کره‌های مغزی، اعصاب بینایی، مخچه، ساقه مغز و طناب نخاعی را درگیر کند.

ساده‌ترین راه برای شناخت رویدادهای ناشی از ام‌ اس آن است که دستگاه عصبی را به عنوان مدار الکتریکی‌ای درنظر گرفت که مغز و نخاع منبع نیروی آن و دیگر جاهای بدن چراغ‌های، رایانه‌ها، تلویزیون‌ها و سایرلوازم برقی آن هستند. اعصاب همانند سیستم‌های برق، لوازم برقی را به یکدیگر متصل می‌کنند و میلین در حکم عایق پلاستیکی است که دور این سیم‌ها را فراگرفته است. اگر عایق آسیب ببیند لوازم برقی خراب یا تحریک‌پذیر گردیده و ممکن است اتصالی کنند. از آنجایی که دستگاه عصب مرکزی همه کنش‌ها و فعالیت‌های بدنی را به هم پیوند می‌دهد. به خاطر ام‌اس بسیاری از عوارض می‌توانند رخ دهند. عوارضی که به بخشی از دستگاه اعصاب مرکزی که تحت تأثیر قرار گرفته و نیز کارکرد عصبی که آسیبی دیده بستگی دارند.

 ۶۰ صفحه، ۶۴۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8415-23-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۴۲۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

تعریف ام‌اس
علل بیماری
فراوانی بیماری
علایم و نشانه‌های بیماری
اشکال بیماری
غربال‌گری و تشخیص
پیش‌آگهی بیماری
درمان بیماری
بهبود کیفیت روزانه زندگی
مشکلات بیماران ام‌اس
توان‌بخشی در افراد با بیماری ام‌اس

راهنمای دانلود کتاب آشنایی با ام اس

برای دانلود کتاب آشنایی با ام اس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آشنایی با ام اس

نظرات کتاب آشنایی با ام اس

Seyed Masoud Taheri Mirani
۱۳۹۷/۳/۱۰
من فکر کردم مطالب جدیدتری در کتاب نوشته شده باشه.
ولی همشو میدونستم و چیز تازه‌ای در اون پیدا نکردم... تمام این مطالب رایگان در اینترنت قابل دسترسی است.
Seyed Masoud Taheri Mirani
۱۳۹۷/۳/۱۰
امیدوارم روزی تمام بیماران‌ام اس درمان شوند
مشاهد همه نظرات (۲)