دانلود کتاب برای تاریخ می گویم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برای تاریخ می گویم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برای تاریخ می گویم

برای تاریخ می گویم: خاطرات محسن رفیق دوست

اولین ملاقات ما با حاج محسن رفیق‌دوست، در یک روز زمستانی از سال 1388 انجام شد. فتح‌الله جعفری، اسباب این وصل را فراهم کرد و در این معارفه حضور داشت. آن‌ دو، خاطراتی را از دوران جنگ تازه کردند. جعفری که سال‌هاست به جمع‌آوری اسناد دوران جنگ مشغول است، از اسناد بی‌شماری گفت که بر نقش رفیق‌دوست در تدارکات و لجستیک جنگ دلالت می‌کند. او پس از این مقدمه، سکان کلام را به من سپرد. صحبت دربارۀ اهمیت خاطرات شفاهی و رسالت تاریخ‌‌سازان برای انتقال محفوظاتشان به آیندگان، می‌توانست شروع خوبی برای تحریک و تحریص طرف مقابل باشد. نمی‌دانم از شنیدن این صحبت‌ها بود یا اشتیاقی که چشم‌هایم آن را برملا می‌کرد، که رفیق‌دوست متقاعد شد در این کار جدی‌ام. پاسخش مثبت بود.

اولین قرار گذاشته شد و رفتم. این جلسه، روز 16 دی ماه 1388 در دفتر کار او، در مؤسسۀ بنیاد تعاون نور برگزار شد. حدود دو ساعت صحبت کردیم و همین مقدار کافی بود که طراحی ذهنی مرا برای تألیف کتاب خاطرات او به‌ هم بریزد. دریافتم که باید طرحی دیگر دراندازم و حاج محسن رفیق‌دوست کسی نیست که بشود از او به روش معمول خاطره‌نگاری ـ خاطرات ممتد بر سیاق من‌ راوی ـ کتابی بیرون داد؛ ذهنی لبریز از اطلاعات خرد و کلان که تنها با مرور در حوادث تاریخ می‌توان به آن دست‌ یافت. دریافت این اطلاعات مستلزم آن بود که در حد وسع خودم به وقایع تاریخی رجوع کنم. از او مهلتی خواستم و مدتی در آرشیو مطبوعات درنگ کردم، تا بتوانم سؤالات دسته‌بندی‌شده و مشخصی را فراهم کنم.

فهرست مطالب

مقدمه
یادداشت راوی
اشاره
برای تاریخ می گویم
تصاویر

 ۴۷۲ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-175-529-3 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب برای تاریخ می گویم

برای دانلود کتاب برای تاریخ می گویم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برای تاریخ می گویم
shahin poorasghari
۱۳۹۵/۱۲/۲۰
در مجموع کتابی بود که با خیلی از حقایق بازی شده بود به طور مثال شلیک اولین موشکی که به بانکی توی بغداد شلیک شد!ایشون ادعا کردن که بشخصه و از موشکهایی که از قذافی گرفتن اون رو هدف قرار دادن که اینطور نیست با یه سرچ ساده میتونید بفهمید!ضمن اینکه از کی تاحالا موشک های تو این سطح همچین دقتی داشتن!
حسین آزاد
۱۳۹۵/۱۲/۱۰
کتاب خوب و مفید ،که اطلاعات ارزشمندی از تاریخ انقلاب به خواننده ارائه میدهد
مسعود شایگان
۱۳۹۵/۷/۱
کتابی به شدت مفید و البته بهتر و مفید تر از جلد دوم کتاب. نداشتن نمایه البته یکی از ضعف های کتابه. این کتاب را از روی نسخه چاپی خواندم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)