دانلود کتاب برادر خوانده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برادر خوانده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برادر خوانده

کتاب برادر خوانده نوشته محمود مهدوی، در قالب یک داستان بلند برای نوجوانان نوشته شده که به نوعی تاریخ تحولات فرهنگی در منطقه اردبیل را به نمایش می‌کشد.

داستان این کتاب با حمله و تاراج کتابخانه‌ مجموعه‌ بنا و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی آغاز می‌شود که همین موضوع نمادی است از شبیخون فرهنگی به این منطقه تاریخی و اقلیمی ایران، داستان در ادامه به ماجرای حمله‌ روس‌ها و ورود آن‌ها به اردبیل و بمباران سربازخانه و کشتار سربازها و در پی آن وضعیت اسفبار مردم شهر پس از حمله روس‌ها به آن می‌پردازد و صحنه‌های بدیع از این واقعه را در دل خود ترسیم می‌کند. رمان در ادامه شرحی از مبارزه و مقابله مردمی با ارتش مهاجم روسیه در اردبیل و حمله گرگ‌ها به سربازان و فرماندهان روس که نوعی مقابله نمادین با بیگانگان به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب برادر خوانده می‌خوانید:

گرگ چشم چرخاند و روی پنجه‌ها به سرگئی زدیم شد. نوک چکمه نظامی‌اش را به دندان گرفت و کشید. سرگئی تکان نخورد. بویی بینی‌اش را نیش زد و سرش را سمت حوض برگرداند. سرگئی به لبه حوض خورده بود و خون سرش توی آب موج می‌زد. گرگ به سختی از بو دل کند و خودش را به خورجین‌ها رساند. یکی زا به دندان گرفت و روی دیوار، کنار پنجره مشبک مسی ایستاد. خورجین را انداخت داخل و برگشت سراغ بقیه. زوزه‌ای تا بیخ گلویش بالا آمد و بی‌اختیار از همان جایی که پایین سریده بود، خودش را به پشت بام رساند. دست‌هایش را لبه هره گذاشت. سینه جلو داد و سر به آسمان زوزه کشید.

 ۱۰۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-0682-3 

چاپ ۱۳۹۶: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب برادر خوانده

برای دانلود کتاب برادر خوانده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برادر خوانده
کرمی کرمی
۱۳۹۷/۴/۱۷
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)