دانلود کتاب آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیم

  • از: سامان متین اقدام
  • ناشر: انتشارات نظری
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیم

کتاب آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیم نوشته سامان متین اقدام، مجموعه‌ای علمی با مطالب کوتاه و رسا است که درباره اطلاعات ضروری سلامت دهان و دندان خبر می‌دهد.

این کتاب دارای دو فصل است که در فصل اول آن سعی شده اطلاعاتی کلی درباره سلامت دهان و دندان و ضرورت نگهداری از آن‌، که برای عموم مردم نیاز است بیان شود و در فصل دوم این کتاب نیز مهم‌ترین و پرکاربردترین واژه‌هایی که معمولا دندان‌ پزشکان به کار می‌برند بیان‌ شده تا شما راحت‌تر بتوانید متوجه منظور آنان گردید.

دهان شما دریچه‌ای به سلامت بدن شماست که عدم رعایت بهداشت دهان و دندان علاوه بر تغییر رنگ یا پوسیدگی دندان‌ها و بیماری‌های پریودنتال، می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش دهد و یا حتی مادران باردار را در معرض زایمان زودرس و یا تولد نوزادی کم وزن قرار دهند. همچنین بیماری‌های جدی مربوط به لثه‌ها نیز می‌تواند در ابتلا به دیابت موثر باشد. لذا دانستن نکات بهداشتی دهان و دندان می‌تواند برای سلامت کلی بدن شما موثر باشد.

در بخشی از کتاب آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیم می‌خوانیم:

بلیچینگ یعنی سفید کردن دندان‌ها به‌ وسیله مواد خاص اکسید کننده مثل پر اکسید هیدروژن. مواد اکسید کننده به داخل ساختار کریستالی میله مانند مینای دندان نفوذ کرده و رنگیزه‌های رسوب‌ کرده در بین هرم‌های مینایی را اکسید می‌کنند. با گذشت زمان مواد اکسید کننده به داخل عاج دندان‌ که در لایه زیرین مینا قرار دارد نیز نفوذ کرده و رنگ آن نیز روشن‌تر می‌شود.

یک روش بلیچینگ، بلیچینگ در خانه می‌باشد. دندان‌ پزشک، قالب مخصوص را برای بیمار تهیه‌ کرده و همراه با ژل مخصوص بلیچینگ با غلظت خیلی کم، به بیمار تحویل می‌دهد تا در منزل استفاده کند. روش دیگر بلیچینگ، بلیچینگ در مطب می‌باشد که توسط دندان‌ پزشک در مطب انجام می‌گردد و بسیار مؤثرتر است چون ژل مخصوص بلیچینگ، با غلظت خیلی بالاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فهرست مطالب

پیش گفتار
فصل اول: مطالبی را که باید از دهان و دندان بدانید
فصل دوم: درک واژه‌های پرکاربرد در مطب دندان پزشکی
کلام آخر
فهرست منابع

 ۱۰۴ صفحه، ۸۰۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-289-413-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیم

برای دانلود کتاب آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آنچه را که باید از بهداشت دهان و دندان برای سلامتی خود بدانیم
عباس مرادی
۱۳۹۷/۳/۱۸
فوق العاده بی نظیره خیلی برای دندانی سالم موثره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)