دانلود کتاب اصول و مبانی رایانه و شبکه در مهندسی پزشکی


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب اصول و مبانی رایانه و شبکه در مهندسی پزشکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اصول و مبانی رایانه و شبکه در مهندسی پزشکی

در کتاب اصول و مبانی رایانه و شبکه در مهندسی پزشکی، تالیف محمدرضا سرائی، سعی شده است که تمامی اطلاعات و مهارت‌های اولیه لازم برای کاربرد رایانه در مهندسی پزشکی در 5 فصل، مطابق با سرفصل‌های شورای عالی آموزشی ایران، برای دانشجویان مهندسی پزشکی و تمامی حوزه‌های علوم پزشکی که مبحثی مشابه این موضوع دارند، شرح داده شود. 

کاربرد رایانه در دانش پزشکی تحت عنوان یکی از حوزه‌های اصلی علم مهندسی پزشکی (Biomedical engineering) با هدف اصلی پردازش و تحلیل اطلاعات پزشکی و ارتباطات بین این اطلاعات و بیماران است. بطور کلی ارتباط رایانه با علم سلامت و پزشکی را می‌توان در شش سطح تقسیم بندی نمود:

1- ثبت اطلاعات و ارتباطات مربوط به آن: دریافت و نمایش علائم بیولوژیکی و حیاتی روی نمایشگر، ارتباط بین  پایانه‌های یک شبکه‌ی رایانه در بیمارستان و انتقال آن از مثلا  آزمایشگاه به بخش و یا فرستادن پیام‌های الکترونیکی بین بخش‌ها و مراکز مختلف بیمارستان و غیره. 

2- ذخیره و بازیابی اطلاعات در بانک اطلاعاتی: سیستم ثبت و ذخیره اطلاعات بیمار و رایانه، امور مربوط به پذیرش و ترخیص و محاسبه‌ی مخارج پرونده‌ی بیمار و حتی ذخیره‌ی اطلاعات مربوط به آزمایش‌های رادیوبیولوژی، وضعیت بیمار، گزارش‌های بیمار در رایانه و غیره. 

3- محاسبه و کنترل خودکار: کنترل کیفی خودکار دستگاه‌های پزشکی با اتصال به رایانه یا ریزپردازنده جهت بهبود کیفیت نتایج حاصل و گزارش آن. 

4- شناسایی و تشخیص: مدل‌های تشخیصی با روش‌های مختلف تصمیم گیری برآوردی و سیستم‌های متخصص، شناسایی الگوهای مختلف در تصاویر پزشکی، تشخیص خودکار بیماری‌ها از روی سینگنال‌های حیاتی، گروه بندی و شناخت سلول‌های مختلف خونی و غیره. 

5- درمان و کنترل: ارزیابی و کنترل میزان مایعات و مواد خونی در یک بخش مراقبت‌های ویژه توسط رایانه بطور خودکار و غیره. 

6- پژوهش و مدل سازی: مدل سازی ریاضی، گرافیکی و مکانیکی انواع پدیده‌های فیزیولوژیکی بدن انسان مانند مدل سازی فیزیولوژیکی سیستم قلبی و عروقی و عوامل مکانیکی مثل فشار، جریان خون، حجم و عوامل الکتریکی مثل سیگنال‌های قلبی و غیره.

کتاب اصول و مبانی رایانه و شبکه در مهندسی پزشکی (Fundamental of computer and network) حاصل تلاشی مجدانه به منظور تدوین و تالیف دانسته‌ها و تجربیات نگارندگان در راستای بهبود و گسترش علم رایانه و شبکه با دیدگاه کاربرد آن در مهندسی پزشکی است.

این کتاب مطابق با آخرین یافته‌ها و همگام با مراجع معتبر علمی دنیا تالیف شده و مهم‌ترین هدف آن ارایه اطلاعات نوین، همسو با نشریات معتبر، مجامع علمی، پایگاه‌های اطلاعاتی و کتب منتشره به علاقمندان است. نگارندگان تلاش‌ها و دلسوزی‌های پیشگامان علم مهندسی پزشکی ایران را ارج نهاده و ضمن پاس داشت مقام آنان، انگیزه خود از تالیف این کتاب را نکات زیر می‌دانند.

 ۳۰۴ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

فصل اول: مبانی رایانه
رایانه
تاریخچه رایانه  
تکامل رایانه
طبقه بندی رایانه
اعداد
سیستم دودویی
سیستم هشت هشتی و شانزده شانزدهی
محاسبات سیستمی
داده ها  مفاهیم پایه
نمایش داده
ساختمان داده
الگوریتم و فلوچارت
فصل دوم:ساختمان رایانه
سخت افزار
واحد پردازنده مرکزی
واحد حافظه
واحد ورودی
واحد خروجی
واحد مشترک ورودی خروجی
بورد اصلی
اتصال دهنده ها
نرم افزار
سیستم عامل
مترجم های زبان های برنامه نویسی
فصل سوم: شبکه های رایانه ای
شبکه
مفاهیم پایه
اهداف شبکه
کاربردهای شبکه
طبقه بندی شبکه
براساس اندازه
براساس نوع اتصال
براساس لایه
براساس فناوری سیمی
براساس فناوری بی سیم
براساس همبندی
براساس مدیریت اطلاعات
ابزارهای شبکه
کارت شبکه
مسیریاب )روتر(
راهگزین )سوییچ(
پل )بریج(
جعبه تقسیم )هاب(
تکرارگر )ریپیتر(
فصل چهارم: برنامه های سرویس دهنده
نرم افزارهای کاربردی
پیام نگار
پیام رسان
کاوشگر
واژه پرداز
محاسبه و آمار
پرده نگار و ارائه
نرم افزارهای تخصصی
بیوالکتریک
بیومکانیک
فصل پنجم: زبان های برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی
زبان دلفی
زبان فرترن
زبان بیسیک
زبان ویژوال بیسیک
زبان سی پلاس پلاس
زبان سی شارپ
زبان پی اچ پی
زبان جاوا

راهنمای دانلود کتاب اصول و مبانی رایانه و شبکه در مهندسی پزشکی

برای دانلود کتاب اصول و مبانی رایانه و شبکه در مهندسی پزشکی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اصول و مبانی رایانه و شبکه در مهندسی پزشکی
علی صالحی
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
خوبه
علیرضا1397 راد
۱۳۹۷/۳/۲۱
2000000000000000000
پرستو ملامحمدی
۱۳۹۶/۸/۱۵
ممنون عالیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)