دانلود کتاب اشتباه اردک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اشتباه اردک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اشتباه اردک

کتاب اشتباه اردک نوشته‌ی اکبر احمدی، داستانی زیبا و آموزنده از کلیله و دمنه هست که به صورت ساده‌ای بازنویسی و تصویرگری شده است.

کلیله و دمنه نام کتاب معروفی است که اصل آن تقریبا در ۲۰۰۰ سال پیش به زبان هندی قدیم نوشته شده و بعد به دستور انوشیروان به زبان پهلوی ترجمه شده است. این کتاب بعدا به زبان عربی و حدود ۷۰۰ سال پیش به زبان فارسی ترجمه شده است.

بیشتر داستان‌های این کتاب از زبان حیوانات ساخته شده و منظور نویسنده این بوده که خوانندگان کتاب همین‌ طور که داستان و افسانه می‌خوانند دستورات اخلاقی و رازهای زندگی را نیز بیاموزند. متن فارسی کلیله و دمنه سخت است و کلمه‌های عربی زیادی در آن وجود دارد که خواندن آن را برای کودکان و نوجوانان مشکل می‌کند. در این کتاب با یکی از داستان‌های کلیله و دمنه به نام اشتباه اردک آشنا می‌شویم.

در بخشی از کتاب اشتباه اردک می‌خوانیم:

در آن بیشه یک مرغابی پیر هم زندگی می‌کرد که پرنده با تجربه و عاقلی بود. روز بعد اردک جوان به در خانه مرغابی پیر رفت و در زد. کلاهش را از سرش برداشته بود و آن را به طور وارونه با بال سمت راستش گرفته بود. بیچاره خیلی غمگین به نظر می‌آمد و انگاری همه غم‌های دنیا جمع شده بود و توی دل آن‌‌جا گرفته بود. مرغابی پیر با صدای ضعیفی گفت: "کیه؟"
اردک جوان هم اول با صدای بلند سلام کرد و بعد خودش را معرفی کرد و از مرغابی پیر خواهش کرد که بیرون بیاید.
مرغابی پیر خیلی مهربان بود و دوست داشت به جوان‌ترها کمک و راهنمایی کند و چیزهای جدید به آن‌ها یاد بدهد. او یک کتاب قدیمی هم از پدر بزرگش به ارث برده بود که پندها و اندرزهای جالبی در داخل آن نوشته شده بود.

فهرست مطالب

قسمت اول : ندانستن عیب نیست
قسمت دوم: نپرسیدن عیب است

 ۳۲ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-04-5027-7 

چاپ ۱۳۸۸: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب اشتباه اردک

برای دانلود کتاب اشتباه اردک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اشتباه اردک