دانلود کتاب بانوی سربدار

  • از: حمزه سردادور
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۸۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بانوی سربدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بانوی سربدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بانوی سربدار

کتاب بانوی سربدار با قلم شیرین مرحوم حمزه سردادور، رمانی شیرین و دلچسب است که از جریان تاریخی سربداران مایه‌ گرفته و با طبع توانا و ذهن سازنده‌ی مؤلف پرورده شده و داستانی پرجاذبه و خواندنی فراهم آورده است.

حمزه سردادور از پاورقی‌نویسان قدیمی ایرانی است که رمان‌های تاریخی فراوانی از وی در چند دهه اخیر به بازار کتاب راه یافته است و تجدید چاپ‌های متعدد این آثار نشانگر محبوبیت و عامه‌پسندی آن‌ها است. سردادور در سال ۱۲۷۵ هجری شمسی در تبریز به دنیا آمد؛ از دهه بیست تا اواخر دهه چهل در مجله «اطلاعات هفتگی» پاورقی نوشت و از عوامل جذابیت و فروش آن مجله، یکی نیز داستان‌های پر آب‌و‌تاب سردادور بود که پس از پایان چاپ آن‌ها در مجله، به شکل کتاب نیز در اختیار مخاطبین قرار می‌گرفت. برخی از این آثار عبارتند از: زندانی قلعه قهقه، از صید ماهی تا پادشاهی، در پس پرده، مه‌لقا، آزاد زنان، کیمیاگران، دختر قهرمان، افسانه‌ی قاجار، بانوی سربدار و...

در این کتاب برخلاف آن‌چه از سربداران به ذهن می‌آید، با استناد به مدارک تاریخی، به گونه‌ای یک زن را مؤسس این سلسله‌ی غیور می‌داند. زنی غیرتمند با نام آزاده که حاضر بود به دار آویخته شود اما تسلیم مغول‌ها نشود. داستانی بس زیبا که با خواندن یک پاراگراف از آن، تا انتها پای آن خواهید نشست.

در بخشی از کتاب بانوی سربدار می‌خوانیم:

فاخته پس از مرگ عبدالرّزاق جامه سیاه پوشید، غالبا چه از روى تأثر و تالّم و چه براى خودنمایى و تظاهر اشک مى‌ریخت و چنین وانمود مى‌کرد که پس از مرگ شوهر پهلوان از دنیا و مافى‌ها بیزار شده و آرزویى جز این ندارد که هر چه زودتر در آن دنیا به شوهر عزیز ملحق شود. مخصوصا هر موقع که به حضور مادر داغدیده عبدالرّزاق مى‌رسید زبان مى‌گرفت و گریه را سر مى‌داد و آرزوى مرگ مى‌کرد. با این حال روز سومّ حرکت مسعود بود که با آزاده خلوت کرد، مقدّمه چید مبنى بر این که کار سربداران پا در هواست و فرمانروایى آن قوامى ندارد و به مویى بسته است، دیروز عبدالرّزاق به دست برادرش امیر مسعود کشته شد و ممکن است یکى هم «خداى نکرده» مسعود را از پا درآورد و یا مسعود در جنگ کشته شود و خود پیداست که در این صورت چه سرنوشتى در انتظار هر دو خواهر خواهد بود. هر دو را اگر اسیر و کنیز نکنند، با یک دست جامه که دربردارند از قصر بیرون خواهند کرد. بنابراین آزاده که فعلاً همه کاره قصر امیر است باید تا زود است فکرى به حال خود و خواهرش بکند. خلاصه اکنون که کلیدهاى خزائن عبدالرّزاق به دست آزاده افتاده خوب است در موقع مناسبى دور از نظر این و آن درهاى خزائن را باز کنند و از نقدینه و جواهرات و سایر نفایسى که در خزانه بى‌صاحب افتاده هر کدام سهمى برگیرند تا آتیه خود را تأمین کنند.

منطق فاخته از نظر مال‌اندیشى درست و محکم بود، ولى آزاده کسى نبود که به مسعود عزیزش خیانت کند. آزاده نگاه ملامت‌بارى به روى خواهر نمود و گفت: مسعود مرا امین دانسته و محافظت خزانه را برعهده من واگذاشته، دور از انصاف است که به مسعود خیانت کنم. فاخته برآشفت و گفت: تو اختیار خود دارى، ولى من هم که زن عبدالرّزاق بودم حق دارم ارثیه خود را از میراث او مطالبه کنم. خودت نمى‌خواهى، چیزى برندار، ولى سهمیه مرا بده. آزاده جواب داد که وارث عبدالرّزاق برادرش مسعود است و باید از او مطالبه کنى. گفتگو به درازا کشید.

 ۴۸۰ صفحه، ۷۶۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8007-82-4 

چاپ ۱۳۹۴: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ی نویسنده
1. مغولان مست
2. طوفان آغاز مى‌شود
3. ایلچى خواجه علاءالدّین
4. یورش به قافله خواجه علاءالدّین
5. کاروان جهیزیه‌ی عروس
6. زنى به نام ماریه
7. حکومت سربداران بر سبزوار
8. مأموریّتى براى مسعود
9. جستجوى بیهوده
10. راز افسردگى آزاده
11. سر قتلغ‌خان
12. یک نقشه‌ی ماهرانه
13. راز آزاده فاش مى‌شود
14. سرنوشت شوم
15. فتح نیشابور
16. بر سر دو راهى
17. توطئه براى از میان بردن دو رقیب
18. نبرد حماسه‌آفرین
19. بیمار عشق
20. عیادت‌کننده ناخوانده
21. شیخ حسن جورى
22. سه عروسى در یک شب
23. طعم تلخ شکست
24. عروس سیاه‌پوش
25. توطئه‌ی نافرجام
26. انتقام خون برادر
27. کفّاره‌ی گناه
28. سرانجام امیرمسعود
29. فاخته در مسند بانوى سربداران
30. در اعماق چاه
31. تاریخ تکرار مى‌شود
پایان سخن

راهنمای دانلود کتاب بانوی سربدار

برای دانلود کتاب بانوی سربدار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بانوی سربدار
الی آرام
۱۳۹۶/۶/۱۹
کتاب بسیار خوبی بود البته در بعضی جاها تکرار و توضیحات زیادی داشت ماجراهای اتقاق افتاده را دوباره دوره میکرد و کمی خسته کننده میشد اما بیار لذت بخش بود
karow rezvani
۱۳۹۷/۷/۲۴
نگارش و داستان سرایی نویسنده بسیار مبتدی ست و اصلا کششی برای ادامه‌ی خواندن کتاب ایجاد نمی‌کند..
علی حسینی
۱۳۹۵/۸/۲۴
بسیار جذاب بود ب طوری ک وابسته‌اش می‌شوید. دلاوری‌های مردمان گذشته سرزمینم ب همراه ذات خاص ایرانی ب بهترین نحو تصویر شده بود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶۸)