دانلود کتاب الف، ب، سه نقطه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب الف، ب، سه نقطه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب الف، ب، سه نقطه

کتاب الف، ب، سه نقطه اثر محمود پایدار و مازیار جلوه، کتابی است که ارتباط بین اشخاص را از جنبه‌های روانشناسی بررسی می‌کند. وقتی صحبت از خوشبخت شدن می‌شود، بسیاری از مردم تصور می‌کنند که برای رسیدن به این هدف تنها به سطح زندگی بالا نیاز دارند؛ اما به نظر می‌رسد سطح زندگی با کیفیتِ زندگی تفاوت‌هایی دارد... حقیقت این است که آرامش و کیفیت در پرتو فراگیری الفبای مهارت‌های زندگی تجلی می‌یابد.

اگر به جای سعی در تغییر دیگران، به دنبال تغییر خود هستید و می‌خواهید داستان زندگیتان را با قلم خود بنویسید و حاضرید بهای یک زندگی خوب و با کیفیت را بپردازید مطالعه کتاب الف، ب، سه نقطه به شما توصیه می‌شود.

برای پرواز، اوج گرفتن، و بالا رفتن در آسمان زندگی (ارتفاع و تعالی زندگی)، انسان باید همهٔ تلاش خود را به کار گیرد. به یقین می‌دانیم، پرواز در آسمان زندگی، جز با اجازهٔ صاحب آسمان میسر نخواهد شد و ما امید داریم که همراه با افزایش طول و عرض زندگی، خود را شایسته و آمادهٔ پرواز در آسمان زندگی کنیم.

در بخشی از کتاب الف، ب، سه نقطه می‌خوانیم:

زمانی‌ که از فرآیند صحبت می‌کنیم، باید چند نکته را از این کلمه به خاطر بیاوریم. فرآیند، یک موضوع پویا و زنده است. هر چند که ما در این کتاب اصول اولیه و پارامترهای مختلف یک ارتباط را مطرح می‌کنیم، اما باید با ارتباط زنده برخورد کرد، به‌ این معنا که ارتباط یک فرآیند مکانیکی نیست که بتوان همهٔ موارد را از قبل در نظر گرفت و همهٔ آن را کنترل کرد؛ بلکه باید با داشتن مهارت، در مواقع لازم کنش و واکنش‌های صحیحی داشت. همان‌طور که در رانندگی اصول اولیه را می‌آموزیم و در برخورد با موقعیت‌های مختلف، واکنش‌های متفاوتی انجام می‌دهیم.

می‌توان گفت ارتباط، نوعی رقص است که براساس آهنگ موجود در آن، رفتار هماهنگ با آن را باید مشخص کرد. مثلاً اگر می‌خواهیم پیامی در مورد اهمیت و ضرورت ارتباط مؤثر در خانواده، به سه نفرشامل: مادربزرگ خانواده، خانمی متأهل بدون فرزند، و دانش‌جویی در شُرف ازدواج، منتقل کنیم؛ طبیعی است که به هر کدام از آن‌ها باید با زبان و مثال خودشان پیام را ارسال کنیم.

نکتهٔ جالب‌تر این است که حتی بیان و انتقال یک پیام مشخص برای یک فرد، در موقعیت‌های مختلف، متفاوت خواهد بود، هر چند که در برخی موارد، این موضوع رعایت نمی‌شود.

فهرست مطالب

مقـدمـه
داستان الف، ب، سه نقطه
نقش افکار و احساس‌ها در فرآیند ارتباط
تعریف ارتباط موثر
علائم و نشانه‌های سوءتفاهم
چند راهکار پیشگیری از سوءتفاهم
زبان بدن
اهمیت و ضرورت ارتباط موثر
نتایج ارتباط غیر مؤثر و  نادرست
مدیریت ارتباط
گوش‌کردن
دلایل گوش‌ نکردن فعال و مؤثر
عناصر گوش‌کردن فعال
مواردی برای تضمین شکست ارتباط مؤثر

 ۸۳ صفحه، ۶۴۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7790-12-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب الف، ب، سه نقطه

برای دانلود کتاب الف، ب، سه نقطه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  الف، ب، سه نقطه