دانلود کتاب ابن‌الوقت

  • از: یوسف انصاری
  • ناشر: انتشارات روزنه
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ابن‌الوقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ابن‌الوقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ابن‌الوقت

کتاب ابن‌الوقت اثر یوسف انصاری، روایتگر سرگشتگی انسان امروز است، انسانی که مفهوم هویت خویش را در زندگی روزمره خود نمی‌یابد و با سفر به گذشته و یادآوری خاطرات ریز و درشت خویش نمی‌تواند از دل این خاطرات مفهومی برای خود بسازد.

رمان ابن‌الوقت، داستان مردی است که پیش از مهاجرت به زادگاه خود برمی‌گردد تا برای آخرین‌بار برخی خاطره‌ها را مرور کند تا بلکه این‌گونه بتواند از همه‌ی خاطره‌ها و تعلقات عاطفی دل بکند و برود. ابن‌الوقت در یک سخن داستان تردید میان گریز است و رجعت؛ ماندن میانِ فرار از خویشتن و بازگشت به خویشتن.

راوی ابن‌الوقت آن‌قدر از کسانِ دیگر می‌گریزد تا دایره‌ی این گریز به خود وی هم می‌رسد و ناچار در پایان‌بندی تکان‌دهنده‌ی رمان، به از‌خود بیگانگی و بی‌خویشی تن می‌سپارد. در حقیقت در تأویلی فلسفی از رمان، آدمی که می‌خواهد با فرار از دیگران و محیطش به درک تازه‌ای از جایگاه خود در هستی برسد به نتیجه‌ای متناقض‌وار تن می‌دهد و به این ترتیب خود را گم می‌کند. او پیش از مهاجرت، از تهران به زادگاهش باز‌می‌گردد و در عین توصیفی شاعرانه از تبریز، می‌خواهد از مسیرِ شهری که گذشته‌ی وی را تعریف می‌کند به درکی از خویشتن برسد که البته چنان‌که اشاره شد در پایان نافرجام می‌ماند.

در بخشی از کتاب ابن‌الوقت می‌خوانیم:

جلوتر رفتم. نزدیک در دست گذاشتم روی دهانم. نمی‌شد رفت تو. آتش نزدیک در بود. تخت‌خواب‌ شعله‌ور شده بود؛ شیشه‌ی پنجره ترکید و چیزی پرت شد وسط اتاق. کتاب‌ها مثل گلوله‌ی آتش از پنجره پایین می‌افتادند. شعله‌های آتش توی اتاق پخش می‌شد. دست مالیدم به دیوار کنار در. کلید را زدم؛ لامپ ترکید. مثل برق دستم را کنار کشیدم. افتادم به سرفه و از در فاصله گرفتم. صدای فریاد چند نفر از راه‌پله آمد. کسی پله‌ها را تندتند آمد بالا. پسر همسایه بود. نگاهی به داخل اتاق انداخت و گفت: «خطرناکه بیا پایین... زنگ زدیم آتش‌نشانی الان می‌رسن.»

 ۲۰۸ صفحه، ۹۹۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-470-2 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۱۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ابن‌الوقت

برای دانلود کتاب ابن‌الوقت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ابن‌الوقت