دانلود کتاب برای موفقیت: ماهی را به ماهی‌تابه نه به مغز بچسبانیم

  • از: محمدحسین مهریزدان
  • ناشر: انتشارات نظری
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب برای موفقیت: ماهی را به ماهی‌تابه نه به مغز بچسبانیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برای موفقیت: ماهی را به ماهی‌تابه نه به مغز بچسبانیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برای موفقیت: ماهی را به ماهی‌تابه نه به مغز بچسبانیم

کتاب برای موفقیت: ماهی را به ماهی‌تابه نه به مغز بچسبانیم نوشته محمدحسین مهریزدان، نقشه راهی است که طی هشت سال تحقیق، تمرین و آموزش آن به دانشجویان به دست آمده است و در طی آن به تکنیک‌هایی برای موفقیت، دست یافته‌ایم که شما را در دست‌یابی به اهداف زندگی‌تان و ترسیم آن‌ها کمک می‌نماید.

در واقع در بطن عالم هستی، به همه چیز می‌توان شک کرد، به طور مثال می‌توان دلایلی آورد که با مشاهده یک سیب، به وجود سیب شک کرد، آیا این واقعا سیب است، ولی به تنها چیزی که نمی‌توانیم شک کنیم خودمان هستیم!! در واقع در داستان زندگی هر کدام از ما نقشی داریم که به مانند بازی تئاتر، نقشی است که در جلوی چشم تماشاگران بازی می‌کنیم، مثلا کسی که در نمایشنامه نقش شاه را دارد به واقع در پشت صحنه تئاتر هم نقش شاه را خواهد داشت؟ نه این‌ طور نیست هر کدام از ما در پشت صحنه تئاتر نقش خودمان را در زندگی بازی می‌کنیم، دقیقا مانند بازی ما در داستان زندگی که نقش ما به جز نقش اعضای بدن‌مان است. این موضوع که خداوند از روح خودش در ما دمیده است را اگر به درستی درک کنیم به کمال خواهیم رسید، قسمتی که خداوند از روح خودش آن را تزیین کرده است و نقش تعیین کننده‌ای دارد، ذهن ماست که در طول این سال‌ها و به دلیل عدم آگاهی نه تنها آن را از دست داده‌ایم بلکه مقدار بسیار کمی از این عضو حیاتی استفاده می‌کنیم البته ذهن نیز در طول این سال‌ها راهی برای جلوگیری از تغییر خود یافته است. هدف نهایی ما در این کتاب دسترسی به تکنیک‌هایی است که می‌تواند شما را در راه دستیابی به هدف‌تان یاری رساند.

ما به طور یقین به عدم کامل بودن خودمان واقف هستیم و در طول زندگی با توجه به درکی که از واژه کامل به دست آورده‌ایم، به دنبال آرزوها و خواسته‌های خودمان می‌دویم و این را می‌دانیم که با توجه به دانش و سطح آگاهی‌مان نسبت به ذات کامل و بدون کاستی خداوند، مسیرهایی را انتخاب می‌کنیم که به ظاهر آرزوی داشتن آن را به صورت خواسته‌های حال و آینده از پروردگار بزرگ می‌خواهیم که قرارگیری در آن خیر نیست. پس دومین راه معرفت ما، اعلام این واقعیت است که ما به کامل نبودن خود اعتراف نماییم و دست‌یابی و عدم دست‌یابی به موفقیت و هدف‌مان را بر عهدۀ خود بدانیم نه خدایی نکرده ذات پاک پروردگار.

این که ما سال‌هاست به دنبال شادی می‌دویم و هر بار دست نیافتنی‌تر می‌شود. زمانی به این مهم دست می‌یابیم که خودمان را بشناسیم و بدانیم برای چه به این دنیا آمده‌ایم و مسئولیت ما چیست و آن مسئولیت را به نحو احسنت انجام بدهیم، این زمان است که مسلما شادی به سراغ‌مان خواهد آمد. در واقع شادی، هدیه خداوند به کسانی‌ است که در راه رسیدن به هدف وجودی‌شان در تلاش هستند. یکی از دلایلی که میزان بهره‌وری نیروی انسانی در ایران بسیار کم است، در واقع همین موضوع‌ است. کسی که دلیل وجودی، و هدف از استفاده از نعمت‌های خداوند را در مدار زندگی خود درک نکرده باشد و فقط برای زنده بودن این منابع را خرج ‌کند نه در جهت زندگی، نمی‌تواند اهداف دیگران و سازمان خود را نیز به‌ درستی درک نماید. در واقع کاری که انسان باید بکند این است که در راهی که کشف نموده است تلاش و کوشش نماید و بداند هنگامی که انسان آرزویی می‌کند حتما به آن خواهد رسید. آرزو یکی از ادراکات و استعدادهایی است که خداوند به انسان‌ها بخشیده است و آرزو سند حقانیت ماست.

در بخشی از کتاب برای موفقیت: ماهی را به ماهی‌تابه نه به مغز بچسبانیم می‌خوانیم:

مغز ناخودآگاه قسمتی از مغز شماست که عامل ایجاد را بررسی می‌کند البته شما می‌توانید هر قسمت را با این نام، نام‌گذاری کنید. در حقیقت موضوع اصلی، موقعیت فیزیکی مغز ناخودآگاه نیست، بلکه ما با فرآیند انجام این کار که در مغز انسان صورت می‌گیرد، کار داریم، در مغز ما حالتی وجود دارد که طبق تعریف‌های گذشته با انجام تغییر مقابله می‌کند و مدیریت این موضوع با مغز ناخودآگاه است.

پس تمامی تلاش ما برای ایجاد دسترسی ایده‌آل در زندگی با یک فرضیه علمی و یک عضو بسیار سرسخت استوار است. عضوی که هزاران سال فاتح بلامنازع انسان‌ها بوده و به‌ جز موارد نادری، برنده بازی انتقال قدرت بوده است.

لازم نیست از این حریف (مغز) بترسید چون تعداد نفرات کمی توانسته‌اند مقابل او صف‌آرایی کنند، روش‌های مبارزه کمی را بلد است. این موضوع مهمی است که می‌تواند برگه برنده شما باشد و بدون این که به او عنوان کنید در حال مبارزه با او هستید، به مبارزه با او برخاسته‌اید و سلطنت او را در طول مدتی خاص مال خود کرده‌اید.

به‌ صورت کلی مگر چند نفر از ما در طول زمان می‌توانیم نیوتن، ادیسون، آلبرت انیشتین، هیتلر، برادران رایت، ابوعلی سینا، حکیم عمر خیام و بسیاری از نامدارانی که دنیا بدون وجود آن‌ها تصور دیگری داشت، باشیم؟

به‌ طور مثال فرض کنید اگر شما به‌ جای نیوتن زیر آن درخت دراز کشیده بودید، آیا با خوردن آن سیب شما هم می‌توانستید، قانون جاذبه را کشف کنید، یا برای برخورد آن سیب به سر خود به زمین و زمان ناسزا می‌گفتید؟ یا اگر مانند ادیسون بودید و موقعیت شما نیز ایجاب می‌کرد که مانند او بتوانید مسیر زندگی انسان‌ها را عوض کنید، باز هم می‌توانستید این کار را بکنید؟

این مثال‌ها برای این است که یاد بگیریم چگونه مغز را به چالش بکشیم؟ اگر چه تعداد محدودی از ما برای این کار برنامه‌ریزی می‌کنیم و ادامه مسیر را به شرایط و احوال بیرون از خودمان می‌سپاریم و فکر می‌کنیم انسان‌های موفق در شرایطی منحصر به فرد قرار گرفتند و موفق شدند و آن شرایط هیچگاه برای ما پیش نخواهد آمد در صورتی ‌که من به همان نسبتی که به خدا و حضورش در هر لحظه از زندگی‌ام، اطمینان دارم به قانون زیر به‌ عنوان اولین قانون موفقیت معتقدم و بدون آن نمی‌توانم موفقیت را ترسیم کنم.

فهرست مطالب

درباره من
مقدمه
فصل اول: داستان‌های من و خودشناسی مغز
1-قبل از انجام هر کاری یا عملی، سه ثانیه مکث کنید
2-شعار امروز در جهت تغییر دیدگاه
3- تمرین تغییر مسیر
4- تمرین قایق
شناسایی مغز ناخودآگاه
قانون IN → OUT
رشد بافت مغز
کارکردهای مغز
حافظه
فصل دوم: دوراهی سواری زندگی
قطار وحشت زندگی
فقط یک‌چیز: ترس
ترس واقعی نیست
ترس به‌ خودی ‌خود، واقعاً وجود ندارد و واقعی نیست
و این یعنی وقت امروزی کردن مغزهایمان است
عشق و علاقه
دست از خودشیفتگی بردارید
1-واقعی شوید
2- ترس از ترس است که می‌ترساندتان
3- 20 ثانیه شجاعت
4- روی کارتان تمرکز کنید نه روی نتیجه آن
5- خودتان را به ترس عادت دهید
6-ترس و شکست را تبدیل کنید به یک موضوع تفریحی
فصل سوم: قوانین زندگی در عصر حاضر
شما مدیر بوفالوها نیستید
به‌ راستی شغل شماره یک شما چیست؟
فروش
مرحله اول: خودتان را دوست داشته باشید
مرحله دوم: مشتریان‌تان را نکشید!
مرحله سوم: به تخت خواب مشتریان‌تان بروید
مرحله چهارم: قرار اولی نباشید
اگر مشتری آن نیاز را نبیند، نیازی وجود ندارد
مرحله پنجم: قانون سه درصد
مرحله ششم: به حرکت‌تان ادامه دهید
مرحله هفتم: جوان بمانید، قانون 1 به 1000
مرحله هشتم: از همین ذره کم شروع کنید
مرحله نهم: عضله تَوهم را بکشید
مرحله دهم و آخر؛ حس خوبی را ایجاد کنید
فصل چهارم: منتظر شما بودیم کاپیتان
قانون دوم: با گوسفند درون‌تان مدیریت نکنید
فن بانک زمان
قانون سوم: شگفتی‌آفرین باشید
قانون چهارم: باربر مثبت باشید
فن اول: ساختمان بیست طبقه
فن دوم: مهارت عروسک پنج‌ سالگی
قانون پنجم: به قانون بقاء خودتان احترام بگذارید
فصل پنجم: آماده شلیک شو کاپیتان
کلید اول: به کار، خود و راه‌تان ابراز علاقه کنید؛
کلید دوم: به هسته کارتان و آن چیزی که دلیلش هست علاقه داشته باشید
کلید سوم: با علاقه کارهایتان را انجام دهید
کلید چهارم: برای کسی کارکنید که عاشقش هستید؛
مهارت بازی با دیوانه
فصل ششم: سوخت‌رسانی به‌ قطار زندگی
قانون X
الف- شبکه‌سازی
1-اولین مورد، شناخت الگوی رفتاری افراد
چگونه به الگوی رفتاری شخص پی ببریم
با بصری‌ها چگونه رفتار کنیم؟
با سمعی‌ها چگونه رفتار کنیم؟
با لمسی‌ها چگونه رفتار کنیم؟
2- دومین سوخت قطارتان برای شبکه‌سازی
قانون اول: قانون توقع
قانون دوم: قانون جذب
3- سومین سوخت قطار، مذاکره ‌کننده خوبی باشید
درون‌گرایی و برون‌گرایی
برون‌گراها
درون‌گرا
ویژگی‌های عمومی درون‌گراها
برنامه‌ریزی
حالت اول، حالت آلفا
حالت دوم حالت بتا
فاکتور آخر، سرمایه و تلاش و پشت‌کار
جادوی پول
قدم سوم: موهبت!
فصل هفتم: آینده‌پژوهی
آینده‌پژوهی
روش CLA
حُسن ختام

 ۳۲۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-289-539-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۶۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب برای موفقیت: ماهی را به ماهی‌تابه نه به مغز بچسبانیم

برای دانلود کتاب برای موفقیت: ماهی را به ماهی‌تابه نه به مغز بچسبانیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برای موفقیت: ماهی را به ماهی‌تابه نه به مغز بچسبانیم
دانیال حبیبی
۱۳۹۷/۹/۱۱
بسیار عااالی
pasha ۹۹
۱۳۹۷/۹/۳
کتابی فوق العاده هست، ممنون
مینا یوسفی
۱۳۹۷/۷/۲۰
کتابی بسیار جالب و دوسداشتنی همانند عنوان خوده کتاب ک منو جذب این کتاب کرد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)