دانلود کتاب از سبزوار تا سرزمین رویا: در شرح زندگانی حمید سبزواری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب از سبزوار تا سرزمین رویا: در شرح زندگانی حمید سبزواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب از سبزوار تا سرزمین رویا: در شرح زندگانی حمید سبزواری

مکتوب کردن زندگی و نوع تفکر اندیشمندان، از دیرباز، با نگارش تذکره‌ها بر متون ادبی جایگاه خاصّی داشته است.

پرداختن به این مقوله در ادبیات و فرهنگ غرب، از گسترش بیشتری برخوردار است و شاید به همین دلیل است که نوشتن تاریخ ادبیات و هنر مدوّن در آن دیار را آسان می‌سازد.

بی‌شک با توجهی که اسلام به تاریخ و سیره ائمه دین داشت، زندگی‌نامه و شرح حال‌نویسی بزرگان علم و ادب و حتی حِرَف و مشاغل در میان مسلمانان در قالب‌های متنوع رونق بسزایی یافت. در این راه دانش‌هایی مانند «رجال»، «تراجم و احوال» و «تذکره‌نویسی» با تفاوت‌هایی از همدیگر، پدید آمدند اما در قرون اخیر به‌تدریج از آن توجه نخستین به این امور کاسته شد.

ارزش این گونه کتاب‌ها، پس از سال‌ها مکشوف شده است. وجود آن‌ها نقطه‌های درخشانی است که از میان تاریکی‌های گذشت زمان، ما را به دنیای تازه‌ای در معرفت انسان رهنمون می‌شود. همچنین وجوه تاریخی و باورهای اجتماعی و شیوه‌های خاصّ تفکّر صاحبان اندیشه را بر ما معلوم می‌سازد.

حمید سبزواری از شاعران متعهد و انقلابی کشورمان است که اشعار برخیزید، خمینی ای امام، خجسته باد این پیروزی از آثار این هنرمند استوقتی حمید سبزواری لب به سخن می گشاید بخشی از تاریخ شعر امروز ایران با همه زیر و بم هایش روایت می شود. این چیزی نیست که از عهده هر شاعری بربیاید؛ چراکه سبزواری در بطن و متن هر حادثه ای حضور پررنگی داشته  و از آن شاعران گوشه نشین و خلوت گزین نبوده است.

فهرست مطالب

پیش از هر گفتاری
از سبزوار تا سرزمین رؤیا / فاطمه ابراهیمی
نقد آثار / فریبا شادمهر
نمونه آثار / فریبا شادمهر

 ۱۹۲ صفحه، ۶۶۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-868-2 

چاپ ۱۳۹۲: ۷۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۹۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب از سبزوار تا سرزمین رویا: در شرح زندگانی حمید سبزواری

برای دانلود کتاب از سبزوار تا سرزمین رویا: در شرح زندگانی حمید سبزواری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  از سبزوار تا سرزمین رویا: در شرح زندگانی حمید سبزواری