دانلود کتاب آهوی بهشتی


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب آهوی بهشتی  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آهوی بهشتی

کتاب آهوی بهشتی، به تالیف محمد حسین صادقی، داستانی است در حوزه دفاع مقدس که بر اساس یک ماجرای واقعی از زندگی شهید سید محمود بهارلو و جانباز رشید اسلام سید محمد جواد بهارلو گردآوری شده‌ است. البته نمی‌توان اسم این کتاب را زندگینامه گذاشت، زیرا داستانی تخیلی واقعی درباره آهوی شهید است.

امروزه حرف زدن حیوانات با یکدیگر و با انسان‌ها آنقدر در فیلم‌ها و کارتون‌ها نمایش داده شده که حتی برای بزرگسالان هم بصورت «باور» درآمده و هیچ ذهنی هم سعی در انکار آنها ندارد، البته این موضوع تازگی ندارد، در آثار کهن مکتوب و شفاهی تمام ملت‌ها از این نمونه‌ها وجود دارد. یکی از کتب ارزشمند مشرق زمین در این زمینه کتاب «کلیله و دمنه» است که داستان‌هایش عمدتاً با نصیحت و تذکر همراه است و در گفتگوی حیوانات، مفاهیم اخلاقی تعلیم داده می‌شود. در داستان ارزشمند منطق‌الطیر عطار نیز پرندگان به دنبال «حقیقت» هستند. حقیقتی که تمام انسان‌ها از صدر تاریخ تاکنون و تا ابد به دنبالش بوده و هستند. این حقیقت‌جوئی که خمیرمایه اصلی عرفان است از زبان پرندگان، امری استعاری و سمبولیک است اما گفتگوی حضرت سلیمان با هدهد و درک زبان مورچگان و موجودات دیگر یک امر واقعی است و هیچ فرد دینداری آن را افسانه‌ قلمداد نمی‌کند.

یکی از حقیقت‌هائی که مردم زرقان در سال‌های اوائل انقلاب شاهدش بودند آهوی سیدمحمود بود. هنوز هم نسل گذشته به محض شنیدن نام سیدمحمود به یاد آهویش می‌افتند و با شنیدن نام آهو و دیدن هر آهوئی یاد سید در ذهن و خاطرشان زنده می‌شود. آهوئی که بیشتر شبیه به افسانه‌ها بود و کارها و رفتارهایش تعجب همگان را بر می‌انگیخت و مردم آن زمان خاطرات بسیاری از آن دارند.

در کتاب آهوی بهشتی، اصل خاطره که در چند جمله خلاصه می‌شود این است که سید محمود و دوستانش بچه‌آهوئی را از کوهستان نجات می‌دهند و به خانه می‌آورند، این آهو تبدیل به یکی از اعضای خانواده‌ی سیدمحمود می‌شود و چهار سال با آنها زندگی می‌کند و خاطرات بسیاری از خود به جا می‌گذارد. تا اینکه سید به جبهه می‌رود و به شهادت می‌رسد و آهو در همان لحظه‌ی شهادت با رفتارهای غیر‌عادی، وقوع شهادت را به خانواده آنها اطلاع می‌دهد و خبر شهادت سید چند روز بعد به گوش آنها می‌رسد، از آن روز به بعد آهو غذا نمی‌خورد و لاغر و رنجور می‌شود و آنقدر بیتابی می‌کند تا می‌میرد و دفن می‌شود.

شهید بزرگوار سیدمحمود بهارلو در سال 1342 در خانوده‌ای مذهبی در شهر زرقان فارس دیده به جهان گشود، تحصیلات خود را در همین شهر تا دیپلم به انجام رساند، در فعالیت‌های انقلاب اسلامی حضوری چشمگیر داشت و پس از شروع جنگ تحمیلی جزو اولین بسیجیانی بود که به فرمان امام راحل، حضرت روح‌الله لبیک گفت و دائماً در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشت و نهایتاً در عملیات پیروزمندانه والفجر 2 در تاریخ 62/4/28 در ارتفاعات حاج‌عمران به شهادت که آرزوی دیرینه‌اش بود رسید.

در کتاب آهوی بهشتی، آهو به وسیله‌ی آخرین نگاه‌هایش به بیان رازگوئی با مادر شهید ‌می‌پردازد و داستان زندگی‌اش را بیان می‌کند و تا آخر که لحظه‌ی مرگ آهوست ادامه می‌یابد.

فهرست مطالب

مقدمه: آفتاب به روایت سایه
پرده اول: تولد حقیقت
پرده دوم: واقعیتی بنام دشمن
پرده سوم: یا ضامن آهو
پرده چهارم: دوستان خوب ما
پرده پنجم: لکه‌های سیاه و تکه‌های نور
پرده ششم: قطعه‌ای از بهشت
پرده هفتم : درۀ چپ و راست
پرده هشتم: وداع با کوهستان
پرده نهم: کمند نورانی مهر
پرده دهم: وطن گمشده
پرده یازدهم: دوران سرخ انتظار
پرده دوازدهم: پرچم‌های نورانی
پرده سیزدهم: فرصت دفاع از حق
پرده چهاردهم: زیارت
عکس‌ها

 ۴۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2508-06-00 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب آهوی بهشتی

برای دانلود کتاب آهوی بهشتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آهوی بهشتی
بتول شیخ
۱۳۹۷/۵/۱۴
چقدرزیباوبااحساس پاک نگاشته شده کاش شهداماراهم دعاکنند
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)