دانلود کتاب اینکوترمز 2010


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اینکوترمز 2010 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اینکوترمز 2010

کتاب اینکوترمز 2010 توسط اتاق بازرگانی بین‌المللی گردآوری شده و به شرح قواعد این اتاق برای استفاده از اصطلاحات تجاری داخلی و بین‌المللی از جمله بیمه باربری، صادرات و بازرگانی می‌پردازد. این کتاب به صورت دو زبانه‌ی فارسی و انگلیسی منتشر شده است.

قواعد اینکوترمز مجموعه‌ای از اصطلاحات سه حرفی را شرح می‌دهد که رویه بازرگانی میان دو کسب و کار در قراردادهای فروش کالا را منعکس می‌کند. قواعد اینکوترمز وظایف، هزینه‌ها و خطرها در جریان تحویل کالا از فروشنده به خریدار را شامل می‌شود.

اقتصاد جهانی بیش از هر زمانی در گذشته برای فعالیت‌های بازرگانی امکان دسترسی گسترده‌تری را به بازارهای جهانی فراهم کرده است. کالاها در کشورهای بیشتری و به مقادیر زیادتری و با تنوع فراوان‌تری به فروش می‌رسند. اما به موازات افزایش حجم و پیچیدگی فروش‌های بین‌المللی چنانچه قراردادهای فروش به نحو مناسبی تنظیم نشوند، احتمال بروز سوءتفاهمات و اختلافات پرهزینه بیشتر می‌شود.

اتاق بازرگانی بین‌المللی، قواعد اینکوترمز را برای اولین بار در سال 1936 تدوین کرد. در اینکوترمز 2010 گسترش مستمر مناطق آزاد گمرکی، استفاده بیشتر از ارتباطات الکترونیکی در معاملات بازرگانی، نگرانی روزافزون درباره موضوع امنیت در جابه‌جایی کالا و تغییرات در رویه‌های حمل و نقل مدنظر قرار گرفته‌اند.

خواندن کتاب اینکوترمز 2010 به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این اثر برای تمام بازرگانان داخلی و بین‌المللی بسیار مفید و ضروری است.

در بخشی از کتاب اینکوترمز 2010 (Incoterms 2010) می‌خوانیم:

قیمت کالا، بیمه و کرایه تا بندر «مقصد» بدین معنی است که فروشنده کالا را روی عرشه کشتی تحویل می‌دهد یا کالایی را تهیه می‌کند که قبلاً به همین نحو تحویل داده شده باشد. مسئولیت خطر از میان رفتن یا آسیب دیدن کالا هنگامی منتقل می‌شود که کالا روی عرشه کشتی قرار گیرد. فروشنده باید قرارداد حمل کالا تا بندر مقصد مقرر را منعقد و هزینه‌ها و کرایه لازم را پرداخت کند.

فروشنده همچنین قرارداد بیمه به منظور پوشش دادن مسئولیت خریدار از بابت خطر از میان رفتن یا آسیب دیدن کالا در جریان حمل را منعقد می‌کند. خریدار باید توجه کند که طبق CIF فروشنده تنها ملزم به تهیه حداقل پوشش بیمه می‌باشد. اگر خریدار بخواهد از حمایت پوشش بیمه بیشتری برخوردار باشد، یا باید با فروشنده درباره این حد صراحتاً به توافق برسد یا اینکه خود ترتیبات بیمه اضافی را فراهم آورد.

 ۲۱۳ صفحه، ۱۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-383-3 

چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
قواعد قابل استفاده برای هر شیوه یا انواع شیوه‌های حمل
قواعد قابل استفاده برای حمل‌ونقل دریایی و حمل‌ونقل از طریق آبراه‌های داخلی
حل اختلاف در اتاق بازرگانی بین‌المللی
اتاق بازرگانی بین‌المللی در یک نگاه

راهنمای دانلود کتاب اینکوترمز 2010

برای دانلود کتاب اینکوترمز 2010 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اینکوترمز 2010

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
ali baladi1
۱۳۹۹/۳/۴
سلام خسته نباشید ببخشید برای ازمون استخدامی کدوم یکی از کتابها رو باید مطالعه کنیم اینکوترمز ۲۰۱۰یا اینکوترمز ۲۰۲۰؟
محمدمتین ربیعی نژاد
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
دمتون گرم کامل بود
سهند محمد ثانی
۱۳۹۹/۲/۱۲
ممنونم، برای من که تازه وارد بحث اینکوترمز شده‌ام بسیار مفید بود، عالی بود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)