دانلود کتاب آینده برنامه نویسی

دانلود کتاب آینده برنامه نویسی
بزرگنمایی
  • از:
  • (۲)
  • قیمت: ۲۰۰۰ تومان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب آینده برنامه نویسی

این پرونده ویژه در شماره شهریورماه (172) ماهنامه شبکه چاپ شده است. در این پرونده ویژه با مجموعه‌ای از مقالات به هم پیوسته به دنبال بررسی چشم‌انداز تحولات برنامه‌نویسی در آینده هستیم.

 باید از کجا شروع کرد؟ کدام زبان؟ چه چهارچوبی؟ چه سبک و سیاق و روشی؟ روی چه پلتفرمی؟ برای اهل فن روشن است که ماهیت دگرگون‌شونده این صنعت امکان هر نوع پیش‌بینی و نوشتن پاسخ و نسخه‌ای قطعی در این زمینه را سلب می‌کند. با این همه، نمی‌توان منکر این قضیه شد که نگاهی به تغییرات صنعت نرم‌افزار در طی یک دهه گذشته می‌تواند تا اندازه‌ای تصویری از سال‌های پیش رو را نمایان کند. با رشد تدریجی پلتفرم‌های هوشمند موبایل در ده سال گذشته، جهان برنامه‌نویسی روی دیگری یافته است. از سوی دیگر، رسیدن مفهومی به‌نام اینترنت اشیا به مرحله نوباوگی، طیف ابزارهایی را که روحی از جنس برنامه‌های کامپیوتری در کالبدشان دمیده شده را به شکل نمایی افزایش داده است.

 همین موضوع اسباب پدید آمدن رویکردهای نوینی در زمینه ساده‌سازی برنامه‌نویسی شده است. این رویکرد در کنار جنبش منبع‌ باز، حرکت به سمت یک‌پارچه‌سازی راه‌کارهای برنامه‌نویسی را شتاب داده و امروز شاهد این هستیم که بسیاری از ابزارها و راه‌حل‌های نوین برنامه‌نویسی بر پیاده‌سازی حداکثری (قابلیت استفاده روی بیش‌ترین ابزارها و محصولات الکترونیکی و...) و مصرف حداقلی (کم‌ترین انرژی مورد نیاز برای اجرا) استوار شده است. جدا از این کلیات، تغییر و تحولات دیگری هم در زمینه برنامه‌نویسی رخ داده است که پی‌گیری آن‌ها نه تنها برای دانشجویان و علاقه‌مندان کامپیوتری که برای هر کاربری ـ از ظن خویش ـ لازم و ضروری است.

ادامه
فهرست مطالب

آینده برنامه‌نویسی
جهان به‌کام و در کام نرم‌افزار
چهارچوب یا زبان؟ مسئله این است
جاوا اسکریپت محبوب دوست‌داشتنی
 انقلاب برنامه‌نویسی گرافیکی
قیام NoSQL ادامه دارد
برنامه‌نویسی موبایل؛ آینده برنامه‌نویسی
برنامه‌نویسی بر فراز ابرها
اینترنت اشیا پلتفرمی به ‌وسعت یک سیاره
سرمایه‌گذاری از کودکی

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

Mahdi Najafi
۱۳۹۶/۱/۴
کتاب مناسبی بود
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه