دانلود کتاب با شتاب به پیش: چگونه زنان می‌توانند مقتدر و هدفمند باشند


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب با شتاب به پیش: چگونه زنان می‌توانند مقتدر و هدفمند باشند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب با شتاب به پیش: چگونه زنان می‌توانند مقتدر و هدفمند باشند

کتاب با شتاب به پیش: چگونه زنان می‌توانند مقتدر و هدفمند باشند اثر ملانی ولوویر و کیم آزارلی، به زنان نشان می‌دهد، چگونه زندگی پرمعنا و هدفمندی داشته باشند که خود و جهان را کامیاب کنند.

این اثر به زنان نشان می‌دهد که چگونه می‌توانند خود و جامعه‌شان را توانمند سازند و چرا این کار برای همه مفیدتر خواهد بود. زنان نیرویی رو به افزایش برای پیشرفت در قرن بیست و یکم هستند.

اگر از دیگران الهام بگیریم و به یکدیگر بپیوندیم، همه‌ی ما روزی قادر به انجام کارهای بزرگی خواهیم بود. در کتاب با شتاب به پیش (Fast Forward)، سرگذشت زنان پر جرأتی آمده که چنین روزی را تصور می‌کردند و برای فرا رسیدن آن کوشش کرده‌اند. قطعاً آنان می‌توانند الهام‌بخش شما باشند.

زندگی بدون آرمان چه معنایی دارد؟ هر زنی که این پرسش را از خودش کرده است، باید کتاب با شتاب به پیش را بخواند؛ اثری پر از سرگذشت‌های الهام‌بخش زنانی که به قدرت رسیده‌اند و آن را در راه بهبود زندگی دیگران به کار بسته‌اند. «زنان، با همکاری یکدیگر می‌توانند در هر کاری موفق شوند»؛ پیام ملانی ولوویر و کیم آزارلی نویسندگان این کتاب است که با پیشگفتار تأثیرگذار هیلاری کلینتون (Hillary Clinton) تقویت می‌شود. 

ملانی ورویر (Melanne Verveer) مدیر اجرایی انستیتوی مربوط به زنان، صلح و امنیت در دانشگاه جرج تاون است. پرزیدنت اوباما در سال 1387 شمسی (2009 میلادی) او را به عنوان اولین سفیر سیار ایالات متحده آمریکا در امور مربوط به مسائل جهانی زنان منصوب کرد. او ده‌ها سال است که برای زنان بی‌شماری در سراسر جهان، که آن‌ها را هیچ‌گاه ملاقات هم نکرده دوستی واقعی بوده است. او زندگی‌اش را وقف این کرده است که به زنان یاری برساند تا بتوانند نیروهای بالقوه‌شان را آشکار کنند و داستان زندگی‌اش چه به عنوان یک سفیر، چه یک مدافع واقعی و چه یک حامی فعال، موضوع اصلی این کتاب است.

کیم آزارلی (Kim Azzarelli) یکی از پایه‌گذاران و رئیس مرکز جهانی آون، وابسته به دانشکده حقوق دانشگاه کرنل، در امور مربوط به زنان و عدالت است. او همچنین مشاور حقوقی و امور نوع‌دوستانه در سازمان‌های مختلف است و در تشکیلات معتبری از قبیل مؤسسه انتشاراتی نیوزویک، شرکت گلدمن ساکس و آؤن، سمت‌های حساسی در سطح مدیریت را عهده‌دار بوده است.

این کتاب نشان می‌دهد که رهبران جامعه در تمامی سطوح چگونه می‌توانند، با بهره‌گیری از موقعیت، اختیارات و قدرت خود، زنان بیشتری را در برآورده‌ کردن رؤیاها و آرزوهایشان در جهت دستیابی به زندگی بهتری یاری دهند. نویسندگان این کتاب که حقوق‌دان و به نوبه‌ی خود پیشکسوت و قهرمانی در زمینه‌ی امور زنان هستند، توضیح می‌دهند چگونه با انجام این مهم، در حقیقت رهبران می‌توانند شرکت‌ها، جوامع و کشورها را قدرت‌مند کنند.

در بخشی از کتاب با شتاب به پیش می‌خوانیم:

در 1385 شمسی (2006 میلادی) بانک جهانی یکی از اولین گزارش‌های مربوط به تجزیه و تحلیل نقش زنان در رشد اقتصادی را با عنوان جنسیت و رشد اقتصادی در اوگاندا منتشر کرد. این گزارش، که آماندا تهیه کننده‌ی اصلی آن بود، نشان می‌داد که عدم تساوی زن و مرد در استرالیا موجب کاهش دو درصد در رشد سالیانه شده است. به گفته‌ی آماندا: «آمار و ارقام که مربوط به موانع و محدودیت‌هایی بود که سبب شده‌اند زنان نتوانند در امور اقتصادی فعالیت داشته باشند، چشمگیر و شگفت‌انگیز بود در واقع زنان از دیدگاه قانونی در ردیف افراد نابالغی تلقی می‌شوند که حتی نمی‌توانند مالک زمین و مستغلات باشند. در نتیجه، به جهت نداشتن دارایی ثابت، نمی‌توانند از بانک‌ها تقاضای وام کنند. البته ابعاد گوناگون این محدودیت‌ها هنوز هم کاملاً بررسی نشده است».

این وضعیت به میزان قابل توجهی تغییر یافته است. از زمانی که گزارش آماندا منتشر شده، بانک جهانی مشتاقانه یکی از جانب‌داران اصلی این نظریه شده است که زنان می‌توانند نقشی اساسی در زمینه‌ی رشد اقتصادی ایفا ‌نمایند. در همین روند، بانک جهانی مطالعات و بررسی‌های انجام‌شده‌ی زیادی را منتشر می‌نماید، که اگرچه به موارد و موضوع‌های متفاوت و مناطق و ممالک گوناگون مربوط هستند، اما وجه مشترک تمامی‌شان آن است که به نقش زنان در جامعه اشاره دارند. نشریاتی مانند گزارش سالیانه‌ی «زنان، امور اقتصادی و قانون»، که موانع و مشکلات مشارکت زنان در نیروی کار جوامع مختلف را بررسی کرده است. کیم، که در «گردهمایی رهبران بخش خصوصی کشورهای جهان» که توسط بانک جهانی هماهنگ شده بود شرکت داشت، آماندا را یاری داد تا بتواند محدوده‌ی تحقیقاتش را به‌نحوی وسعت بخشد که نشان دهد کیفیت اجرای قانون نیز یکی از شاخص‌های اصلی است، که نیاز به ارزیابی دارد. نتیجه‌ی این کار باعث شد که اولین شاخص مربوط به موقعیت اقتصادی زنان، 29 شاخص دیگر را در بیش از 120 کشور جهان ارزیابی کند.

 ۲۱۱ صفحه، ۱,۰۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8593-20-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار/ نوشته: هیلاری کلینتون
1. چرا زنان، چرا حالا
2. از قدرت زنان آگاه شوید: از آن جانب‌داری نمایید
3. هدف خود را بیابید
4. با دیگران ارتباط برقرار کنید: همیاری هدف‌مند
5. رهبری و تشکیلات سطوح بالا
6. چرا اشتغال زنان در سطوح میانی سازمان‌ها اهمیت دارد
7. قدرت در سطوح پایه‌ای تشکیلات سازمانی
8. پیشگام‌ها و نوآوران
9. کار ناتمام
10. اهرم‌های تغییر: فناوری و دانش‌آموختگی
11. رسانه‌ها اهمیت دارند
12. لحظاتی در تاریخ: لحظه‌ی ما فرارسیده است
ضمیمه: از هر دری سخنی

راهنمای دانلود کتاب با شتاب به پیش: چگونه زنان می‌توانند مقتدر و هدفمند باشند

برای دانلود کتاب با شتاب به پیش: چگونه زنان می‌توانند مقتدر و هدفمند باشند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  با شتاب به پیش: چگونه زنان می‌توانند مقتدر و هدفمند باشند

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
شادی گوگونانی
۱۳۹۷/۹/۳
عالیه
به همه‌ی زنان توصیه میشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)