دانلود کتاب انتخاب رشته هوشمندانه: گروه علوم ریاضی و فنی

  • از: عباس شادلو
  • ناشر: نشر وزرا
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب انتخاب رشته هوشمندانه: گروه علوم ریاضی و فنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب انتخاب رشته هوشمندانه: گروه علوم ریاضی و فنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب انتخاب رشته هوشمندانه: گروه علوم ریاضی و فنی

کتاب انتخاب رشته هوشمندانه: گروه علوم ریاضی و فنی به قلم عباس شادلو، توضیحات جامعی درباره مراحل امتحان ورودی به دانشگاه برای رشته‌های علوم ریاضی و فنی ارائه می‌دهد. در واقع این اثر کلیات مورد نیاز برای انتخاب رشته درست و ثمربخش را در اختیارتان می‌گذارد.

بدون تردید می‌توان گفت انتخاب رشته صحیح جزء دو یا سه انتخاب تعیین ‌کننده در طول زندگی‌تان است. شاید انتخاب رشته تحصیلی و در واقع انتخاب شغل، انتخاب همسر و انتخاب محل زندگی‌ را بتوان جزء اساسی‌ترین انتخاب‌های بشر دانست که انتخاب شغل به دلایل زیادی اهمیت ویژه دارد.

اول اینکه درآمد و اقتصاد شخصی و خانواده را نوع شغل مشخص می‌کند، دوم آنکه پرستیژ و پایگاه اجتماعی فردی و خانوادگی را نوع شغل مشخص می‌کند، سوم اینکه سبک زندگی تا حدود زیادی به درآمد و نوع شغل بستگی دارد، چهارم آنکه وسعت دید انسان و نوع نگاهش به جهان وابستگی مستقیم به نوع انتخاب رشته تحصیلی، میزان تحصیلات و نوع شغل شما دارد.

حساسیت انتخاب رشته آنچنان است که کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند آرزوهای داوطلب حتی درسخوان‌ترین آن‌ها را بر باد دهد و جز پشیمانی یا عقب افتادن از دیگران دست کم به مدت یک سال هیچ چاره‌ای نخواهد بود. بنابراین نگاه دقیق به انتخاب رشته و رجوع به افراد دارای صلاحیت و صاحب‌ نظر و طرف مشورت قرار دادن آن‌ها خالی از فایده نیست.

شغل شما بستگی به یک تصمیم یا یک انتخاب دارد و آن هم انتخاب رشته تحصیلی شماست که باید در مقطع زمانی کوتاه پس از اخذ دیپلم و قبل از ورود به دانشگاه با قاطعیت و البته با چشم باز و اطلاعات کافی انجام شود. مهم‌ترین عامل تفاوت‌‌گذاری بین افراد نوع انتخاب آن‌ها است. این نوع انتخاب افراد است که آن‌ها را به مسیرهای مختلف می‌کشاند و سرنوشت جداگانه‌ای را برای آن‌ها رقم می‌زند.

انتخاب رشته تحصیلی در کنکور چون دیگر انتخاب‌ها شما را به مسیرهای مختلفی هدایت می‌کند، و شما با حق انتخاب باید سعی و تلاش خود را مصروف انتخابی صحیح کنید تا در اولین مرحله که در واقع‌ مهم‌ترین مرحله زندگی است در مسیری صحیح که تضمین ‌کننده آینده شما است، قرار بگیرید.

این کتاب سعی دارد به شما در این تصمیم گیری کمک کند. بخش‌های مختلف کتاب به طور مبسوط شما را با قوانین گزینش دانشجو و نحوه امتحان ورودی دانشگاه، نوع سوالات، درصد و ضریب‌ها و سهمیه‌ها و نحوه پاسخگویی داوطلبان در سال‌های گذشته و رتبه و درصدهای لازم برای رسیدن به رشته‌های پرطرفدار آشنا می‌کند و در نهایت به معرفی پر طرفدارترین رشته‌ها و پر طرفدارترین دانشگاه‌ها می‌پردازد.

در بخشی از کتاب انتخاب رشته هوشمندانه می‌خوانیم:

با توجه به اینکه وضعیت بعضی رشته‌ها در آینده مشخص است و حتی در صورت بهبود وضعیت اقتصادی کشور در آینده سطح اشتغال آن‌ها به صورتی نخواهد بود که تمام فارغ‌التحصیلان را جذب کند بهتر است پیش از انتخاب رشته عمیقاً استراتژی بلند مدت زندگی خودتان را برنامه‌ریزی کنید و احساسی عمل نکنید.

اینکه خانواده می‌خواهند و فشار وارد می‌آورند که حتماً در سال اول شرکت در کنکور باید وارد دانشگاه شد حرف عاقلانه‌ای نیست. اگر نگرانی از بابت درآمد آینده ندارید و به رشته تحصیلی خاصی که با روحیات شما سازگار است علاقه دارید در انتخاب آن تردید نکنید. مسئله عکس هم درست است یعنی اگر شما بهترین رشته پر درآمد را قبول شوید اما علاقه‌ای به آن نداشته باشید قطعاً در زندگی شغلی و خانوادگی‌تان موفق نخواهید بود.

بنابراین گرچه درآمدزایی شغل اصلی مهم است اما علاقه شخصی نیز اهمیت زیادی دارد. بحث اصلی آن است که اگر به رشته‌ای علاقه‌مندید اما آن رشته احتمال اشتغال ندارد و شما به لحاظ نیاز مالی نمی‌توانید روی رشته تحصیلی‌تان حساب باز کنید از همین حالا برای دوره پس از دانشگاه و ورود به میدان اجتماع برنامه‌ای مشخص داشته باشید.

یکی از راه‌ها را پیش‌تر اشاره کردیم یعنی یادگیری تخصصی به موازات تحصیل، راه دیگر که به احتمال زیاد دشواری بیشتر و طولانی‌ مدت‌تری را طلب می‌کند ورود به مشاغل غیر مرتبط با رشته تحصیلی است. هر فردی که وارد رشته‌هایی می‌شود که آینده شغلی مثبتی برای آن متصور نیست باید این احتمال قوی را بدهد که در یک رشته غیر مرتبط حتی به احتمال نسبتاً بالا به عنوان یک کارمند یا کارگر با رتبه بسیار پایین مشغول به کار خواهد شد.

 ۲۳۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6323-54-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
تحصیلات دانشگاهی آری یا خیر
دانشگاه وسیله یا هدف
حذف کنکور!
چرا انتخاب رشته می‌کنیم؟
دانشگاه‌تان را درست انتخاب کنید
کدام بهتر است؟
دانشگاه سرزمین آرزوها نیست
از همین حالا تصمیم‌گیری کنید
درآمد یا بازار کار کدام یک؟
تصمیم آخر با خود شماست!
نقاط قوت خود را شناسایی کنید.
الف) عوامل موثر بر انتخاب رشته- عوامل فردی و خانوادگی
ب) عوامل موثر بر انتخاب رشته- عوامل جبری
شرایط شرکت در کنکور
سهمیه‌ مناطق
استان، ناحیه، قطب
تقسیم بندی نواحی در انتخاب رشته
تغییر رشته تحصیلی
تذکرات مهم
انواع مؤسسات دانشگاهی
نکته‌های مهم
انتقال و تعویض رشته
سهمیه‌ها
پاسخ به سوالات مهم انتخاب رشته
کدام رشته‌ها با بیکاری مواجهند
طبقه‌بندی رشته‌ها پیش از انتخاب
نمره خام و نمره تراز
نمره تراز
آمار شرکت کنندگان
هزینه دوره‌های آموزشی
گروه آزمایشی ریاضی و فنی
میانگین نمرات سال‌های گذشته
مقاطع تحصیلی
انتخاب رشته
بهترین رشته‌های علوم ریاضی و فنی از لحاظ بازار کار
معتبرترین دانشگاه‌های فنی و مهندسی کشور

راهنمای دانلود کتاب انتخاب رشته هوشمندانه: گروه علوم ریاضی و فنی

برای دانلود کتاب انتخاب رشته هوشمندانه: گروه علوم ریاضی و فنی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  انتخاب رشته هوشمندانه: گروه علوم ریاضی و فنی