دانلود کتاب آینه بازی مدور


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آینه بازی مدور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آینه بازی مدور

کتاب آینه بازی مدور نوشته‌ی آنی بیکر، یک نمایش خلاق برای بزرگسالان است که در حیطه‌ی تئاتر درمانی قرار می‌گیرد و از بازی‌های تمرینی گوناگون نمایش خلاق بهره می‌برد.

آنی بیکر (Annie Baker) نام آینه بازی مدور (Circle mirror transformation) را بر اساس یکی از بازی‌های تمرینی تئاتر انتخاب نموده است. این نمایشنامه اولین بار در اکتبر سال 2009 در نیویورک به اجرا در آمد و برنده‌ی جایزه‌ی Obie یا جایزه‌ی تئاتر آف برادوی برای بهترین نمایشنامه‌‌ی جدید آمریکایی شد. همچنین نویسنده در سال 2014 جایزه‌ی پولیتزر را برای نمایشنامه «تلنگر» از آن خود کرده است.

نکته‌ی قابل توجه در این نمایشنامه، مکث‌ها و سکوت‌ها است. آن‌ها به اندازه‌ی دیالوگ‌ها، بی‌نهایت مهم هستند و هر کدام با دقت زیادی در نمایشنامه جای گرفته‌اند. اگر شما از این سکوت‌ها رد شوید یا در اجرای آن عجله کنید (کوتاهش کنید)، یک نمایشنامه‌ی دیگر را اجرا کرده‌اید.

مسئله‌ای که در فرایند تمرین وجود دارد این است که به نظر می‌رسد این مکث‌ها و سکوت‌ها نمایش را کند کرده است. بازیگران نگرانند که نمایش خسته کننده شود و توجه مخاطبان را از دست بدهند. آن‌ها باید سکوت‌ها را سر موقع تمام کنند. همه‌ی آن چه که می‌توان گفت این است که یک احساس ناچاری وجود دارد ولی شما باید علیه آن مبارزه کنید.

منظور از مکث‌ها یک ضربان یا نفس گرفتن سریع نیست. یک مکث باید حدود دو ثانیه طول بکشد، (یک می‌سی‌سی‌پی، دو می‌سی‌سی‌پی)، یک مکث طولانی باید حدود چهار ثانیه طول بکشد، یک مکث کوتاه باید حدود یک ثانیه طول بکشد، یک سکوت باید حدود پنج ثانیه طول بکشد و یک سکوت طولانی باید حداقل هفت ثانیه طول بکشد.

در بخشی از کتاب آینه بازی مدور می‌خوانیم:

ترزا، شولتز، لارن، و جیمز دور اتاق در جهت‌های متفاوت، با جوراب راه می‌روند. باید حدود 30 ثانیه طول بکشد. همه این کار را جدی گرفته‌اند. مارتی روی توپ یوگایش نشسته و تماشا می‌کند.
مارتی: ... سریع‌تر.
(همه کمی تندتر راه می‌روند، همچنان در جهت‌های متفاوت.)
مارتی: ... خیلی تندتر.
(شروع می‌کنند به سرعت حرکت کردن در اطراف اتاق، به جز لارن، که سعی می‌کند یک فاصله امن دور از دیگران را حفظ کند.)

مارتی: حالا... ازتون می‌خوام سرعتتون رو کم کنید. (مکث) شروع کنید به توجه کردن به هرکسی که اطرافتونه.
(همگی تلاش می‌کنند در حال راه رفتن به اطراف توجه کنند. حدود 20 ثانیه می‌گذرد.)
مارتی: و ازتون می‌خوام افراد دیگه رو پیدا کنید و دستاشون رو تکون بدید.
(انجام می‌دهند و 20 ثانیه دیگر می‌گذرد.)
مارتی: حالا همین‌طور که دستتون رو تکون می‌دید، اسمتون رو بگید.
(حدود 30 ثانیه راه رفتن/ تکان دادن دست‌ها/ گفتن اسم‌ها)
مارتی: بسیار خب. خیلی خوبه. عالیه. بایستید.
(می‌ایستند و به مارتی نگاه می‌کنند. به آن‌ها لبخند می‌زند.)
مارتی: چه احساسی دارید؟
(یک سکوت محض.)
ترزا: عالی.
شولتز: خارق‌العاده.
خوب.

مارتی: بسیار خب. (توپش را به خارج پرتاب می‌کند.) اوم. خوبه. خوش آمدید. (مکث.) من فقط... خیلی مشتاقم که همتون رو بشناسم. (و یک مکث طولانی‌تر.) اوم ... نمی‌خوام زیادی حرف بزنم. چون که اونا... (اشاره مبهمی به دست‌هایش می‌کند.) اما. اوم. من فقط امیدوارم که شما همتون، اوم، این‌جا احساس امنیت کنید. و راحتی. و آرزو دارم با همین حس هم برید. آه... بسیار خب. بیاید ادامه بدیم.

 ۹۰ صفحه، ۶۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-768-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب آینه بازی مدور

برای دانلود کتاب آینه بازی مدور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آینه بازی مدور