دانلود کتاب استخدام و تعدیل: فرآیند کاربردی گزینش، حفظ و اخراج نیروی انسانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب استخدام و تعدیل: فرآیند کاربردی گزینش، حفظ و اخراج نیروی انسانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب استخدام و تعدیل: فرآیند کاربردی گزینش، حفظ و اخراج نیروی انسانی

برایان تریسی در کتاب استخدام و تعدیل: فرآیند کاربردی گزینش، حفظ و اخراج نیروی انسانی به بررسی 21 اصل کلیدی برای تعریف جزئیات شغل مورد نظر، شناسایی کاندیداهای مناسب برای تصدی آن شغل و شیوه‌های درست انجام مصاحبه و در نهایت، گام‌های لازم برای اجرای فرآیند تعدیل نیروهای ناکارآمد و نامناسب برای سازمان می‌پردازد.

نیروی انسانی یکی از ارزشمندترین منابع هر سازمانی به شمار می‌رود. از آن‌جا که انسان موجودی دارای پیچیدگی‌های فراوان است، شناخت افراد مناسب برای تصدی پست‌های مختلف سازمانی، مدیریت آن‌ها و همچنین برکناری و اخراج‌ برخی کارکنان در مواقع لزوم، از ظرافت‌های خاصی برخوردار است. آشنایی مدیران با این ظرافت‌ها می‌تواند راه را برای مدیریت هر چه بهتر نیروی انسانی و در نتیجه افزایش بهره‌وری سازمانی هموار سازد.

اطلاعات موجود در کتاب استخدام و تعدیل: فرآیند کاربردی گزینش، حفظ و اخراج نیروی انسانی (Employee Selection) حاصل بیش از 30 سال مطالعه و تجربه در زمینه استخدام، آموزش، ترفیع، تنزل رتبه و نیز تعدیل نیروی انسانی در تمام سطوح فعالیت سازمانی است. در این کتاب با برخی از بهترین شیوه‌ها در این حوزه، که از سوی کارشناسان برتر مدیریت و مدیران موفق جهان ارائه شده، آشنا می‌شوید. برایان تریسی (Brian Tracy) در این کتاب به روش‌هایی کاربردی اشاره کرده که می‌توانید بلافاصله از آن‌ها برای بهبود توانایی خود در زمینه استخدام و اخراج کارکنان، افزایش بهره‌وری، افزایش سطح عملکرد و نیز سودآوری، بهبود کار تیمی و افزایش همکاری بین کارکنان و بخش‌های مختلف و نیز پدید آوردن هماهنگی هر چه بیشتر در سازمان یا محل کارتان استفاده کنید.

از آن‌جا که انسان موجودی بسیار پیچیده و پیش‌بینی‌ناپذیر است، حتی بهترین مهارت‌ها در زمینه استخدام نیز در نهایت فقط تا 66 درصد می‌تواند به موفقیت شما بیانجامد. بر اساس برخی پژوهش‌های معتبر در این حوزه، یک سوم از افرادی که استخدام می‌کنید، احتمالا نمی‌توانند در دراز مدت برای‌تان کار کنند. با وجود این، با پیروی از توصیه‌های ارائه شده در کتاب استخدام و تعدیل، می‌توانید احتمال موفقیت خود را در این خصوص به طور قابل توجهی افزایش دهید.

در بخشی از کتاب استخدام و تعدیل: فرآیند کاربردی گزینش، حفظ و اخراج نیروی انسانی می‌خوانیم:

یکی از بهترین پرسش‌ها برای تشویق متقاضی به صحبت درباره شغل مورد نظر این است که پس از توضیح مسئولیت‌های مورد انتظارتان از او بپرسید «چه احساسی در مورد این شغل دارید؟» هر انسانی احساسات متفاوتی دارد که الزاما مثبت یا منفی نیستند. وقتی از فرد متقاضی در مورد احساسی که در مورد شغل توصیف شده می‌پرسید، معمولاً پاسخی مفصل خواهید شنید که همین پاسخ می‌تواند فرصتی ارزشمند برای درک مواردی مهم در مورد شخص متقاضی برای‌تان فراهم سازد. این موارد در نهایت می‌توانند به اتخاذ تصمیم بهتر به شما کمک کنند.

در مصاحبه شغلی، باید به دنبال فردی باشید که بتواند به نتایجی که برای پست سازمانی مورد نظر تعیین کرده‌اید، دست یابد. به همین خاطر باید به طور پیوسته سوالاتی در مورد کارهایی که فرد متقاضی پیش از این در آن حوزه انجام داده و نتایج آن‌ها بپرسید. موفقیت‌ها و ناکامی‌های این فرد کدام بوده و خودش در مورد این موفقیت‌ها و ناکامی‌ها چه فکر می‌کند و چه احساسی دارد؟

 ۱۳۶ صفحه، ۷۷۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8591-54-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار مترجم
پیش‌گفتار
فصل اول: فرآیند گزینش
فصل دوم: به بررسی جنبه‌های مختلف شغل مورد نظر بپردازید
فصل سوم: نگارش مسئولیت‌های شغل مورد نظر
فصل چهارم: یافتن افراد مناسب برای استخدام
فصل پنجم: فرآیند مصاحبه
فصل ششم: قانون سه
فصل هفتم: عملکرد گذشته، بهترین پیش‌بینی‌ کننده موفقیت شغلی در آینده
فصل هشتم: بررسی رزومه و معرف‌ها
فصل نهم: شیوه اعضای خانواده
فصل دهم: بهترین عوامل پیش‌بینی‌ کننده موفقیت
فصل یازدهم: چگونه در مورد حقوق و مزایا مذاکره کنیم؟
فصل دوازدهم: برنامه‌ریزی دقیق براش شروع به کار نیروی جدید
فصل سیزدهم: از همان ابتدا سخت بگیرید
فصل چهاردهم: از سبک رهبری مناسب استفاده کنید
فصل پانزدهم: بهبود مستمر عملکرد
فصل شانزدهم: رسیدگی به مشکلات عملکردی
فصل هفدهم: دو دلیل اساسی بهره‌وری پایین کارکنان
فصل هجدهم: تفکر مبتنی بر صفر
فصل نوزدهم: وقتی تعدیل نیرو اجتناب‌ناپذیر می‌شود
فصل بیستم: جلسه نهایی برای تعدیل نیرو
فصل بیست و یکم: ظرافت‌های معنوی تعدیل نیروی انسانی

راهنمای دانلود کتاب استخدام و تعدیل: فرآیند کاربردی گزینش، حفظ و اخراج نیروی انسانی

برای دانلود کتاب استخدام و تعدیل: فرآیند کاربردی گزینش، حفظ و اخراج نیروی انسانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  استخدام و تعدیل: فرآیند کاربردی گزینش، حفظ و اخراج نیروی انسانی
محسن صفاری
۱۳۹۷/۴/۳۱
واقعا کتاب مفید و ارزنده ایی هست.‌ای کاش تمام مدیران، یا هر کسی که حتی یک نفر زیر دستش کار میکنه این کتاب بخونه
امیر حسین
۱۳۹۷/۱۱/۱۴
یکی از دوستان این کتاب رو معرفی کرده بود
مشتاق شدم از کتابراه بگیرم، چون خیلی ارزونتر برام آب می‌خورد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)