دانلود کتاب اکتیمای واگیر

  • از: فرشاد اکبرنژاد
  • ۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اکتیمای واگیر  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب اکتیمای واگیر  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اکتیمای واگیر

اکتیمای واگیر یک بیماری ویروسی مشترک بسیار واگیر پوستی است که گوسفندان، بز و برخی از نشخوارکنندگان اهلی و وحشی را درگیر می‌کند. ضایعات پوستی دردناک هستند و اغلب در پوزه و دهان ایجاد می‌شوند، این ضایعات باعث بی‌اشتهایی و گرسنگی می‌شوند. ضایعات بر روی پستان ممکن است باعث رهاسازی نوزاد و ممانعت از شیردهی شوند و ضایعات پا می‌تواند باعث لنگش زودگذر گردد. عفونت‌های باکتریایی ثانویه ممکن است روی دهد و در موارد نادر ضایعات ممکن است به اندامهای داخلی توسعه یابد. عفونت‌های عمومی شدید در بزهای نژاد بوئر و نژادهای دورگه بوئر دیده می‌شود. اگرچه اکتیمای واگیر معمولاً به طور خودبخودی بهبود می‌یابد و میزان مرگ‌ومیر معمولاً پائین است، اما میزان مرگ‌ ومیر تا بیش از 10 درصد گزارش شده است. بیشتر عفونت‌های انسانی موضعی هستند و به طور خودبخودی بهبود می‌یابد؛ با وجود این ضایعات وسیع با بهبود نسبتاً ضعیف می‌تواند در بیماران مبتلا به تضعیف سیستم ایمنی دیده شود.

 ۲۱ صفحه، ۱۹۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: ۴۹۵ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

فهرست مطالب

اکتیمای واگیر

اهمیّت بیماری

سبب‌شناسی

انتشار جغرافیایی

انتقال بیماری

ماده ضدعفونی‌کننده

عفونت در انسان

علائم کلینیکی

قابلیت انتقال

آزمایشات تشخیصی

درمان

پیشگیری

واگیری و مرگ ‌و میر

عفونت در حیوانات

تصاویر بیماری اکتیما در اطراف شهرستان آبیک

ضایعات پس از مرگ

آزمایشات تشخیصی

راهنمای دانلود کتاب اکتیمای واگیر

برای دانلود کتاب اکتیمای واگیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اکتیمای واگیر
م ص خ
۱۳۹۷/۱۰/۲۷
اصلا خوب نبود پشیمانم از اینکه این کتاب رو دانلود کردم. محتواش ضعیف بودواطلاعات دم دستی وپیش پا افتاده‌ی رو انتشار کرده بود.
کاربر p
۱۳۹۴/۲/۱۷
Ok
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)