دانلود کتاب الاغ زحمتکش و بار نمک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب الاغ زحمتکش و بار نمک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب الاغ زحمتکش و بار نمک

کتاب الاغ زحمتکش و بار نمک اثر ازوپ، دربردارنده‌ی داستانی زیبا و آموزنده‌‌ است که با زبانی ساده، دل‌نشین و تخیلی آزاد برای کودکان گروه سنی «الف» و «ب» روایت می‌شود.

ازوپ (Aesop) از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته است و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته شد و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. ناصرخسرو و مولوی نیز برخی از داستان‌های ازوپ را به شعر در آورده‌اند. همچنین بسیاری از داستان‌های او در ادبیات فارسی بازآفرینی شده است.

در بخشی از کتاب الاغ زحمتکش و بار نمک می‌خوانیم:

رفت و رفت تا به رودخانه رسید و طبق عادت همیشگی به قسمت کم عمق رفت ولی تا خواست آب بنوشد‌ پایش لغزید و با بارش در داخل آب افتاد. الاغ شروع به دست و پا زدن کرد و نمک فروش که از دور ماجرا را دید به سرعت خودش را به او رساند و با تلاش زیاد بالاخره الاغ را سرپا کرد. ولی بچه‌ها بیشتر نمک‌ها در آب حل شده بود و همراه آب رفته بود.

وقتی الاغ دوباره روی پاهایش ایستاد ابتدا احساس خنکی کرد و بعد که خواست حرکت کند متوجه سبکی بارش شد و با خوشحالی به راه افتاد ولی نمک فروش که نمک‌هایش را از دست داده بود با عصبانیت ضربه محکمی با چوب به او زد طوری که الاغ از درد و از ترس اینکه مبادا دوباره کتک بخورد تا روستا دوید ولی نفهمید که چرا کتک خورد. او در راه با خودش فکر کرد: عجب الاغ نادانی هستم. من نمی‌دانستم که اگر در رودخانه آبتنی‌ کنم هم خنک می‌شوم و هم بارم سبک‌تر‌ می‌شود، ولی خب، این تجربه به یک ضربه چوب می‌ارزید.

 ۱۶ صفحه، ۸۱۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-04-4612-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب الاغ زحمتکش و بار نمک

برای دانلود کتاب الاغ زحمتکش و بار نمک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  الاغ زحمتکش و بار نمک
Fire Man
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
توصیه میکنم حتما کودکانتون دانلودش کنین
مبین صدشکر
۱۳۹۸/۱/۲۰
من در این داستان نتیجه گرفتم که سختی کارت را دوست داشته باش
Monire Elyasvand
۱۳۹۸/۱/۲۰
نظر من هم همان است
Mahdi Ansare
۱۳۹۷/۱۲/۱۰
سازنده بود ممنون
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۹)