دانلود کتاب الماس‌های قاتل


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب الماس‌های قاتل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب الماس‌های قاتل

کتاب الماس‌های قاتل اثر آگاتا کریستی، دارای دو بعد جنایی و امنیتی است که البته معمای امنیتی آن طولانی‌­تر و از ابتدا تا انتها را در بر می­‌گیرد در حالی که معمای جنایی داستان تنها حوادث میانی را تشکیل می‌دهد.

داستان کتاب الماس‌های قاتل (Cat among the pigeons) از اینجا شروع می­‌شود که شاهزاده علی یوسف پادشاه کشور عربی رماط وقتی دید که انقلاب بزرگی در راه است جواهرات سلطنتی را به مشاورش باب سپرد تا آن‌ها را به انگلستان ببرد. چون باب عجله داشت به سراغ خواهر و خواهرزاده‌اش رفت که در یک هتل اقامت داشتند ولی آن‌ها بیرون بودند و باب فقط فرصت کرد که جواهرات را در وسایل آن‌ها مخفی کند.

به هر حال جواهرات با وسایل جنیفر و مادرش به انگلستان رسید بدون این که خبر داشته باشند چه ثروت عظیمی همراه خود دارند و سارقان بین‌المللی آن‌ها را تعقیب می‌­کنند. به هر حال فصل باز شدن مدارس فرا رسید و اتفاقات با قتل خانم اسپرینگر معلم ورزش مدرسه­‌ی مدوبانک شروع شد. جسد او را در حالی که با گلوله کشته شده بود در سالن ورزش پیدا کردند. چند روز بعد زنی غریبه به طور ناگهانی به سراغ جنیفر آمد و گفت که از طرف عمه‌­اش است و راکت­‌های جنیفر را با خود برد، غافل از این که جنیفر و جولیا راکت­‌هایشان را با هم عوض کرده بودند. بعد­ها معلوم شد که عمه­‌اش این زن غریبه را نمی­‌شناسد. اتفاق بعدی ربوده شدن شاهزاده شایسته دخترخاله­‌ی علی یوسف بود که در این مدرسه درس می‌­خواند و بارها گفته بود که جواهرات پیش او نیست.

بعد از این جسد خانم ونسیتارت یکی از معلمان مدرسه در سالن ورزش پیدا شد. او بر اثر برخورد یک کیسه­‌ی شن به سرش مرده بود. جولیا نیز به همراه راکت­‌های جنیفر که حاوی جواهرات سلطنتی بود نزد پوارو رفت و…

الماس‌­های قاتل جزو آخرین رمان­‌ها­یی است که کارآگاه افسانه­‌ای هرکول پوارو در آن ظاهر می‌­شود. آگاتا کریستی (Agatha Christie) اگرچه حدود پانزده سال دیگر به نوشتن و چاپ آثارش پرداخت ولی پوارو را فقط در پنج رمانش به بازی گرفت. پوارو در این رمان مردی کم‌تحرک، متین و تا حد زیادی کم اثر است. دیگر از پواروی استوار و پرشکوه که با وجود اندام کوچکش لرزه بر اندام مجرمان می‌انداخت اثری نیست و این بار بسیار کم‌تحرک ظاهر می‌­شود. البته طبیعی هم هست. چون علاوه بر بالا رفتن سن کارآگاه از سال 1920 تا این داستان، نویسنده نیز کهولت سن پیدا کرده و نزدیک هفتاد سالگی است و نشاط و جوانی در او و کارآگاهش پیدا نمی­‌شود.

در بخشی از کتاب الماس‌های قاتل می‌خوانیم:

قتل در مدوبانک! وحشتناک است! باورنکردنی است! خانم چادویک عاشق مدوبانک بود، شاید هم بیشتر از خانم بلسترود به آن علاقه داشت. اما به گونه‌ای متفاوت. همراهی کردن خانم بلسترود و قبول کردن مسئولیت‌های آن‌جا کار سختی بود. او بارها با خطر روبرو شده بود. آن‌ها سرمایه زیادی نداشتند…اگر کمک‌های مالی کسانی که رویشان حساب می‌کردند قطع می‌شد آن وقت چه…اگر آن‌ها موفق نمی‌شدند و یا اگر …خانم چادویک همیشه نگران این اگرها بود.

 ۴۲۵ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-9915-37-1 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۸۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب الماس‌های قاتل

برای دانلود کتاب الماس‌های قاتل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  الماس‌های قاتل
shadi b
۱۳۹۵/۱۲/۲۷
خانم کریستی واقعا ذهن خارق العاده‌ای داشتند. من تمام کتابهای ایشان را در دوران دبیرستان خوانده بودم. بعد از ده سال دوباره خواندن انها لذت بخش است.
mohammad mirzayi
۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خیلی خوب بود. عالی
شیما فرشادی
۱۳۹۶/۱۰/۹
پرفکت... خیلی کتاب خوبی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۴)