دانلود کتاب از خودت راضی باش، اما از خودراضی نه!


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب از خودت راضی باش، اما از خودراضی نه! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب از خودت راضی باش، اما از خودراضی نه!

کتاب از خودت راضی باش، اما از خودراضی نه! نوشتۀ فریبا جعفری نمینی، اکتشاف شیوه‌هایی است که شما را راهنمایی می‌کند تا خود را بیشتر دوست بدارید.

هرگز در زندگی کسی به ما نگفته است که خود را دوست داشته باشیم، هرگز نیاموخته‌ایم که تنها کسانی می‌توانند به دیگران محبت کنند که به خودشان محبت داشته باشند. آیا می‌توان از یک کوزه‌ خالی، انتظار آب گوارا داشت؟! کسی که به خودش اهمیت نمی‌دهد، به ‌آن ‌معنا نیست که خود را فراموش کرده بلکه در تمنای آن است تا همان‌گونه که او به دیگران محبت می‌کند، دیگران نیز او را از محبت سیراب کنند، خواسته‌ای که هرگز، دست‌کم به‌ طور کامل، به حقیقت نخواهد پیوست.

فریبا جعفری نمینی در تمام این کتاب درباره‌ عشقِ به خود و دوست داشتن خویشتن، پیاپی سخن خواهد گفت و تردیدی ندارد که این عبارات برای شما عجیب خواهند بود و حتی ممکن است حس ناخوشایندی به شما دست دهد اما توجه داشته باشید که منظور نویسنده از دوست داشتن خود، متکبر یا از خودراضی بودن نیست، تکبر و غرور را نمی‌توان عشق دانست، عشق از جایگاه برتر و کاملی برمی‌آید در حالی که تکبر و غرور، ناشی از کمبود و نقصان و زاده‌ ترس است.

زمانی که به ارزش خود پی‌ ببرید و به این ارزش احترام بگذارید، درست مانند این است که با این باور، به کائنات نقب می‌زنید و همه‌چیز به ‌سوی شما سرازیر می‌شود.

درست است، همه می‌دانیم که افراد خانواده، جامعه و تمام دنیا، برای ما ارزشمند هستند و باید به آن‌ها کمک کنیم و دوست‌شان بداریم اما عشق، از خود ما آغاز می‌شود و جالب است که ما در برابر این عشق به‌ شدت مقاومت و آن را از ذهن خود دور می‌کنیم.

در بخشی از کتاب از خودت راضی باش، اما از خودراضی نه! می‌خوانیم:

ممکن است زنی قوی و استوار به‌ نظر برسید، اما اگر روز تولدتان دل توی دل‌تان نیست که افراد خانواده و دوستان‌ برای شما کاری می‌کنند یا خیر، اگر در مناسبت‌های خاص ولنتاین آرزو دارید همسرتان توجه ویژه‌ای به شما کند تا از ته دل شادی را حس کنید، اگر از اینکه دیگران به ‌اندازه‌ کافی محبت شما را درک نمی‌کنند و فداکاری‌های شما را آن‌گونه که باید و شاید پاسخ نمی‌دهند، اگر به‌ هر ‌نحوی نیازمند دریافت محبت از دیگران هستید، باید بدانید که شما خود را به ‌اندازه ‌کافی دوست ندارید!

اگر خود را دوست داشته باشید، نیازی نخواهید داشت که دیگران به شما بگویند چه فرد مفید، دوست‌ داشتنی و مهربانی ‌هستید زیرا خودتان بهتر از هر کسی می‌دانید که چه شخصیتی دارید و برای خصوصیات خود ارزش قائل هستید. در این صورت منتظر نخواهید ماند که دیگران به شما محبت و توجه کنند زیرا خودتان پیش از آن‌ها خود را مملو از عشق خواهید کرد و به دیگران نیاز نخواهید داشت. البته که در هر رابطه‌ای، محبت کردن و دریافت محبت بسیار زیباست، در اینجا از این سخن می‌گوییم که نباید محتاج محبت باشید. همچنین اگر خود را دوست نداشته باشید، محبت شما به دیگران، تنها به دلیل شاد کردن آن‌ها نخواهد بود بلکه شما در تمنای دریافت پاسخ محبت، محبت می‌بخشید، انتظاری که شاید پاسخی به‌دنبال نداشته باشد.

فهرست مطالب

چگونه از این کتاب استفاده کنید؟
مقدمه
فصل اول: برای چه خود را دوست بداریم؟
فصل دوم: سفر خود را به سوی عشق آغاز کنید
فصل سوم: از خود مراقبت کنید تا احساس بهتری داشته باشید
فصل چهارم: هر روزِ خود را با عشق آغاز کنید
فصل پنجم: برنامه‌ سی‌روزه برای دستیابی به هدف دوست داشتن خویشتن
نتیجه‌گیری

 ۱۴۴ صفحه، ۹۹۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-868-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۳۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۹۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب از خودت راضی باش، اما از خودراضی نه!

برای دانلود کتاب از خودت راضی باش، اما از خودراضی نه! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  از خودت راضی باش، اما از خودراضی نه!
محمد صابری رنانی
۱۳۹۷/۷/۲۱
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)