دانلود کتاب بدرقه تا مقصد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بدرقه تا مقصد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بدرقه تا مقصد

کتاب "بدرقه تا مقصد" بر اساس زندگی سردار شهید محمد سبزیکار حقیقی، فرمانده گردان ادوات لشکر ۵ نصر و در قالب داستان نگارش یافته است.

جنگ تحمیلی ۸ ساله ای که در میانه سال ۱۳۵۹ با حمایت همه جانبه دنیای استکبار و سردمداران جاهلیت قرن بیستم منطقه خاورمیانه به جمهوری اسلامی نوپای ایران تحمیل شد، در کنار خسارات سنگین مادی و معنوی، موجد فرهنگی برخاسته از ایمان و اراده و اخلاص مردان مجاهدی شد که برای همیشه بر تارک فرهنگ و تمدن ایران اسلامی خواهد درخشید؛ فرهنگ ارزشی دفاع مقدس و ایثار و شهادت.

برای تثبیت و ترویج این میراث گران بها راه کارهای مختلفی مطرح شده است. برگزاری یادواره های شهدا، تجلیل از فرماندهان دوران دفاع مقدس، گردهمایی هایی برای شنیدن خاطرات رزمندگان و پیشکسوتان جهاد و شهادت، تولید فیلم و اجرای تئاتر و برنامه های رادیویی از آن جمله است؛ اما بیشتر تلاش هایی که در این حوزه صورت می گیرد، علاوه برآن که جنبه شفاهی دارد، جامعه هدف آن نسل فعلی است. این مهم اگرچه امری ضروری است، اما به دلیل خاصیت اغلب شفاهی آن از تاثیرگذاری لازم و طولانی مدت برای تثبیت آموزه های دفاع مقدس به عنوان یک فرهنگ برخوردار نیست.

نگاهی به تاریخ فرهنگ ها و تمدن های مختلف نشان می دهد که آن چه باعث پایایی ارزش های اجتماعی و تبدیل شدن آن به فرهنگ و تمدن شده است، رابطه مستقیمی با مکتوب شدن ارزش های جامعه دارد. فرهنگ غنی ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل های آینده نیز برای ماندگاری و مصون ماندن از تحریف باید به صورت مکتوب و در قالب کتاب برای نسل حاضر و نسل های آینده درآید تا امر تثبیت و ترویج آن تحقق پذیرد.

 ۱۲۰ صفحه، ۸۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۹۰۰ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول - بمب دست ساز
فصل دوم - خالو مراد
فصل سوم - دو راهی
فصل چهارم - مرخصی اجباری
فصل پنجم – فرمانده
فصل ششم - محاصره
فصل هفتم - بشیر
فصل هشتم - راز پدر
فصل نهم - فراق
فصل دهم - بدرقه تا مقصد
فصل یازدهم - وصال
فصل دوازدهم - نشانی

راهنمای دانلود کتاب بدرقه تا مقصد

برای دانلود کتاب بدرقه تا مقصد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بدرقه تا مقصد

نظرات کتاب بدرقه تا مقصد

هادی حسن ابادی
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
خداوند شهادت رو نصیب همه اهلش بکند انشالله
مشاهد همه نظرات (۱)