دانلود کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر

  • از: صادق چوبک
  • ناشر: انتشارات نگاه
  • ۱۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر

بى‌هیچ تردیدى «صادق چوبک»، در کنار «هدایت» از بانیان داستان‌نویسى مدرن روزگار ما هستند. از آثار مشهور صادق چوبک می‌توان مجموعه داستان «انتری که لوطی اش مرده بود» را نام برد.

انتری که لوطیش مرده بود داستان بوزینه ای است به نام مخمل هم در یک روز صبح لوطی خویش را مرده می بیند و خویش را آزاد می یابد و شاد از این آزادی نسبی در حالیکه هنوز زنجیر در گردنش سنگینی می کند در بیابان به دنبال مکانی برای آسایش و آرامش می گردد و در راه خویش به گله ای می رسد که چوپان آن یک پسر بچه است که مخمل حرکات و حالات او را شبیه خود می بیند و این چیزیست که در مخمل ایجاد آرامش می کند اما این آرامش دیری نمی پاید. پسرک با چوبی که در دست دارد به سرمخمل می کوبد و باعث می گردد که مخمل به او حمله کند و در حالیکه پسرک را به سختی مجروح کرده از آنجا می گریزد، مخمل در ادامه راه خود به صخره ای می رسد...

داستان انتری که لوطیش مرده بود داستانی است که تمام مسائل در آن وجود دارد حمایت از اقشار فقیر جامعه «کلاً زندگی لوطی جهان و اطرافیانش» را دارد.

تکنیک و زبان داستان‌هاى چوبک به همراه ژرفاى دید و نگرش تلخ او به هستى، نمونه‌هاى بارزى از داستان‌هاى ذهنى است که پیش از او «هدایت» در خلق آن کوشیده بود. واقع‌گرایى چوبک در بیان زشتى‌هاى جامعه و اخلاقیات آدم‌هاى آثارش به قدرى صریح است که عموم ناقدین او را یک «ناتورالیست» خوانده‌اند. امّا ناتورالیسم چوبک تنها در گزارش دقیق پستى‌ها و پلشتى‌ها خلاصه نمى‌شود ساخت مدرن داستان‌هاى او به همراه نثر روان و توصیف درگیرى‌هاى ذهنى و حالات درونى شخصیت‌ها به قدرى شگرف است که کمتر نویسنده‌اى را مى‌توان یافت بدین قدرت و خلاقیت از توان نوشتن دست یازیده باشد.

 ۲۰۹ صفحه، ۷۶۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-226-2 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1- سخنى نه تازه
2- سال‌شمار زندگى و آثار صادق چوبک
3-از مجموعه‌ى خیمه شب‌بازى
عدل
مردى در قفس
مسیو الیاس
یحیى
4- از مجموعه‌ى انترى که لوطیش مرده بود
قفس
انترى که لوطیش مرده بود
5- از مجموعه‌ى روز اول قبر
چشم شیشه‌اى
دسته گل
یک چیز خاکسترى
پاچه خیزک
همراه
عروسکِ فروشى
همراه
«شیوه‌ى دیگر»
6- از مجموعه‌ى چراغ آخر
دزد قالپاق
بچه گربه‌اى که چشمانش باز نشده بود
کفترباز
پریزاد و پریمان

راهنمای دانلود کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر

برای دانلود کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر

نظرات کتاب انتری که لوطی‌اش مرده بود و داستان های دیگر

رحیم عظیمی
۱۳۹۶/۹/۲۴
کتاب فقط کتابهای نویسندگان معروف!! اگر وقت گذاشتی خوندی ارزش داره! اگه از نویسندگان معروف کتاب گذاشت کتابراه من می‌خرم وگرنه، ترجیح می‌دم سریال ببینم، یا بازی کنم!! پولمم بدم سی دی!! صادق چوبک، هدایت، جمالزاده، قاضی سعید، عزیز نسین، ساعدی، دولت آبادی... همه کتاباشون عالیه!!
Ali Fattahi
۱۳۹۹/۴/۲۷
دلخسته‌ای که سر در گریبان بود و سردر گریبان هارا که در چنگ خسته و ترک ترک روزگار مچاله میشدند؛ نمایاند. کسی که حاضر نشد حتی جسم بی جان را به آغوش سرد خاک راه دهد. تنها از دریا آمد و به دریا شتافت.
behzad torkaman
۱۳۹۵/۱۲/۵
این کتاب واقعا زیبا. کلامی نافذ وتاثیر گذار بسیار لذت بردم به شما هم توصیه میکنم
مشاهد همه نظرات (۶)