دانلود کتاب این است مذهب من


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب این است مذهب من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب این است مذهب من

کتاب این است مذهب من، به بحث در مورد ایدئولوژی مهاتما گاندی می‌پردازد. گاندی در این کتاب با روش مباحثه و مکالمه و مناظره - نظیر آنچه افلاطون از زبان سقراط در کتابش منعکس کرده است، از عقاید خود دفاع می‌کند.

کتاب این است مذهب من (My Religion)، در سال 1908 میلادی نگارش یافته و شخص گاندی در سال 1938 میلادی مجدد آن را بازبینی و تایید کرده است. در این کتاب بیان می‌شود که وظیفه رجال قانون، منحصراً حق دادن به‌ جانب کسانی است که دفاع از آنان را به عهده‌ دارند و به هر طریقی که باشد پیدا کردن دلایلی به نفع آن‌هاست.

کتاب این است مذهب من با اسلوب بکر و منحصر‌به‌فرد و با جرأت کامل نوشته شده است، دنیاى غرب و سیاستمداران معاصر هند مایل به انتشار آن نبودند، چرا که: مهاتما گاندى (Mahatma Gandhi) در این کتاب کوچک، غرب را به تأسیس تمدن شیطانى و سیاستمداران معاصر هند را به قلب ماهیت استقلال و برده ساختن مردمان کشورش در زیر نقاب آزادى هند به محاکمه می‌کشد. گاندى در این کتاب ما را با نیروى حقیقت که مشخصه‌ى حیات است اقناع مى‌نماید.

در بخشی از کتاب این است مذهب من می‌خوانیم:

ما یک ملت هستیم، من ادعا نمى‌کنم که هیچ فرقى بین ما نیست، واقعیت این است کسانى که بر کشور ما حکومت مى‌کنند سراسر هند را با پاى پیاده و یا به وسیله‌ى ارابه‌هاى گاوکش طى مى‌کنند، زبان مملکت را یاد مى‌گیرند و به هیچ‌کس با دیده‌ى احترام نمى‌نگرند. نیاکان ما هنگامى که «سیتو باندا» را در جنوب و «جاگات» را در مشرق و «هاردوار» را در شمال بنا نهادند، قصدشان ساختن زیارتگاه نبود؟ اعتراف مى‌کنم که آنان عقل سلیم داشتند و مى‌دانستند که عبادت خدا را در خانه هم مى‌توان به جاى آورد. آنان به ما یاد دادند کسانى که قلبشان آکنده از مقاومت است، هندوستان را طبعا یک کشور مى‌بینند و به همین علت تأکید داشتند که در هند فقط باید یک ملت وجود داشته باشد.

فهرست مطالب

دیباچه: گاندى کى بود؟
پیش‌گفتار
پیش‌گفتار نویسنده
1. کنگره و اعضاى آن
2. تقسیم بنگال
3. اضطراب و نارضایتى
4. استقلال چیست؟
5. وضع انگلستان
6. تمدن
7. براى چه هند اشغال شد؟
8. وضع هندوستان
9. وضع هند تابع خطوط آهن است
10. وضع هند تابع هندوها و مسلمانان است
11. شرایط زندگى در هندوستان
12. شرایط زندگى هند تابع پزشکان است
13. تمدن حقیقى چیست؟
14. آیا هند مجددا آزادى خود را مى‌تواند به دست بیاورد؟
15. نیروى خشونت
16. مقاومت منفى
17. آموزش
18. ماشین
19. نتیجه و پایان

 ۱۴۴ صفحه، ۵۰۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7436-47-9 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب این است مذهب من

برای دانلود کتاب این است مذهب من و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  این است مذهب من
Asma Jafari
۱۳۹۸/۲/۱۹
خیلی خیلی کتاب خوب و مفیدیه
سید .
۱۳۹۷/۷/۱۶
علامه شهید مطهری در کتاب جاذبه و دافعه در مورد این کتاب صحبت کرده و حتی برا بیان مطالبشون از نظرات گاندی هم استفاده کرده
حسین رفیعی
۱۳۹۷/۶/۱۵
کتاب خوبییی هستش
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)