دانلود کتاب صوتی از به


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از به و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی از به

کتاب صوتی از به اثر رضا امیرخانی، هم به لحاظ فرم و هم از حیث نوع نگاه، یکی از متفاوت‌ترین رمان‌های دفاع مقدس است. رمان از به فقط نامه است، نامه‌هایی که میان قهرمان‌های داستان رد و بدل شده و راوی قصه خلبان جانبازی است که به رغم نداشتن دو پا و ویلچرنشینی، درخواست پرواز دارد، در جایی و در حالی که یک دندان پر کرده هم، مانع پرواز است.

داستان این‌ چنین آغاز می‌شود و با نامه‌های همسر این خلبان و دوستان خلبانش و همسرانشان ادامه پیدا می‌کند. در این بین نامه‌ای دیگر هم وارد می‌شود؛ نامه دختری که در دوران جنگ به خواست معلمشان برای رزمندگان جنگ نوشته شده و اکنون دست خلبان جانباز است. کم‌کم گره‌های داستان شکل می‌گیرد، می‌بینیم که خانواده این دختر در بمباران شهید شده‌اند و خلبان پس از سال‌ها قصد کمک به او دارد، در حالی‌که خودش بسیار محتاج کمک است.

در واقع ماجرای اصلی درباره‌ی خلبان جانبازی بنام مرتضی مشکات است که دو پای خود را از دست داده، بار دیگر می‌خواهد پرواز کند که با ممانعت همه مواجه می‌شود. اما دست آخر به کمک دوست خود رحیم میریان با شگردی جالب موفق به پرواز می‌شود و ماجرای عاطفی دیگری هم همزمان با این جریانات شکل می‌گیرد.

امیرخانی برای روایتش فرم سختی را انتخاب کرده است و البته از پسش هم خوب برآمده. او در این فرم توصیف را که از اساسی‌ترین پایه‌های رمان است از دست داده و مجبور است هرچه می‌خواهد بگوید لابه‌لای قالب نامه‌ها بگنجاند. عنوان همه نامه‌ها یک «از» و «به» داریم که تکلیف مخاطب را با نامه ادامه‌اش روشن می‌کند و داستان پیش می‌رود.

از دیگر ویژگی‌های اثر، نوع نگاه امیرخانی به جنگ و بازماندگانش است. سختی‌های خلبان برای زندگی روزمره، مشکلات همسر خلبان با تلاطم‌های روحی خلبان، زندگی دختر که خانواده‌اش را در بمباران از دست داده ‌است و دیگر خلبانان جنگ که امروز باید به قول نویسنده مسافرکشی کنند، البته هوایی و… ترکیبی است از آنچه تصویر ازبه را می‌سازد. امیرخانی به دنبال واقعیت زندگی آدم‌های قصه است، نه تصویری آرمانی و ناملموس. جنگ سختی‌ها و تلخی‌هایی دارد که میان جامعه هنوز چشیدنی و دیدنی است، و این نقطه‌ برتری رمان است، واقع‌نگری در حوزه دفاع مقدس. نتیجه فرم متفاوت و نگاه دقیق نویسنده کتاب از به را خواندنی کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی از به می‌شنویم:

می‌نویسم که از شما تشکر نمی‌کنم. تقصیر شماست که من رفوزه شدم. اگر مامان بودند، می‌رفتند و دعوا می‌کردند فرانک مریض بوده و غیبتش موجه بوده است. از عمو سیروس، گواهی دکتر می‌گرفتند. اما مامان نبودند. بابا هم... ببخشید این جایش خیس شد. پایین می‌نویسم...

مامان و بابای من را خلبان‌های صدام بمب باران کردند و حالا آن‌ها نیستند. زن عمو می‌گویند فرانک! آن‌ها پیش خدا هستند. اما من فقط می‌دانم که آن‌ها نیستند... حالا من پهلوی عمو سیروس زندگی می‌کنم. حالا فریدون، پسر عمو سیروس که با من هم سن بود، کلاس سوم است و من کلاس دوم. فریدون، پسر عمو سیروس، ارگ دارد. تازه پیانوی من هم داغان شده. ماشین بابا هم توی پارکینگ له شد...

برای همین من از شما نمی‌توانم از ته دل تشکر کنم. چون آن شب کاری نکردید و گذاشتید خلبان‌های صدام بیایند و خانه‌ی ما را بمب باران کنند. از شما تشکر نمی‌کنم. نه این که از شما بدم بیاید. حتا یک کمی دوست‌تان هم دارم. اصلاً من از شما چیزی نمی‌خواهم. شاید خودم وقتی بزرگ شدم. خلبان بشوم و همه‌ی بدها را بکشم. یک بار وقتی من عصبانی شدم و کنار تاب یکی از عروسک‌هایم را آتش زدم، عمو سیروس می‌گویند کشتن کار خوبی نیست. باید بدها را خوب کرد. اما خود عمو سیروس هم بدها را خوب نمی‌کنند، مریض‌ها را خوب می‌کنند. من همه‌شان را می‌کشم، همه‌ی بدها را...

شاید تا من بزرگ بشوم و خلبان بشوم، جنگ تمام بشود. تازه تمام دخترهای کلاس دوم شقایق می‌گویند، دختر، خلبان نمی‌شود. برای همین بهتر است که شما خودتان به صدام پیروز شوید.

می‌دانم که خانم احمدی نمی‌گذارند این نامه به دست شما برسد. شاید هم تقصیر شما نبوده باشد. من نمی‌خواهم مثل عمو سیروس دکتر بشوم تا آدم‌ها را خوب کنم. من اول می‌خواهم مثل شما خلبان بشوم تا بدها را بکشم. من دوست‌تان دارم. چون شما بدهایی را که مامی را می‌کشتند، حتما حتما می‌کشید.

فهرست مطالب

۱ دقیقه
عنوان
۳ دقیقه
مقدمه
۸ دقیقه
بخش اول
۸ دقیقه
بخش دوم
۵ دقیقه
بخش سوم
۱۲ دقیقه
بخش چهارم
۲ دقیقه
بخش پنجم
۶ دقیقه
بخش ششم
۱۰ دقیقه
بخش هفتم
۶ دقیقه
بخش هشتم
۱۴ دقیقه
بخش نهم
۱۰ دقیقه
بخش دهم
۲۲ دقیقه
بخش یازدهم
۱۱ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۳ دقیقه
بخش سیزدهم
۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۴ دقیقه
بخش پانزدهم
۸ دقیقه
بخش شانزدهم
۷ دقیقه
بخش هفدهم
۱۱ دقیقه
بخش هجدهم
۱۱ دقیقه
بخش نوزدهم
۴ دقیقه
بخش بیستم
۴ دقیقه
بخش بیست و یکم
۱۲ دقیقه
بخش بیست و دوم
۶ دقیقه
بخش بیست و سوم
۷ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۸ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۷ دقیقه
بخش بیست و ششم
۴ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۳ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۹ دقیقه
بخش بیست و نهم
۱۰ دقیقه
بخش سی‌ام
۳۱ دقیقه
بخش سی و یکم
۳ دقیقه
بخش سی و دوم
۲۰ دقیقه
بخش سی و سوم
۶ دقیقه
بخش سی و چهارم
 ۵ ساعت و ۱۲ دقیقه، ۲۹۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۷۵۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی از به

برای دانلود کتاب صوتی از به و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  از به
کاظم گلسرخی
۱۳۹۸/۲/۹
خیلی جذابه همش پیگیر بودم بعدش چی میشه
seid reza zare
۱۳۹۷/۱۲/۱
فوق العاده است
یک خلبان با اراده که می خواد خودش رو از زنجیره‌ای قواعد موجود رها کند و در عین حال بسیار بی ادعا است
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)