دانلود کتاب اصول، مفاهیم و آنالیز مدل‌های رقومی زمین


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اصول، مفاهیم و آنالیز مدل‌های رقومی زمین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اصول، مفاهیم و آنالیز مدل‌های رقومی زمین

کتاب اصول، مفاهیم و آنالیز مدل‌های رقومی زمین نوشته‌ی خلیل ولیزاده کامران، بهنام خرمی و شهریار عباسی، موضوعاتی مانند مدل رقومی ارتفاع، ویژگی‌های نقشه‌برداری زمینی، کاربردهای خط دید در GIS، رقومی‌سازی عوارض گرافیکی سه بعدی و... را مورد بررسی قرار می‌دهد.

سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) امروزه به عنوان یکی از پرکاربرد‌ترین فناوری‌ها در زمینه مدیریت، تحلیل داده‌های مکانی (داده‌هایی که دارای مختصات زمینی می‌باشند) و مدل‌سازی پدیده‌های مختلف شناخته می‌شود. با توجه به ماهیت داده‌های مکانی از یک سو و توسعه ابزارهای تحلیلی GIS به همراه ادغام و هم افزایی با دیگر فناوری‌های مرتبط همچون سنجش از دور و مدل‌های تصمیم‌گیری، محدوده کاربرد این تکنولوژی بسیار گسترش پیدا کرده به طوریکه کمتر زمینه‌ای یافت می‌شود که علوم اطلاعات جغرافیایی در آن کاربردی نداشته باشد. پیشرفت‌های اخیر در زمینه فناوری اطلاعات و اینترنت، سامانه‌های تعیین موقعیت جهانی و علوم کامپیوتر نقش فزاینده‌ای در همه‌گیری و توسعه سریع این علوم داشته است.

از جمله موضوعات پرکاربرد در دنیای اطلاعات جغرافیایی و GIS، مدل‌های رقومی زمین است که از اطلاعات و آنالیزهای مرتبط با آن می‌توان در زمینه‌های گسترده‌ از علوم طبیعی گرفته تا علوم نظامی بهره برد. به دلیل اینکه این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است مولفین مجموعه حاضر را گردآوری نمودند.

کتاب اصول، مفاهیم و آنالیز مدل‌های رقومی زمین برای چه کسانی مناسب است؟

موضوعاتی که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده برای اساتید و دانشجویان رشته‌های تخصصی سنجش از دور و GIS، زمین‌شناسی، محیط زیست، هیدرولوژی، عمران و علوم نظامی در دوره‌های ارشد و دکتری مناسب است.

در بخشی از کتاب اصول، مفاهیم و آنالیز مدل‌های رقومی زمین می‌خوانیم:

پدیده‌ها در محیط جغرافیایی پیرامون ما وجود دارند ولی قابل ترسیم نیستند مانند دما، فشار، رطوبت و توپوگرافی. پدیده‌ها را می‌توان به صورت پیکسل نشان داد که در GIS با عنوان رستر شناخته می‌شوند. از خصوصیات این نوع داده‌ها پیوسته بودن آن‌ها است. در DTM، هدف نهایی بر روی داده‌های رستری متمرکز است و کاربردی در مورد وکتورها ندارد به عبارتی کاربرد عمده آن‌ها بر روی داده‌های پیوسته می‌باشد که مهم‌ترین آن‌ها ناهمواری است.

 ۲۶۵ صفحه، ۱۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-266-062-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۸۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: مقدمه‌ایی بر مدل‌‌های رقومی زمین
فصل 2: روش‌های نمونه‌برداری داده‌ها برای مدل‌سازی سطح زمین
فصل 3: مدلسازی رقومی سطح زمین
فصل 4: تحلیل و آنالیز مدل‌های رقومی زمین
فصل 5: درون‌یابی
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب اصول، مفاهیم و آنالیز مدل‌های رقومی زمین

برای دانلود کتاب اصول، مفاهیم و آنالیز مدل‌های رقومی زمین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اصول، مفاهیم و آنالیز مدل‌های رقومی زمین

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
gis، نرم افزار نقشه کشی، مدل های رقومی زمین، مدل رقومی زمین، مدل سازی رقومی زمین، مدل رقومی سطح زمین، کتاب مدل سازی رقومی زمین، سنجش از دور، کاربرد سنجش از دور، کاربردهای سنجش از دور، ماهواره سنجش از دور، سیستم اطلاعات جغرافیایی، تاریخچه سنجش از دور، معایب سنجش از دور، رادیانس در سنجش از دور، سنجش از دور حرارتی، سیستم اطلاعات جغرافیایی gis، GIS چیست، کاربرد جی ای اس، مدل رقومی ارتفاع، مدل رقومی ارتفاعی چیست، کاربردهای مدل رقومی ارتفاعی، نقشه مدل رقومی ارتفاعی، ویژگی های مدل رقومی ارتفاعی، درونیابی، کاربرد درونیابی، کاربرد روش درونیابی، روشهای درونیابی، انواع روشهای درونیابی در gis، مدل اسپلاین، مدل رگرسیون اسپلاین، مدل کریجینگ، مدل های کریجینگ، آموزش مدل کریجینگ، تعریف کریجینگ، کریجینگ ساده، آموزش کریجینگ، کریجینگ شاخص، روش کریجینگ شاخص، الگوریتم کریجینگ شاخص، دانلود pdf کتاب اصول مفاهیم و آنالیز مدل های رقومی زمین، دانلود کتاب اصول مفاهیم و آنالیز مدل های رقومی زمین pdf، روش شناسی، کتاب روش شناسی، روش شناسی چیست