دانلود کتاب امر به معروف و نهی از منکر در آثار استاد مطهری

  • از: مرتضی مطهری
  • ناشر: انتشارات صدرا
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب امر به معروف و نهی از منکر در آثار استاد مطهری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب امر به معروف و نهی از منکر در آثار استاد مطهری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب امر به معروف و نهی از منکر در آثار استاد مطهری

کتاب امر به معروف و نهی از منکر در آثار استاد مطهری، تلاش بر آن بوده که اصل اساسی امر به معروف و نهی از منکر را از لابه‌لای آثار متنوع استاد شهید مطهری معرفی گردد و شأن و منزلت این فریضه اسلامی را که در واقع نوعی نظارت همگانی در جامعه اسلامی به شمار می‌آید، از نگاه استاد شهید نشان داده شود.

امر به معروف و نهى از منکر یکى از پایه‌هاى دین اسلام است و به تعبیر استاد شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى «یک اصلاح مستمر اجتماعى است». در اهمیت این اصل آیات و روایات فراوان وارد شده است و شهید مطهرى در آثار خود جایگاه ویژه‌اى براى آن قائل شده است. حتى در دو ماه و نیمى که آن متفکر شهید بعد از پیروزى انقلاب اسلامى در قید حیات بود، تأکید ویژه‌اى بر این اصل داشت و در مصاحبه‌اى طرح دایره امر به معروف و نهى از منکر را که زیر نظر روحانیت اداره شود و بر امور جامعه، اعم از دولت و مردم نظارت داشته باشد ارائه نمود. ولى پس از شهادت آن فرزانه روزگار و آن حاصل عمر و پاره تن امام خمینى (ره) توجه کافى به این اصل صورت نگرفت و امروز نیز توجه جدى به این اصل اساسى وجود ندارد و بسیارى از مشکلات جامعه امروز ما ناشى از همین کم توجهى به اصل امر به معروف و نهى از منکر است، هرچند همواره به اصلاح این امر امیدواریم.

کتاب حاضر شامل مباحثى است که آن متفکر شهید و اسلام‌شناس عظیم‌الشأن در خلال آثار مختلف و گسترده خود دارد و مجموعه‌اى نفیس و مفید و مصداق یک کار موضوعى قابل قبول در آثار آن عالم ربانى است و البته به تأیید «شوراى نظارت بر نشر آثار استاد شهید مطهرى» نیز رسیده است. امید است مورد استفاده عموم واقع شود. از فاضل گرامى جناب آقاى حسین جوادى‌نیا که کار استخراج و تدوین این مباحث را به عهده داشته‌اند تشکر و قدردانى مى‌شود. از خداى متعال توفیق نشر حقایق اسلامى را مسئلت مى‌کنیم.

امر به معروف و نهى از منکر از ارکان تعالیم اسلامى و ستون خیمه دین ماست که بدون آن دیگر احکام اسلامى فرصت ظهور و بروز شایسته را نخواهند یافت. این اصل، شاه کلید وصول به مدینه فاضله‌اى است که آرمان پیشوایان دین ما بود، همان مدینه فاضله‌اى که چند سالى در مدینه‌النّبىِّ صدر اسلام به جوانه نشست و در اندک زمانى تمدن عظیم اسلامى را به رخ جهانیان کشید. اما دیر زمانى نگذشت که دسیسه دشمنان در قطع ریشه این جوانه نوپا کارگر شد و پایبست پیشرفت این تمدنِ نوآغاز گردید و ناقوس پسرفت و عقب‌ماندگى با فراموشانده شدن این اصل اصیل و رکن رکین اسلامى و به راه افتادن جنگهاى داخلى وفتنه هاى مذهبى، نواختن گرفت و بدانجا رسید که امروز پیشرفت و علم و قدرت از آنِ دشمنان شده و عقب‌ماندگى و جهان سومى از آنِ جوامع اسلامى. هرچند بیدارى اسلامى سالهاست که آغاز شده اما بدون شک احیاى این اصل مهم تأثیر بسزایى در تداوم و افزایش بیدارى جامعه و بازگشت به دوران طلایى تمدن عظیم اسلامى خواهد داشت. به امید چنین روزى...

کتاب امر به معروف و نهی از منکر مطالبى است که استاد شهید مرتضى مطهرى (رضوان اللّه‌ تعالى علیه) در سخنرانى‌ها و تألیفات خود در تبیین و احیاى این اصل مهم ایراد فرموده‌اند و بنده نیز به لطف الهى توفیق تهیه و تنظیم آن را پیدا نمودم. لازم است که چند نکته را خدمت خوانندگان عزیز عرض نمایم:

از آنجا که بعضاً یک موضوع واحد در کتابهاى مختلف ایشان و حتى در فصلهاى مختلف یک کتاب، بارها با بیانهاى مختلف توضیح داده شده لذا براى عدم تکرار، یک متن از موارد مشابه را انتخاب نمودم و نکات تازه متنهاى دیگر را در لابلاى بحث و در جاى مناسب قرار دادم. براى حفظ اسلوب بیان استاد و عدم تقطیع کلمات ایشان، در مواردى برخى مطالب را در پاورقى آورده‌ام.

براى جمع‌بندى و نتیجه‌گیرى هم گزیده‌اى از اهمّ مطالب هر فصل را پایان همان فصل آمده. بیشتر این گزیده‌ها عین عبارات استاد است. آخرین بخش این کتاب هم مربوط به مصاحبه‌اى است که در اوایل انقلاب در مورد مسائل مختلفى از جمله طرح امر به معروف و نهى از منکر که آن روزها مطرح بوده با استاد انجام شده است.

 ۲۱۵ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7299-62-6 

چاپ ۱۳۸۷: ۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب امر به معروف و نهی از منکر در آثار استاد مطهری

برای دانلود کتاب امر به معروف و نهی از منکر در آثار استاد مطهری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  امر به معروف و نهی از منکر در آثار استاد مطهری
فاطمه محمودپور
۱۳۹۸/۸/۹
با سلام، من کتاب اصلی رو میخواستم یعنی طوری باشه مثل پی دی اف معلوم باشه دقیق تو کدوم صفحه این مطلب اومده.... خیلی لازمه برام کارم تو مقاله سر این لنگه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)