دانلود کتاب اثر سنجی تبلیغات در تجربه کاربری (UX) از طریق ردیاب چشمی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اثر سنجی تبلیغات در تجربه کاربری (UX) از طریق ردیاب چشمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اثر سنجی تبلیغات در تجربه کاربری (UX) از طریق ردیاب چشمی

کتاب اثر سنجی تبلیغات در تجربه کاربری (UX) از طریق ردیاب چشمی نوشته‌ی آندره شال و جنیفر رومانو برگستروم، به وضوح نشان می‌دهد چطور ردیاب چشم در حوزه‌هایی مانند وب‌ سایت‌های تجاری، شبکه‌های اجتماعی، دستگاه‌های تلفن همراه، بازی‌های ویدئویی، سطح سواد و تعاملات فیزیولوژیکی به کار گرفته می‌شود.

کتاب اثرسنجی تبلیغات تجربه کاربری (UX) از طریق ردیاب چشمی (Eye tracking in user experience design) در واقع به شما نشان می‌دهد که چطور جریان داده‌هایی از دید بصری کاربر، می‌تواند اطلاعاتی درباره‌ تجربه کاربری بدهد. ردیابی چشم اکنون به‌ عنوان یک نیروی کمکی قوی در انبار ابزارهای ارزیابی تجربه کاربری پذیرفته شده است. ارزیابی فعالیت‌ها برای تجربه کاربری با استفاده از ردیابی چشم به‌ تازگی بهره‌برداری می‌شود و علت این امر نیز بیشتر به‌ دلیل پیشرفت‌های زیاد در کالیبراسیون و استفاده از سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیشرفته با هزینه‌های ارزان‌تر بوده است. با پیشرفت بیشتر باز این هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

پتانسیل زیادی که توسط نرم‌افزارهای تجزیه و تحلیل ردیابی چشم به وجود می‌آید، محققان را قادر می‌سازد که تجربه استفاده آسان‌تری از آن داشته باشند. شاخص‌های کمی برای تعیین استراتژی‌های اسکن در بین گروه‌های کاربر نهایی، باید مقایسه شوند. مناطق مورد علاقه باید به‌ طور خودکار برای رابط‌های وب پویا تعریف شوند تا بتوان فرایند پردازش ویدئویی را به تصویر کشید. برای تعیین اعتبار معیارهای ردیابی چشم، نسبت به معیارهای سنتی کاربردپذیری که روی سنجه‌های کارآیی، اثربخشی و رضایتمندی وجود دارد، باید عملیات اضافه‌تری انجام دهید.

کتاب اثر سنجی تبلیغات تجربه کاربری (UX) از طریق ردیاب چشمی، هنر و عمل ردیابی چشم را در زمینه تحقیق تجربه‌ کاربری برای بهبود تجربه‌ کاربر و توسعه اطلاعات برای گرفتن تصمیمات درست بازاریابی پوشش می‌دهد. این نقش مهمی برای ارتقای ردیابی چشم است و یکی از اولین کارهایی است که به طور خاص در خصوص ردیابی چشم و تحقیق کاربری در نظر گرفته شده است. این کتاب مطمئنا به گسترش مفاهیم پیشین شما برای چگونگی استفاده از ردیابی چشم برای اندازه‌گیری تجربه کاربری کمک خواهد کرد.

در بخشی از کتاب اثر سنجی تبلیغات تجربه کاربری (UX) از طریق ردیاب چشمی می‌خوانیم:

همه ما می‌دانیم که ارزش یک تصویر معادل هزار کلمه است و قدرت ردیاب چشم، در توانایی آن برای گرفتن بازخورد بصری است و خروجی آن به همان اندازه سیستم طراحی را قدرتمندمی سازد.

من از عکس‌های ردیاب چشم در کارگاه‌ام برای کمک به اینکه چطور روی وب طراحی کنم استفاده می‌کنم. آن‌ها نکته‌های فوری و بصری را برای بعضی از نکات کلیدی به من نشان می‌دهند. الگوی اف محتوای صفحات را غنی می‌سازد و افراد کارگاه را برای گذاشتن اولین پیام کلیدی در این قسمت مجاب می‌کند. یک تصویر ردیاب چشم از صفحه فرود، همکارانم را در کارگاه قانع کرد که افراد روی تصاویر بزرگ یا یک پیام تبریک تمرکز نمی‌کنند وقتی آن‌ها دنبال اطلاعاتی هستند که می‌خواهند سریع به آن برسند، (جانیس جینی داریش، 2012).

ما همیشه همانند طرفداران طراحان کاربرمحور، در حال جست‌وجوی راهی برای نشان دادن واقعیت به تیم طراحی برای مشاهده‌ بخش‌های تحقیق کاربری هستیم. توانایی ردیاب چشم برای تولید خروجی از زمان واقعی که چشم به نقطه‌ای نگاه می‌کند، به عنوان کلید انگیزشی برای اعضای تیم می‌شود که به این بخش بیشتر توجه کنند.

علاوه بر فاکتور ساده انگیزشی، تیم می‌تواند خیلی سریع ببیند که آیا کاربران به جایی که طراحان انتظار داشته‌اند، نگاه کرده‌اند یا نه؟

طراحان یوایکس اغلب وقتی می‌بینند عناصری که آن‌ها ماه‌ها برای طراحی آن زحمت کشیده‌اند، به ندرت توسط کاربران مشاهده شده‌اند؛ دچار شوک می‌شوند.

ردیاب چشم خیلی واضح و سریع چیزی که کاربرانی به آن نگاه کرده‌اند یا نکرده‌اند را کامل نشان می‌دهد. هیچ کدام از سایر روش‌های تحقیق مانند جمع‌آوری تجزیه و تحلیل‌ها، طراحان آزمایش A/B یا تست‌های کاربردپذیری بدون ردیاب چشم به ما چنان اطلاعات تعیین‌کننده و واضحی را در این نمی‌دهد که کجا کاربر تمرکز کرده و چه‌ چیزی را از دست داده است.

 ۴۱۸ صفحه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7539-56-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: مروری بر ردیابی چشم
فصل 2: جست‌وجوی بصری
فصل 3: آزمون کاربردپذیری
فصل 4: اندازه‌گیری پاسخ‌های فیزیولوژیکی
فصل 5: فرم‌ها و نظرسنجی‌ها
فصل 6: معماری اطلاعات و جهت‌یابی سایت
فصل 7: محتوای وب
فصل 8: وب‌سایت‌های تجاری – الکترونیکی
فصل 9: شبکه‌های اجتماعی
فصل 10: تلفن همراه
فصل 11: بازی
فصل 12: افراد سالخورده
فصل 13: افراد کم‌سواد
فصل 14: آیندۀ ردیاب چشم و تجربه‌ کاربری

راهنمای دانلود کتاب اثر سنجی تبلیغات در تجربه کاربری (UX) از طریق ردیاب چشمی

برای دانلود کتاب اثر سنجی تبلیغات در تجربه کاربری (UX) از طریق ردیاب چشمی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اثر سنجی تبلیغات در تجربه کاربری (UX) از طریق ردیاب چشمی
Hossein Zarei
۱۳۹۸/۹/۱۵
کتابی غیر کاربردی و گران با ترجمه وحشتناک
احتمالا مترجم از گوگل ترانسلیت برای ترجمه استفاده کرده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)