دانلود کتاب صوتی آهنگ عشق


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آهنگ عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آهنگ عشق

کتاب صوتی آهنگ عشق (سمفونی پاستورال) یکی از دلنوازترین آثار احساسی آندره ژید است؛ داستانی از شکوفایی عشق و آهنگ زیبای آن و تاثیرش در روح آدمی.

رمان فرانسوی آهنگ عشق (La symphonie pastoral) به شدت بیان‌گر خصایل لطیف انسانی است و سبک نوشتاری آن تا حدودی حال و هوای رمان‌های کلاسیک را دارد.

رمان سمفونی پاستورال دربارهٔ کشیشی است که روزی به بستر زنی در حال مرگ خوانده می‌شود اما وقتی به آنجا می‌رسد پیرزن مرده و تنها نوه کور و نیمه وحشی او بر جای مانده است. کشیش تصمیم می‌گیرد بچه را با خود به خانه ببرد و او را مورد تعلیم و تربیت قرار دهد. شارلوت، دختر کشیش، نام دخترک را ژرترود می‌گذارد.

همسر او، آملی، از استقرار ژرترود خشمگین است؛ زیرا کشیش توجه بیشتری نسبت به ژرترود نسبت به پنج فرزند خود دارد و او را بسیار دوست دارد. آملی سعی می‌کند تا ماهیت و سرشت واقعی احساسات و علاقهٔ شوهرش نسبت به دخترک را به او بفهماند. توانایی آملی در دیدن حقیقت این رابطه، با کوری کشیش نسبت به واقعیت پشت پردهٔ ماجرا، تضادی جالب توجه شکل داده و کتاب از مخاطب خود می‌خواهد تا کشیش را در مورد این عدم صداقت ذهنی، مورد قضاوت قرار دهد.

کشیش به عنوان مردی مذهبی، دستورات کتاب مقدس را بسیار جدی دنبال می‌کند و در تلاش است تا با محافظت از معصومیت گرترود، او را از مفهوم گناه دور نگاه دارد. وقتی که ژاک، فرزند ارشد کشیش که هم سن و سال گرترود نیز هست، از او خواستگاری می‌کند، حسی از حسادت و تعصب در کشیش به وجود می‌آید و علیرغم این که می‌داند پسرش آشکارا شیفته و عاشق ژرترود است، به شدت با ازدواج آن‌ها به مخالفت برمی خیزد.

آن دو هم‌زمان به این دختر نابینا دل می‌بندند. دختر از یک سو تحت تأثیر عاطفهٔ حق‌شناسی نسبت به پدر، و از طرف دیگر در فشار عشق شدید نسبت به پسر است که در پایان به ناکامی منجر می‌شود.

آندره ژید (Andre Gide)، نویسندهٔ نامدار فرانسوی و برنده جایزه ادبی نوبل در سال ۱۹۴۷ است.  ژید نویسنده عجیبی است. او در حالی که بیشتر نویسندگان در پی به کارگیری افسون‌هایی هستند تا خواننده را به دنبال خود بکشند؛ در مائده‌های زمینی از خواننده خواهش می‌کند که کتاب او را دور بیاندازد! شوق به کشف لذت‌های زندگی، تجربه‌ی رهایی و مواجه شدن با حقیقت خویشتن برای او بسیار مهم‌تر از خواندن آثار ادبی است.

ژید استاد نثر فصیح و همچنین از منتقدان بزرگ ادبی به شمار می‌آید. او هرگز از جستجوی آزادی اخلاقی، اجتماعی و رهایی از قیود سنت دست نکشید و از پیروزی جستن بر ریاکاری باز نایستاد. آندره ژید در سال 1951 درگذشت.

در توضیح پشت جلد کتاب آهنگ عشق آمده است:

همان‌گونه که سمفونی ششم یا سمفونی پاستورال در دنیای موسیقی یکی از دل‌انگیزترین و لطیف‌ترین آثار بتهوون شناخته شده است، اهل نظر داستان آهنگ عشق یا سمفونی پاستورال را نیز در زمینه ادبیات، انسانی‌ترین و پراحساس‌ترین نوشته آندره ژید می‌دانند و از این رو از میان قشر کتاب‌خوان دنیا کمتر کسی را می‌توان یافت که دست کم یک بار این داستان بسیار لطیف و رقت‌انگیز را نخوانده باشد...

در قسمتی از کتاب صوتی آهنگ عشق می‌شنویم:

برای رویارویی با برخوردهای ناگواری که گاهی هنگام مراجعت به خانه مجبور به تحمل آن هستم و هم‌چنین برای خنثی کردن اثرات این‌گونه برخوردها، همیشه به راستگویی متوسل می‌شوم. زن من در واقع نمونهٔ تقوی و گلزاری از فضیلت است و در لحظات سخت که گاهی در زندگی ما پیش آمده است، برای از میان برداشتن مشکلات، من حتی لحظه‌ای در حسن‌نیت و سعهٔ صدر او تردید نکرده‌ام. اما طبع کریم و نیکوکار او از غافلگیر شدن خوشش نمی‌آید. در حقیقت زنی است اهل نظم و تابع قاعده و دوست می‌دارد که در انجام دادن هر گونه وظیفه‌ای، جانب اعتدال و میانه‌روی را در نظر بگیرد و از افراط و تفریط بپرهیزد. در نوع دوستی و نیکوکاری هم اعتقادش این است که از حد محدود و معین نباید تجاوز کرد، مثل این که عشق گنجینه‌ای تمام‌نشدنی است و تنها مورد اختلاف من با او در این نکتهٔ حساس نهفته است.

فهرست مطالب

۲ دقیقه
بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم
۲۳ دقیقه
بخش سوم
۱۱ دقیقه
بخش چهارم
۲۵ دقیقه
بخش پنجم
۲۸ دقیقه
بخش ششم
۲۵ دقیقه
بخش هفتم
۱۸ دقیقه
بخش هشتم
۲۳ دقیقه
بخش نهم
۲۳ دقیقه
بخش دهم
۲۴ دقیقه
بخش یازدهم
 ۳ ساعت و ۵۳ دقیقه، ۲۱۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی آهنگ عشق

برای دانلود کتاب صوتی آهنگ عشق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آهنگ عشق
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۱۱/۱
آهنگ بسیار زیبا و تاثیر گذار در روح آدمی و با سبک فرانسوی می باشد.
لاله خامنه
۱۳۹۷/۱۰/۱۴
داستان عالی... صدای راوی هزارمرتبه عالی و درجه یک. ممنون از کتابراه
Violet&Elham A
۱۳۹۷/۹/۲۳
هرکس که دوست داره روحش قشنگ ارامش و حس کنه حتما کتاب های آندره ژید روبخونه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)