دانلود کتاب بازی با دست‌ها و آواها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازی با دست‌ها و آواها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازی با دست‌ها و آواها

هوشنگ شاهین زاده در کتاب بازی با دست‌ها و آواها، مشاهدات و تجربیات خود را که حاصل سال‌ها کار مستمر و مستقیم با کودکان است همراه با نمایش دست و آوا به رشته نحریر درآورده است.

کاربردی‌ترین بخش بدن انسان دست‌ها هستند، عنصری که امروزه انجام هر چه بهتر تمامی کارهای شما را انجام می‌دهند. ظرافت، قدرت، سرعت، ارتجاع و انعطاف در مجموع تکنیک‌های مختلف دست را تشکیل می‌دهند.

بازی‌های دست، بین دست و مغز هماهنگی برقرار می‌کند؛ باعث تقویت ساعدها می‌شود، مچ‌ها را پر قدرت می‌کند و سرعت عمل انگشتان را بالا می‌برد. بازی‌های دست، نقش مثبت و بسزایی در رسیدن به آرامش و اعتماد به نفس دارد.

باید توجه داشت که بازی‌های حرکتی با دست‌ها و بازی‌های مربوط به صداها و آواها، از کودکان تا سالمندان را دربرمی‌گیرد و برای همه مفید است و محیط خاصی نیز لازم ندارد. در مهد کودک‌ها، مراکز آموزشی، آسایشگاه‌ها و همچنین در خانه قابل اجراست.

بازی‌ها را هم می‌توانید به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی، پشت میز کار، در مترو، اتوبوس، آشپزخانه و... در تنهایی انجام دهید. توصیه می‌شود به صورت روزانه و مستمر و به نحوه صحیح بازی کنید.

در بخشی از کتاب بازی با دست‌ها و آواها می‌خوانیم:

همه دور میز می‌نشینند، مانند بازی پاس دادن دست‌ها. این بار پاس دادن کلمات با حرکت دادن سر و گردن کلمه‌ای را با پاس دادن شروع می‌کنند. به طور مثال نفر اول همزمان با گفتن کلمه‌ی (من) سرش را به طرف نفر سمت راستش برمی گرداند. نفر دوم کلمه‌ی (من) را تکرار می‌کند و به نفر کناری پاس می‌دهد. بنابراین دور اول همه کلمه‌ی (من) را تکرار می‌کنند.

هنگامی که کلمه‌ی (من) به نفر اول رسید، کلمه‌ی (و تو) را می‌گوید و آن را به نفر بعدی پاس می‌دهد. کلمه‌ی (و تو) نیز یک دور می‌زند. برای بار سوم کلمه‌ی (بازی) و برای دور چهارم (می‌کنیم) گفته می‌شود. در نهایت جمله (من و تو بازی می‌کنیم) را همه با حرکت سر و گردن به نفرهای سمت راست شان پاس می‌دهند.

در مرحله بعد یک جمله مانند (ما خیلی خوشحال هستیم) را کلمه به کلمه از طرف چپ شروع می‌کنند.

توجه: در بازی‌های خلاق، استاد بازی می‌تواند برای سنین مختلف جمله‌هایی مناسب انتخاب کند و به کار ببرد. مثال:

برای کودکان، من پدر و مادرم را دوست دارم؛ یا من به معلمم احترام می‌گذارم و برای بزرگسالان، من عاشق کارم هستم یا... به کار برده می‌شود.

افرادی که در این حرکت شرکت می‌کنند، در دو ردیف به فاصله‌ی یک متر رو به روی هم می‌نشینند و ابتدا در سکوت همه با دو چشم خود به چشم راست نفر مقابل نگاه می‌کنند. استاد بازی یک دور برای این بخش وقت می‌گذارد و بدون درنگ در بار دوم، همه با دو چشم شان به چشم چپ نفر مقابل نگاه می‌کنند.

 ۷۳ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-92939-6-4 

چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: دست‌ها
بخش دوم: صدا و آوا
برای مطالعه بیشتر

راهنمای دانلود کتاب بازی با دست‌ها و آواها

برای دانلود کتاب بازی با دست‌ها و آواها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازی با دست‌ها و آواها

نظرات کتاب بازی با دست‌ها و آواها

handmade دوستی
۱۳۹۸/۹/۷
کتاب جالبی و دارای فعالیت و در عین حال سرگرم کننده است
مشاهد همه نظرات (۱)